Najpopularniejsze miejsca na wycieczkę rowerową 2016

Najpopularniejsze miejsca na wycieczkę rowerową 2016

Najpopularniejsze miejsca na wycieczkę rowerową

Województwo śląskie to wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć… najlepiej na rowerze! Jakie miejsca są najpopularniejsze na wycieczki rowerowe? Na podstawie analizy statystyk odsłon poszczególnych treści strony stworzyłem ranking najpopularniejszych miejsc na wycieczkę rowerową w województwie śląskim w 2016 roku. Gdzie najchętniej jeżdżą rowerzyści?

Zobacz też Najpopularniejsze trasy rowerowe w województwie śląskim

 

1. PSZCZYNA

Najpopularniejsze miejsce na wycieczki rowerowe w województwie śląskim w 2016 roku. Jedno z najpiękniejszych miast województwa śląskiego, które  zwane jest „Perłą Górnego Śląska”. Klimatyczny Rynek obok którego rozciąga się przepiękny, zabytkowy park w stylu angielskim, a jego sercem jest neobarokowy Zamek. W pobliżu można też spotkać żubra w Pokazowej Zagrodzie Żubrów i zwiedzić Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej.  

Pszczyna

 

 

2. ZALEW ROGOŹNIK

Kolejne miejsce, dla mnie dość niespodziewanie, zajmują dwa sztuczne jeziora utworzone na rzece Jaworznik. Wokół piaszczyste plaże, punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego, place zabaw, alejki spacerowe i ścieżki rowerowe. Wszystko to w wyniku rekultywacji dawnej kopalni piasku.

Zalew Rogoźnik

 

 

3. JEZIORO PAPROCANY

Sztuczny zbiornik wodny w Tychach otoczony bujnymi lasami. Z jednej strony ośrodek wypoczynkowy z boiskami, punktami gastronomicznymi i placem zabaw, a z drugiej strony zabytkowy Zameczek Myśliwski w Promnicach. Wokół jeziora sieć ścieżek rowerowych, które przyciągają wielu rowerzystów, m.in. czerwony szlak rowerowy z Katowic do Pszczyny.

Jezioro Paprocany

 

 

4. ŻABIE DOŁY

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy połączony na granicy trzech miast: Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich. Zbiorniki wodne, zapadliska, hałdy i nieużytki zostały uznane jako jedne z najcenniejszych przyrodniczo terenów Śląska pod względem ornitofauny.

Żabie Doły

 

 

5. ZAMEK W CHUDOWIE

Zamek powstał w XVI wieku, a dziś jego ruiny są miejscem, gdzie organizowane są imprezy kulturalno-oświatowe, obejmujące inscenizacje historyczne, zloty, koncerty, projekcje filmowe, występy kabaretowe.

Zamek w Chudowie

 

 

6. PŁAWNIOWICE

Pławniowice leżą w powiecie gliwickim i słyną przede wszystkim z Pałacu Ballestremów, który otoczony jest parkiem. W Pławniowicach znajduje się także jezioro, wokół którego powstały kąpieliska, ośrodki sportów wodnych, campingi, pensjonaty i hotele.

Pławniowice

 

 

7. ZAMEK W SIEWIERZU

Zamek biskupi w Siewierzu położony jest we wschodniej części miasta nad Czarną Przemszą. Kiedyś zamek pełnił rolę administracyjną i polityczną siedziby Księstwa Siewierskiego, które miało własną monetę, wojsko, sejm i słynęło z bardzo surowego prawa.

Zamek w Siewierzu

 

 

8. PARK ŚLĄSKI

Zielone płuca Górnego Śląska… park znajduje się na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Jeden z największych parków miejskich w Europie, na jego terenie znajduje się zoo, wesołe miasteczko, planetarium, skansen, stadiony piłkarskie i mnóstwo rzeźb.

Park Śląski

 

 

9. PARK ŚWIERKLANIEC

Zabytkowy park położony nad Jeziorem Świerklanieckim. Podziwiać w nim możemy Pałac Kawalera, Amfiteatr, rzymskokatolicki kościół, ruiny zamku, rzeźby, a także znajdziemy miejsca rozrywki jak mini zoo i place zabaw.

Park Świerklaniec

 

 

10. POGORIA III

Jedno z najbardziej popularnych miejsc do wypoczynku dla mieszkańców Śląska i Zagłębia. W obrębie zbiornika Pogoria III zorganizowano kąpieliska, trasy rowerowe, szlaki spacerowe z możliwością uprawiania sportów. W pobliżu znajdują się też trzy inne zbiornik wodne Pogoria, a także Park Zielona.

Pogoria III

 

 

Podobało się? Polajkuj, skomentuj, udostępnij, żeby inni też mogli tu trafić :) Dzięki!

 

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com