Bytom – Pogoria III

Bytom – Pogoria III

trasy rowerowe Bytom - Pogoria III

Wyjazd z Bytomia, Park Miejski
Cel: Zbiornik Pogoria III, Dąbrowa Górnicza
Odległość: 26km

Bytom: Śródmieście – Rozbark – Piekary Śląskie: Brzeziny Śląskie – Dąbrówka Wielka – WojkowiceBędzin: Grodziec – Łagisza – Dąbrowa Górnicza: Zielona

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE BYTOM – POGORIA III

Trasę rowerową zaczynamy w Bytomiu w Parku Miejskim, przed Urzędem Miasta koło fontanny. Stojąc przed fontanną przodem do Urzędu Miasta jedziemy w prawo. Wjeżdżamy na chodnik między budynkiem Urzędu Miasta a parkomatem. Jedziemy chodnikiem prosto, po prawej strony mamy duży budynek Pływalni Miejskiej, a po lewej tory tramwajowe. Skręcamy w lewo, przejeżdżamy przez tory i dojeżdżamy do ul. Strzelców Bytomskich. Wjeżdżamy na jezdnię w prawo i zaraz skręcamy w lewo w ul. Powstańców Warszawskich. Przejeżdżamy prosto przez pierwsze skrzyżowanie, a na drugim skręcamy w prawo przed budynkiem Policji w jednokierunkową ul. Nawrota. Na światłach przejeżdżamy prosto w ul. Smolenia. Jedziemy prosto do samego końca ulicy i skręcamy w prawo w ul. Korfantego i zaraz w lewo w ul. Sokoła. Przez skrzyżowanie jedziemy prosto, potem pod górę drogą z kostki brukowej i na następnym skrzyżowaniu znów prosto w ul. Musialika. Po 500m, gdy zobaczymy boisko między drzewami, skręcamy przed nim w prawo. Po prawej duże graffiti Polonii Bytom. Dojeżdżamy do drogi 911 – aleja Jana Pawła II, przejeżdżamy na drugą stronę, zachowując jak największą ostrożność! Niestety to przejście przez drogę jest wbrew przepisom i mapa nie pozwoliła stworzyć takiej trasy, także moja mapa pokazuje objazd. Po drugiej stronie drogi 911 skręcamy w prawo w ul. Kamieńską, za zakrętem nazwa ulicy zmienia się na Brzezińską. Przejeżdżamy przez wiadukt i opuszczamy Bytom.

Jesteśmy Piekarach Śląskich. Tutaj to ul. Roździeńskiego. Jedziemy ciągle prosto, wjedziemy do dzielnicy Dąbrówka Wielka – ul. Przyjaźni, po lewej stronie mijamy schron bojowy należący do Obszaru Warownego Śląsk. Jedziemy prosto, w pewnym momencie droga z pierwszeństwem skręca w lewo, a my dalej jedziemy prosto. Po chwili zabudowania się skończą i dojedziemy do skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem w prawo. W prawo – GPW ZRIB, prosto – droga polna, w lewo – droga z kostki. Jedziemy w lewo i zaraz w prawo w drogę polną. Jedziemy cały czas prosto, aż dojedziemy do ul. Wiejskiej. Skręcamy w lewo, przejeżdżamy mostem nad Brynicą i wjeżdżamy do Wojkowic. Na skrzyżowaniu w prawo w ul. Gierymskiego, dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w prawo w ul. Paderewskiego.

Wjeżdżamy do Będzina. Tutaj to ul. Boleradz. Po 200m skręcamy w lewo w ul. Różyckiego. Jedziemy 1,5km i dojeżdżamy do końca ulicy, mamy tam drogę z czerwonej kostki brukowej. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i jedziemy drogą o takiej samej nawierzchni – ul. Okrzei. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w ul. Nowotki. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo i wjeżdżamy na ul. Wolności. Po prawej stronie mijamy Kościół Św. Katarzyny. Jedziemy ul. Wolności cały czas prosto, po prawej stronie mamy ścieżkę rowerową. Przejeżdżamy nad drogą 86, potem ścieżka się kończy. Uwaga, na wysokości przystanku autobusowego, przed przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną, skręcamy w prawo. Jedziemy chodnikiem – czerwony szlak. Po prawej miniemy szkołę, a za nią schodami w dół. Następnie prosto przez osiedlową uliczkę i dróżką w dół. Przy kolejnej ulicy przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych i tory tramwajowe. Jedziemy dalej chodnikiem prosto. Wyjedziemy na łuku drogi osiedlowej przed blokiem Partyzantów 16. Skręcamy w lewo, po lewej stronie mijamy park z Pałacem Mieroszewskich, w którym obecnie znajduje się Muzeum Zagłębia. Dojeżdżamy do końca ulicy i dalej chodnikiem do przystanku tramwajowego. Za nim przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych i jedziemy w kierunku Zamku w Będzinie. Możemy zrobić sobie tam przerwę i pozwiedzać średniowieczny zamek. Przed rzeką Przemszą skręcamy w lewo i jedziemy czarnym szlakiem rowerowym brzegiem Przemszy przez ponad 2km. Następnie przejeżdżamy mostem na drugi brzeg i po chwili odrywamy się od brzegu rzeki i wjeżdżamy na uliczki asfaltowe. Czarny szlak rowerowy jest bardzo dobrze oznaczony. Jedziemy ul. Zieloną, potem w lewo w ul. Krętą – jedziemy tak jak droga z pierwszeństwem. Dalej ul. Prostą aż dojedziemy znów do brzegu Przemszy.

Przejeżdżamy przez drogę i dalej wzdłuż rzeki do ul. Letniej – Dąbrowa Górnicza. Skręcamy w prawo i na wysokości przystanku autobusowego wjeżdżamy do Parku Zielona w lewo. Gdy zobaczymy przed sobą fontanny skręcamy w lewo. Po prawej stronie mijamy fontanny i „okrąglak” po czym wjeżdżamy między drzewa, gdzie pojawią się oznaczenia zielonego szlaku rowerowego. Jedziemy według nich – mijamy pierwszy mostek, potem w lewo, drugi mostek, przejeżdżamy przez tory kolejowe i trzeci mostek. Jadąc prosto dojedziemy do Pogorii III. Jadąc w prawo lub w lewo możemy sobie objechać zbiornik dookoła.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Park Miejski (Bytom)
  • Schron bojowy (Piekary Śląskie)
  • Pałac Mieroszewskich (Będzin)
  • Zamek w Będzinie
  • Park Zielona (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria III (Dąbrowa Górnicza)

Dowiedz się więcej – POGORIA III
Inne TRASY ROWEROWE BYTOM

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com