Bytom – Zamek w Chudowie

Bytom – Zamek w Chudowie

trasy rowerowe Bytom - Zamek w Chudowie

Wyjazd z Bytomia, Park Miejski
Cel: Zamek w Chudowie
Odległość: 23km

Bytom: Śródmieście – Szombierki – Bobrek – Ruda Śląska: Orzegów – Ruda – Zabrze: Zaborze – Kończyce – Ruda Śląska: Bielszowice – Zabrze: Makoszowy – PaniówkiChudów

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE BYTOM – ZAMEK W CHUDOWIE

Trasę rowerową zaczynamy w Bytomiu w Parku Miejskim, przed Urzędem Miasta koło fontanny. Jedziemy w kierunku zachodniej części parku, przeprowadzamy rower przez ul. Chrzanowskiego. Za torami tramwajowymi skręcamy w lewo i jedziemy bokiem parku najpierw wzdłuż ul. Chrzanowskiego, potem wzdłuż ul. Wrocławskiej. Dojeżdżamy do końca parku i skręcamy w lewo, przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Po drugiej stronie odbijamy trochę w lewo i wjeżdżamy w ul. Wallisa. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Pułaskiego. Po 700m ostro skręcamy w lewo w ul. Składową, jedziemy prawie 500m i skręcamy w prawo przejeżdżając przez tory. Jedziemy wzdłuż nich, i dalej pierwszym wiaduktem, potem drugim. Znów wzdłuż torów aż będzie przejazd z płyt betonowych nad rurami. Przejeżdżamy nim i dalej w prawo wzdłuż rur. Jak rury się skończą jedziemy dalej prosto aż do noclegowni przy ul. Kosynierów. Skręcamy w lewo i jedziemy do końca. Dojeżdżamy do ul. Zabrzańskiej i skręcamy w prawo. Jedziemy kostką brukową i przed mostem skręcamy w lewo i po niecałych 600m po prawej stronie zobaczymy most, którym przejeżdżamy – dostajemy się do ul. Konstytucji. Skręcamy w lewo i jedziemy długo prosto, nazwa ulicy zmieni się na Stara Cynkownia. Jedziemy prosto na Rude Śląską.

Wjeżdżamy do Rudy Śląskiej – ul. Piastowska. Przejeżdżamy pod wiaduktem, potem mostem na Bytomką. Od razu za mostem skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż rzeki, po prawej stronie zobaczymy most, nie przejeżdżamy przez niego, ale zaraz za nim skręcamy w prawo i od razu w lewo. Po 100m odbijamy w lewo w małą gruntową dróżkę. Wyjedziemy przy garażach, na rozwidleniu w prawo i dojedziemy do ul. Gierałtowskiego – skręcamy w prawo. Jedziemy prosto 800m cały czas drogą z pierwszeństwem. Przejeżdżamy pod wiaduktem i na rozwidleniu w prawo w ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Dojeżdżamy do skrzyżowania i wjeżdżamy prosto między drzewa. Po lewej stronie mijamy Ruiny Zamku Karola Goduli. Jedziemy ciągle prosto i wyjeżdżamy przy cmentarzu na ul. Porębskiej. Skręcamy w prawo i jedziemy prosto, za cmentarzem dalej jedziemy prosto i wjeżdżamy w małą drogę wyłączoną z ruchu dla samochodów. Na jej końcu skręcamy w prawo w jeszcze węższą drogę i przejeżdżamy obok parasoli Tyskiego. Jedziemy cały czas prosto, wjeżdżamy na osiedle na ul. Struzika.

To już Zabrze. Jedziemy do samego jej końca, do zakładu karnego. Jedziemy prosto w drogę gruntową. Po chwili dojedziemy do asfaltu i skręcamy w lewo w ul. Kalinową. Jedziemy przez wszystkie skrzyżowania prosto aż do ul. Wolności na końcu drogi. Skręcamy w prawo i po 200m przejeżdżamy tunelem pod drogą DTŚ. Wyjedziemy na ul. Lompy, jedziemy nią 1,5km. Po lewej stronie miniemy szkołę, potem ogródki działkową i za nimi skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Po prawej stronie mijamy ogródki działkowe, jedziemy ciągle prosto i dojeżdżamy do Pomnika Witolda Pileckiego. Wyjeżdżamy z parku na ul. 3 Maja. Skręcamy w lewo i jedziemy ciągle prosto, nazwa ulicy zmieni się na Paderewskiego. Jedziemy nią prawie 2km.

Wjeżdżamy ponownie do Rudy Śląskiej, skręcamy na Chudów i przejeżdżamy nad autostradą A4. Po drugiej stronie A4 jesteśmy znowu w Zabrzu, jedziemy ul. Chudowską 2,3km. Witają nas Paniówki. Zaraz za tablicą skręcamy w prawo w małą dróżkę, dojeżdżamy do skrzyżowania, przejeżdżamy je prosto. Jedziemy w kierunku Sukni Ślubnych. Dojeżdżamy do końca drogi i skręcamy w prawo w ul. Swobody i na skrzyżowaniu w prawo w ul. Zwycięstwa. Następnie na skrzyżowaniu w lewo w ul. Dworską. Tak jak pokazują oznaczenia żółtego szlaku rowerowego. Jedziemy w kierunku zamku. Przejeżdżamy obok boiska i dalej skręcamy w lewo w ul. Podzamcze. Dojechaliśmy do celu – Zamek w Chudowie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Park Miejski (Bytom)
  • Ruiny Zamku Karola Goduli (Ruda Śląska)
  • Pomnik Witolda Pileckiego (Zabrze)
  • Zamek w Chudowie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W CHUDOWIE
Inne TRASY ROWEROWE BYTOM


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com