Sosnowiec – Zamek Ogrodzieniec

Sosnowiec – Zamek Ogrodzieniec

trasy rowerowe Sosnowiec - Zamek Ogrodzieniec

Wyjazd z Sosnowiec, Plac Stulecia
Cel: Zamek Ogrodzieniec
Odległość: 49km

Sosnowiec: Śródmieście – Sielec – Środula – Zagórze – Dąbrowa Górnicza: Zielona – Kolonia Piekło – Pogoria – Ząbkowice – NiegowoniceMitręgaOgrodzieniecPodzamcze

Mapy Google – jak korzystać
TRASY ROWEROWE SOSNOWIEC – ZAMEK OGRODZIENIEC

Trasę rowerową zaczynamy w Sosnowcu na Placu Stulecia pod Pomnikiem Jana Kiepury. Wjeżdżamy na ul. Warszawską, na rondzie prosto i obok Centrum Handlowego Plaza skręcamy w lewo. Proponuje jechać ostrożnie chodnikiem, ulica Sienkiewicza jest bardzo ruchliwa a my zaraz i tak wjedziemy na ścieżkę rowerową. Rondo przejeżdżamy prosto w ul. 1 Maja i po 100m zaczyna się ścieżka rowerowa. Dojeżdżamy do dużego ronda na którym skręcamy w lewo w ul. Narutowicza. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową. Jedziemy 0,5km i za marketem Aldi skręcamy w prawo w ul Klimontowską. Tu na pierwszym rondzie w lewo w ul. Kombajnistów. Jedziemy ok. 1,5km, dojeżdżamy do ronda, jedziemy prosto. Po prawej stronie Park Środula ze stokiem narciarskim. Dojeżdżamy do pseudo ronda i jedziemy dalej prosto wzdłuż ul. 3-go Maja. Skręcamy w prawo w Aleje Blachnickiego, jedziemy ok. 1km, przejeżdżając 2 razy przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Dojeżdżamy do kolejnego dużego skrzyżowania. Skręcamy w lewo w ul. Braci Mieroszewskich, jedziemy nią ok. 2,5km, czyli do samego końca Sosnowca. Po drodze po lewej mijamy Dwór Mieroszewskich.

Wjeżdżamy do Dąbrowy Górniczej, tu ta ulica się nazywa Aleja Róż, przejeżdżamy przez skrzyżowanie prosto i dojeżdżamy do dużego ronda. Jedziemy prosto, czyli drugi zjazd. Wjechaliśmy w ul. Królowej Jadwigi, jedziemy 600m i skręcamy w prawo w ul. Górników Redenu, za antykwariatem. Po lewej Pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów i Ławeczka Jimiego Hendrixa. Jedziemy lekko ponad 200m i jadąc cały czas prosto wjeżdżamy w ul. Konopnickiej. Ma ona wyznaczony na jezdni pas rowerowy. Ulicą tą jedziemy 1,5km, do samego końca, potem skręcam w prawo gdy zobaczymy przed sobą znak zakaz wjazdu. Jedziemy ul. Olszową, potem skręcamy w lewo w Siewierską. Jedziemy prosto aż dojedziemy do ścieżki rowerowej, skręcamy w prawo i dojeżdżamy do molo na Pogorii III. Jedziemy w prawo, ścieżką wzdłuż zbiornika. Dojedziemy do asfaltowej ul. Zakładowej. Jedziemy prosto aż do małego ronda, wybieramy pierwszy zjazd w ul. Jasną. Dojeżdżamy do torów i za nimi skręcamy w prawo. Na rozwidleniu w prawo i jedziemy wzdłuż torów aż dojedziemy do drogi asfaltowej. Jedziemy prosto ul. Armii Krajowej i przejeżdżamy nad drogą S1. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem, przez wszystkie skrzyżowania prosto, aż dojedziemy do przejazdu tunelem pod torami. Od razu za tunelem skręcamy w małą dróżkę w prawo i jedziemy wzdłuż torów, po chwili wjedziemy na ul. Sikorskiego. Jedziemy nią wzdłuż torów i na końcu w lewo. Dojedziemy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Związku Orła Białego. Jadąc ciągle prosto wjedziemy na ul. Ząbkowicką, dojedziemy do zabudowań, a potem do ronda. Na rondzie wybieramy drugi zjazd w drogę 790 na Ogrodzieniec.

Jedziemy drogą wojewódzką nr 790 przez Niegowonice i Mitręgę, aż wjedziemy do Ogrodzieńca. Jedziemy tam ul. 1 Maja aż do końca drogi z pierwszeństwem, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i ciągle prosto. Dojedziemy do miejscowości Podzamcze i zaraz zjeżdżamy z głównej drogi w prawo w ul. Zamkową. Jadąc prosto dojedziemy do Zamku Ogrodzieniec.

Obok zamku znajduje się także Park – Ogrodzieniec, a jadąc 1,5km Gród na Górze Birów. Żeby tam dojechać, jadąc od zamku skręcamy w prawo w ul. Krakowską, potem znów w prawo na główną drogę 790. Jedziemy czerwonym szlakiem pieszym Orlich Gniazd, czyli skręcamy w lewo w ul. Partyzantów, gdy asfalt się skończy jedziemy jeszcze 550m i skręcamy w lewo.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Jana Kiepury (Sosnowiec)
  • Stok narciarski Środula (Sosnowiec)
  • Dwór Mieroszewskich (Sosnowiec)
  • Pomnik Bohaterom Czerwonych Sztandarów (Dąbrowa Górnicza)
  • Ławeczka Jimiego Hendrixa (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria (Dąbrowa Górnicza)
  • Park – Ogrodzieniec (Podzamcze)
  • Zamek Ogrodzieniec (Podzamcze)
  • Gród na Górze Birów (Podzamcze)

Dowiedz się więcej – ZAMEK OGRODZIENIEC
Inne TRASY ROWEROWE SOSNOWIEC

Print Friendly

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

INSTAGRAM

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach? Zapisz się do rowerowego newslettera!

WYSZUKIWARKA