Dąbrowa Górnicza – Park Śląski

Dąbrowa Górnicza – Park Śląski

trasy rowerowe Dąbrowa Górnicza - Park Śląski

Wyjazd z Dąbrowy Górniczej, Plac Wolności
Cel: Park Śląski, Chorzów
Odległość: 24km

Dąbrowa Górnicza: Centrum – Sosnowiec: Zagórze – Sielec – Śródmieście – Katowice: Dąbrówka Mała – Siemianowice Śląskie: Centrum – Katowice: Józefowiec – Wełnowiec – Dąb – Chorzów: Park Śląski

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE DĄBROWA GÓRNICZA – PARK ŚLĄSKI

Trasę rowerową zaczynamy w Dąbrowie Górniczej pod pomnikiem Bohaterom Czerwonych Sztandarów na Placu Wolności, przy Ławeczce Jimiego Hendrixa. Mając pomnik przed sobą jedziemy w prawo. Dojedziemy do ul. Górników Redenu, przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych i jedziemy chodnikiem wzdłuż ul. Królowej Jadwigi w kierunku kościoła. Gdy dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przed kościołem, przeprowadzamy rower na drugą stronę ul. Królowej Jadwigi. Teraz mamy dwie opcję. Pierwsza tak jak pokazuje mapa, czyli ruchliwą ul. Królowej Jadwigi do ronda, na nim wybieramy pierwszy zjazd na Kraków, Katowice, Sosnowiec. Druga bardziej spokojna przez Park im. gen. Józefa Hallera, czyli gdy przeprowadzimy rower przez pasy, jedziemy prosto. Wjedziemy do parku i skręcamy w lewo w drugą alejkę. Jedziemy do końca i tam będzie po lewej stronie wjazd po łuku na wiadukt. Wjeżdżamy i znajdziemy się już na tej samej drodze co w pierwszej opcji. Po prawej stronie widzimy Park Wodny „Nemo”. Na światłach prosto, przejeżdżamy pod wiaduktem i wjedziemy do Sosnowca.

Jedziemy ul. Braci Mieroszewskich, po chwili po prawej stronie pojawi się ścieżka rowerowa – wjeżdżamy na nią. Po 3km pedałowania skręcamy w prawo na Centrum w aleję Blachnickiego. Po lewej stronie ulicy jest ścieżka rowerowa. Skrzyżowanie przejeżdżamy prosto i potem wzdłuż parku. Dojedziemy do wiaduktu i przed nim skręcamy w lewo, jadąc cały czas ścieżką rowerową – po lewej stronie widzimy stok narciarski Środula. Ulicą Małe Zagórze dojedziemy do ronda, które przejeżdżamy prosto w ul. Kombajnistów, ale po chwili skręcamy w prawo w drogę z kostki brukowej. Kostka się kończy, jedziemy prosto (nie skręcaj w lewo w kierunku garaży), po chwili po prawej stronie pojawi się wąska ścieżka. Skręcamy w nią i jedziemy po górce wzdłuż ul. 3 Maja. Dojedziemy do dużego skrzyżowania, na którym korzystamy z przejścia podziemnego. Znosimy rower po schodach i wnosimy na końcu tunelu schodami po lewej. Wychodzimy po drugiej stronie ul. Narutowicza i jedziemy chodnikiem prosto w kierunku przystanku. Po 160m skręcamy w prawo i jadąc prosto między blokami dojedziemy do Zamku Sieleckiego. Dalej jedziemy po jego lewej stronie, alejka między Stadionem Zimowym a Zamkiem. Mijamy skatepark po prawej i gdy skończy się ogrodzenie po lewej skręcamy w prawo i jadąc prosto dojedziemy do mostu nad Przemszą. Za rzeką skręcamy w lewo i jedziemy aż do budynku, przed którym skręcamy w prawo i potem w lewo.

Wjeżdżamy do centrum miasta, więc zachowujemy szczególną ostrożność. Przeprowadzamy rower przez pasy, jedziemy pod wiaduktem i znów przez przejście dla pieszych. Budynek przed nami mijamy po prawej stronie (tunelem pod schodami) i znów przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych. Jedziemy dla bezpieczeństwa chodnikiem wzdłuż ruchliwej ul. 3 Maja. Po ok. 600m dojedziemy do Placu Stulecia z Pomnikiem Jana Kiepury. Przeprowadzamy rower przejściem podziemnym pod ul. 3 Maja w kierunku Dworca PKP. Jest tam zakaz jazdy na rowerze także lepiej prowadzić. Skręcamy w lewo w ul. Kilińskiego, dojeżdżamy do ronda, które przejeżdżamy prosto w ul. Sobieskiego. Za mostem nad rzeką Brynicą skręcamy w prawo – wjeżdżamy do parku. Jedziemy ścieżką rowerową między Brynicą a kąpieliskiem Stawiki. Przed Stadionem Ludowym skręcamy w lewo, jedziemy prosto i przy bramie wejściowej na stadion wjeżdżamy pod górę ścieżką.

Wjechaliśmy do Katowic. Przed nami staw Borki, skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż brzegu ok. 700m. Za stawem dalej prosto na drogę asfaltową – ul. Borki. Jedziemy między blokami i domami w kierunku drogi 86, przed nią droga skręca w lewo i dojeżdżamy do końca drogi. Skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod wiaduktem. Jedziemy ul. Pod Młynem cały czas drogą z pierwszeństwem. Na skrzyżowaniu prosto na Siemianowice Śląskie. Dojeżdżamy do końca drogi i w lewo w ul. Strzelców Bytomskich. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo na Bogucice w ul. Le Ronda. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i wszystkie skrzyżowania prosto. Dojedziemy do ronda i wybieramy drugi zjazd – ul. Budowlana.

Wjeżdżamy do Siemianowic Śląskich. Jedziemy cały czas krętą drogą z pierwszeństwem w strefie przemysłowej, najpierw ul. Budowlaną, potem Chemiczną. Znów wjeżdżamy do Katowic. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i jedziemy wzdłuż ul. Kombajnistów. Na końcu, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcamy w prawo w aleję Korfantego. Po niecałych 400m skręcamy w lewo na Józefowiec – ul. Gnieźnieńska. Jedziemy prosto do końca i skręcamy w lewo w ul. Józefowską. Skręcamy w drugą ulicę w prawo – Szczecińska. Jadąc cięgle prosto wjedziemy na ul. Krzyżową. Miniemy szkołę i na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną jedziemy prosto. Jesteśmy na ul. Bukowej, przed nami stadion GKS Katowice. Jedziemy z pierwszeństwem w lewo, miniemy aleję Dojazdową, a potem skręcamy w prawo na Promenadę Generała Jerzego Ziętka w Parku Śląskim. Miniemy Śląski Ogród Zoologiczny i Wesołe Miasteczko. Jesteśmy na głównej alei parku. Pokręćcie się po alejkach, jest tam wiele ciekawych atrakcji:  Stadion Śląski, Planetarium, Skansen, a także mnóstwo rzeźb z Żyrafą na czele.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Pomnik Bohaterom Czerwonych Sztandarów (Dąbrowa Górnicza)
 • Ławeczka Jimiego Hendrixa (Dąbrowa Górnicza)
 • Dwór Mieroszewskich (Sosnowiec)
 • Stok narciarki Środula (Sosnowiec)
 • Zamek Sielecki (Sosnowiec)
 • Pomnik Jana Kiepury (Sosnowiec)
 • Stadion Ludowy (Sosnowiec)
 • Park Śląski
  • Śląskie Wesołe Miasteczko
  • Żyrafa
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Stadion Śląski
  • Górnośląski Park Etnograficzny
  • Planetarium Śląskie
  • Stadion GKS Katowice

Dowiedz się więcej – PARK ŚLĄSKI
Inne TRASY ROWEROWE DĄBROWA GÓRNICZA


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com