TOP 10! Gdzie na rower w śląskim

TOP 10! Gdzie na rower w śląskim

TOP 10! Gdzie na rower w śląskim

Województwo śląskie to wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć… najlepiej na rowerze! Jakie miejsca są najpopularniejsze na wycieczki rowerowe? Na podstawie analizy statystyk odsłon poszczególnych treści strony stworzyłem ranking najpopularniejszych miejsc na wycieczkę rowerową w województwie śląskim w 2016 roku. Gdzie najchętniej jeżdżą rowerzyści?

Zobacz też Najpopularniejsze trasy rowerowe w województwie śląskim

 

1. PSZCZYNA

Najpopularniejsze miasto na wycieczki rowerowe w 2017 roku! Ponownie! … bo w 2016 roku rowerzyści też tam najczęściej się wybierali. Mekka dla śląskich rowerzystów. Jedno z najpiękniejszych miast województwa śląskiego, które zwane jest „Perłą Górnego Śląska”. Co rowerzystów tak przyciąga? Piękny Park Zamkowy, klimatyczny Rynek i czerwony szlak rowerowy, który poprowadzi nas od Katowic.

Pszczyna

 

 

2. ZALEW ROGOŹNIK

Dwa zbiorniki wodne na rzece Jaworznik. Wokół piaszczyste plaże, punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego, place zabaw, alejki spacerowe i ścieżki rowerowe. Wszystko to w wyniku rekultywacji dawnej kopalni piasku.

Zalew Rogoźnik

 

 

3. ŻABIE DOŁY

Żabie doły w tegorocznym zestawieniu wyprzedziły Jezioro Paprocany i wskoczyły do TOP 3! Zespół przyrodniczo-krajobrazowy na  granicy trzech miast: Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich, więc te dzikie tereny znajdują się w samym centrum aglomeracji śląskiej. Żabie Doły zachwycają swoją niesamowitą przyrodą, a także są jednym z najcenniejszych terenów na Śląsku pod względem ornitofauny.

Żabie Doły

 

 

4. JEZIORO PAPROCANY

Każdy wie jak piękne to miejsce i każdy wie, jak dużo jest tam rowerzystów. Zachwyca jezioro, zachwyca las, zachwyca plaża i molo, zachwyca plac zabaw, zachwycają ścieżki rowerowe, no i zachwyca Zameczek Myśliwski w Promnicach.

Jezioro Paprocany

 

 

5. PŁAWNIOWICE

Jeśli zapytasz się w Gliwicach: gdzie na rower? Większość odpowie, że do Pławniowic! Fantastyczny Pałac Ballestremów otoczony parkiem, a w pobliżu wielkie jezioro, na brzegu którego zjesz wyśmienitą rybkę.

Pławniowice

 

 

6. ZAMEK W CHUDOWIE

Ruiny zamku oraz tereny wokół nich tworzą bardzo klimatyczne miejsce, gdzie organizowane różnego rodzaju inscenizacje historyczne, koncerty, projekcje filmowe, występy kabaretowe oraz zloty m.in. rowerzystów.

Zalew Chudów

 

 

7. JEZIORO CHECHŁO-NAKŁO

Chechło-Nakło znajduje się w pobliżu Tarnowskich Gór i jest na trasie jednego z najlepszych szlaków rowerowych w śląskim: Leśno Rajza. Jezioro pełni funkcję rekreacyjną, wokół niego znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, kempingi oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Jezioro Chechło-Nakło

 

 

8. ZBIORNIK DZIEĆKOWICE

Znajduje się pomiędzy Mysłowicami, Jaworznem, Imielinem i Chełmem Śląskim. Słynie z dzikich plaż, widoku na Beskidy i pięknego zachodu słońca!

Zbiornik Dziećkowice

 

 

9. PARK ŚLĄSKI

Zielone płuca Górnego Śląska… park znajduje się na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Jeden z największych parków miejskich w Europie, na jego terenie znajduje się zoo, wesołe miasteczko, planetarium, skansen, stadiony piłkarskie i mnóstwo rzeźb.

Park Śląski

 

 

10. ZAMEK W SIEWIERZU

„Kradnij, zabijaj, ale Siewierz omijaj!” – tak kiedyś mówiono. Zamek pełnił rolę administracyjną i polityczną siedziby Księstwa Siewierskiego, które miało własną monetę, wojsko, sejm i słynęło z bardzo surowego prawa. Teraz zdecydowanie nie wolno go ominąć, bo znalazł się w TOP 10 najpopularniejszych miejsc rowerowych w województwie śląskim.

Zamek w Siewierzu

 

 

Zobacz też ranking najpopularniejszych miejsc na wycieczkę rowerową w województwie śląskim w 2016 roku

 

 

Podobało się? Polajkuj, skomentuj, udostępnij, żeby inni też mogli tu trafić :) Dzięki!

 

Print Friendly, PDF & Email

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

INSTAGRAM

Something is wrong.
Instagram token error.

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA