Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia  • To event minęło.

Być kobietą, być kobietą – rowerowe wtorki

25 września, 18:00 - 21:30Szczegóły

Data:
25 września
Czas:
18:00 - 21:30
Miasto:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/722918444712842/

Organizator

Stowarzyszenie Rowerowy Bytom

Miejsce

Siedziba SRB
Witczaka 12
Bytom,
+ Google Map

UWAGA! To już ostatni raz w tym roku, kiedy spotykamy się na ‚babskim wtorku’, dlatego drogie Panie, uzbrajamy się w ciepłą odzież, dobre oświetlenie i samopoczucie. Jedziemy do Zabrza do cukierni pożegnać wtorkowe spotkania w słodki sposób :) więc prosimy zabrać ze sobą jakieś drobne ;)

Drogie Rowerzystki!

Czas na rower.

Stowarzyszenie Rowerowy Bytom pragnie zaprosić nasze miłe Panie na wspólne kobiece kręcenie po Bytomiu i okolicach. Spotykamy się we wtorki, dwa razy w miesiącu o 18:00 w wyznaczonym miejscu w Bytomiu (teraz: ul. Witczaka 12), skąd ruszamy pokręcić po naszym mieście. Kolejny tegoroczny przejazd odbędzie się w dniu 25.09.2018 i prowadzony będzie przez żeńską część SRB.

Zrezygnujcie z wygodnej kanapy, kolejnego odcinka serialu czy czasochłonnych portali społecznościowych. Doba ma 24, tydzień 168 a obecny miesiąc 720 godzin do wykorzystania. Zachęcamy Was do poświęcenia z tej puli zaledwie 1 godziny, dwa razy w miesiącu na zrobienie czegoś dla siebie i własnego zdrowia. Zostawcie zmartwienia w domu, dzieci pod opieką ojca/dziadków/ciotek/wujków, wsiądźcie na rower i cieszcie się jazdą. Zasada jest prosta: nieważne jaki masz sprzęt, jak szybko lub wolno jeździsz, kiedy ostatni raz byłaś na przejażdżce – ważne byś poczuła radość z każdego obrotu korbą, który zrobisz.

Jaki jest nasz cel? Popularyzacja kolarstwa jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz poszerzanie wiedzy rowerzystek na temat bezpiecznego poruszania się w mieście oraz w grupie z zachowaniem przepisów Prawa o ruchu drogowym. Jeśli boisz się poruszać w miejskiej dżungli, chcesz mieć motywację by ruszyć tyłek z domu, nie lubisz jeździć samej lub wracasz na rower po dłuższej przerwie – ten przejazd jest dla Ciebie. Nie nastawiamy się na pobijanie rekordu prędkości czy dystansu, lecz kręcimy dla frajdy.

Dla kogo? Dla każdej przedstawicielki płci pięknej, mężczyznom wstęp wzbroniony (chyba że któryś z Panów przyjedzie w sukience). Jest możliwość udziału osoby niepełnoletniej, ale jedynie pod opieką osoby dorosłej i na jej odpowiedzialność.

REGULAMIN
1. Start: Siedziba SRB w Bytomiu (ul. Witczaka 12) godz.18.00 w dniu 25-09-2018.
2. Uczestniczki zbierają się od godziny 18:00 przy siedzibie Stowarzyszenia Rowerowy Bytom, start planowany jest na godzinę 18:00.
3. Rowery uczestniczek muszą być sprawne technicznie, wyposażone w przednie i tylne oświetlenie oraz co najmniej jeden skuteczny hamulec.
4. Należy stosować się do poleceń osób prowadzących.
5. Grupa porusza się w tempie rekreacyjnym, nie ścigać się, zachować ostrożność.
6. Podczas przejazdu należy bezwzględnie przestrzegać przepisów Prawa o ruchu drogowym.
7. Należy zachowywać się spokojnie i kulturalnie, a przede wszystkim bez agresji.
8. Zakaz jazdy pod wpływem alkoholu.
9. Każda uczestniczka zobowiązana jest do bezwzględnego ustępowania pierwszeństwa pojazdom uprzywilejowanym poprzez przesunięcie się na skrajny prawy pas ruchu bądź sprowadzenie rowerów na chodnik.
10. Osoby niepełnoletnie uczestniczą tylko pod opieką osób dorosłych.
11. Uczestniczki biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników wycieczki i osób trzecich.
12. Wszelkie awarie i przypadki losowe należy zgłaszać prowadzącym.
13. W przypadku złych warunków pogodowych przejazd może zostać odwołany lub odbyć się w innym terminie.

Print Friendly, PDF & Email

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

INSTAGRAM

Something is wrong.
Instagram token error.

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA