Dąbrowa Górnicza – Nikiszowiec

Dąbrowa Górnicza – Nikiszowiec

trasy rowerowe Dąbrowa Górnicza - Nikiszowiec

Wyjazd z Dąbrowy Górniczej, Plac Wolności
Cel: Nikiszowiec, Katowice
Odległość: 17km

Dąbrowa Górnicza: Centrum – Sosnowiec: Zagórze – Sielec – Dębowa Góra – Modrzejów – Mysłowice: Piasek – Katowice: Szopienice – Nikiszowiec

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE DĄBROWA GÓRNICZA – NIKISZOWIEC

Trasę rowerową zaczynamy w Dąbrowie Górniczej pod pomnikiem Bohaterom Czerwonych Sztandarów na Placu Wolności, przy Ławeczce Jimiego Hendrixa. Mając pomnik przed sobą jedziemy w prawo. Dojedziemy do ul. Górników Redenu, przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych i jedziemy chodnikiem wzdłuż ul. Królowej Jadwigi w kierunku kościoła. Gdy dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przed kościołem, przeprowadzamy rower na drugą stronę ul. Królowej Jadwigi. Teraz mamy dwie opcję. Pierwsza tak jak pokazuje mapa, czyli ruchliwą ul. Królowej Jadwigi do ronda, na nim wybieramy pierwszy zjazd na Kraków, Katowice, Sosnowiec. Druga bardziej spokojna przez Park im. gen. Józefa Hallera, czyli gdy przeprowadzimy rower przez pasy, jedziemy prosto. Wjedziemy do parku i skręcamy w lewo w drugą alejkę. Jedziemy do końca i tam będzie po lewej stronie wjazd po łuku na wiadukt. Wjeżdżamy i znajdziemy się już na tej samej drodze co w pierwszej opcji. Po prawej stronie widzimy Park Wodny „Nemo”. Na światłach prosto, przejeżdżamy pod wiaduktem i wjedziemy do Sosnowca.

Jedziemy ul. Braci Mieroszewskich, po chwili po prawej stronie pojawi się ścieżka rowerowa – wjeżdżamy na nią. Po 3km pedałowania skręcamy w prawo na Centrum w aleję Blachnickiego. Po lewej stronie jest ścieżka rowerowa. Skrzyżowanie przejeżdżamy prosto i potem wzdłuż parku. Dojedziemy do wiaduktu i przed nim skręcamy w lewo, jadąc cały czas ścieżką rowerową. Po lewej stronie widzimy stok narciarski Środula. Dojedziemy do małego rondka i dalej ścieżka rowerową prosto wzdłuż ul. Małe Zagórze. Na rondzie prosto w ul. Kombajnistów, gdy ścieżka rowerowa się skończy, wjeżdżamy na asfalt i jedziemy dalej prosto do końca ulicy, czyli do ronda. Na nim wybieramy pierwszy zjazd i dojedziemy do dużego skrzyżowania z ul. Narutowicza. Skręcamy w nią w lewo, ale nie jedziemy asfaltem tylko ścieżką rowerową (po lewej stronie) wzdłuż ruchliwej ulicy. Dojedziemy do ronda, przejeżdżamy je prosto – zjeżdżamy na asfalt ul. Mikołajczyka. Po nieco ponad 300m, przed wiaduktem skręcamy w prawo w ul. Franciszkańską. Mijamy bloki i kościół, a na końcu drogi, kiedy ta prowadzi w prawo, my jedziemy prosto obok garaży i przejeżdżamy mostem nad Przemszą. Za mostem skręcamy w lewo i jedziemy alejkami parku Harcerskiego przez plac zabaw w kierunku bloków (tych po lewo). Wyjeżdżamy obok świateł na skrzyżowaniu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej. Skręcamy w ul. Ostrogórską w lewo. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy a potem pod wiaduktem.

Wjeżdżamy do Mysłowic. Nazwa ulicy zmienia się na Nowososnowiecka. Dojedziemy do ronda, na którym skręcamy w prawo na Katowice i Kraków – ul. Obrzeżna Północna. Po 850m, przed tunelem pod wiaduktem kolejowym, na skrzyżowaniu z torami tramwajowymi skręcamy w prawo w ul. Świerczyny. Na granicy miast: Mysłowice i Katowice, po lewej stronie będzie tunel pod torami kolejowymi. Przejeżdżamy nim i przed kolejnym skręcamy w prawo – ul. Stawiska.

Jesteśmy w Katowicach, jedziemy drogą z płyt betonowych wzdłuż torów. Po lewej stronie widać Wieżę Wodną i Zabytkowy Budynek Huty Uthemann. Przejeżdżamy pod wiaduktem i dalej drogą żwirową wzdłuż torów. Gdy zobaczymy perony Dworca PKP skręcamy w lewo i przejeżdżamy pod rurami ciepłociągu. Wyjedziemy na asfaltowej ul. Woźniaka. Skręcamy w prawo i dojedziemy do ul. Lwowskiej – skręcamy w lewo. Jedziemy prosto przejeżdżając skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Następnie skręcamy w prawo w ul. Krakowską na Giszowiec i Nikiszowiec, zaraz za Selgrosem. Za mostem to już ul. Szopienicka – jedziemy nią ok. 1,5km, po lewej stronie mijamy Galerie Szyb Wilson i Kopalnie Wieczorek i za nią skręcamy w lewo w ul. Krawczyka. Wjechaliśmy właśnie w zabytkowe osiedle Nikiszowiec w Katowicach. Polecam pokręcić się po jego zakamarkach.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Bohaterom Czerwonych Sztandarów (Dąbrowa Górnicza)
  • Ławeczka Jimiego Hendrixa (Dąbrowa Górnicza)
  • Dwór Mieroszewskich (Sosnowiec)
  • Stok narciarki Środula (Sosnowiec)
  • Wieża wodna i zabytkowy budynek Huty Uthemann (Katowice)
  • Galeria Szyb Wilson (Katowice)
  • Nikiszowiec (Katowice)

Dowiedz się więcej – NIKISZOWIEC
Inne TRASY ROWEROWE DĄBROWA GÓRNICZA


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com