Gliwice – Jezioro Paprocany

Gliwice – Jezioro Paprocany

trasy rowerowe Gliwice - Jezioro Paprocany

Wyjazd z Gliwic, Rynek
Cel : Jezioro Paprocany
Odległość: 45km

Gliwice: Śródmieście – Trynek – Bojków – PrzyszowiceChudówPaniówkiMikołów: Paniowy – Rusinów – Osiedle Leśna Bryza – Mokre – Osiedle Mickiewicza – Osiedle 30-lecia PRL – Osiedle Korfantego – Kolonia Wojewódzka – Regielowiec – Tychy: Wilkowyje – Centrum – Paprocany

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE GLIWICE – JEZIORO PAPROCANY

Trasę rowerową zaczynamy w Gliwicach, na Rynku przy Fontannie z Neptunem. Mając Ratusz za sobą a Neptuna przed sobą jedziemy w lewo i wyjeżdżamy z Rynku (obok budynku pod adresem Rynek 7). Jedziemy ul. Krupniczą, czyli jak wyjedziemy z Rynku to w lewo. Jedziemy do samego końca i skręcamy w prawo w ul. Górnych Wałów i zaraz w pierwszą w lewo ul. Zygmunta Starego. Dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w lewo. Jedziemy ul. Kościuszki i duże skrzyżowanie ze światłami przejeżdżamy prosto. To już ul. Kochanowskiego, przejeżdżamy kolejne skrzyżowania prosto i dojedziemy do ronda. Wybieramy drugi zjazd w ul. Gwarków i na jej końcu skręcamy w prawo w ul. Bojkowską. Jedziemy prawie 4km prosto, po drodze przejeżdżamy przez rondo wybierając pierwszy zjazd, potem pod wiaduktem i przez przejazd kolejowy. Dojedziemy do małego skrzyżowania (punkty charakterystyczne: po prawej stronie sklep spożywczy i lustro dla kierowców) – skręcamy w lewo w ul. Rolników. Jedziemy ciągle główną drogą, przejeżdżamy tunelem pod A1.

Witają nas Przyszowice. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i za małą rzeczką w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Wjeżdżamy na zielony szlak rowerowy, po chwili zgodnie z jego oznaczeniami skręcamy w prawo w ul. Polną. Oznaczenia tam są wyraźne i częste – jedziemy według nich aż do Chudowa. Tam jedziemy ul. Topolową i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Dwór. Po chwili skręcamy w prawo w ul. Podzamcze. Po chwili w lewo i docieramy do Zamku w Chudowie. Za Oberżą Pod Świętym Jerzym skręcamy w lewo i jedziemy niebieskim szlakiem rowerowym. Skręcamy w prawo w ul. Zamkową. To już Paniówki. Dojeżdżamy do końca ulicy i skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost. Jedziemy w kierunku restauracji Biały Dom.

Wjeżdżamy do Mikołowa – ul. Karola Darwina. Dojedziemy do skrzyżowania ze stopem – jedziemy dalej prosto ul. Wolności. Jedziemy drogą z pierwszeństwem, po lewej stronie mijamy Kościół Św. Piotra i Pawła. Nazwa ulicy zmienia się na Mokierska. Jedziemy nią 3km, następnie kontynuujemy ul. 15 Grudnia. Na łuku jedziemy drogą z pierwszeństwem, przejeżdżamy obok ochotniczej straży pożarnej. Jedziemy prosto i na kolejnym łuku drogi skręcamy w lewo w ślepą uliczkę w ul. Zamkową. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo i jedziemy główną drogą lekko pod górkę. Jedziemy w kierunku centrum – ul. Wojska Polskiego. Po chwili dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przejeżdżamy prosto i wjeżdżamy w ul. Rybnicką. Po 1,2km skręcamy w prawo w ul. Fabryczną. Jedziemy do końca i w lewo w ul. Żwirki i Wigury. Po 150m skręcamy w prawo w ul. Zawilców. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego. Za nim w lewo, jedziemy tak jak pokazują nam oznaczenia szlaku rowerowego, czyli zaraz w prawo i prosto, zjeżdżając z drogi z pierwszeństwem. Jedziemy drogą jednokierunkową, i za znakiem nakazu skrętu w lewo – jedziemy prosto (znak ten nie dotyczy rowerów). Dojeżdżamy do końca i przy ostatnim bloku skręcamy w prawo, wjeżdżając do parku. Zaraz w lewo i w prawo – wjeżdżamy w głąb parku. Odbijamy w lewo, przejeżdżamy obok boiska i wyjeżdżamy przy basenie. Dojeżdżamy do ronda, które przejeżdżamy prosto w ul. Bandurskiego. Pierwsze skrzyżowanie prosto, drugie prosto, na trzecim skręcamy w prawo w ul. Pszczyńską. Po 350m skręcamy w lewo w jednokierunkową ul. Kolonia Wojewódzka. Jedziemy do końca i skręcamy w prawo w ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Przez skrzyżowanie prosto i jedziemy z lewej strony stacji. Jadąc prosto wjedziemy na drogę gruntową. Na rozwidleniu jedziemy w lewo i dojedziemy do punktu odpoczynkowego i mapki. Za nim skręcamy w lewo i po lewej stronie mijamy staw. Jedziemy prosto drogą szutrową aż do drogi asfaltowej – jedziemy nadal prosto.

Wjeżdżamy do Tychów, jedziemy fajną dróżką asfaltową – ul. Wierzbowa. Jadąc prosto wjedziemy w ul. Szkolną, jedziemy nią prosto do samego końca i skręcamy w prawo w ul. Obywatelską. Po 300m skręcamy w pierwszą drogę w lewo. Jedziemy kostką brukową, następnie skręcamy w prawo w ścieżkę rowerową, jedziemy wzdłuż potoku Wilkowyjskiego. Przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo w ul. Dworcową. Dojedziemy do dworca, przed nim skręcamy w lewo i wjeżdżamy na nowe ścieżki rowerowe, którymi objeżdżamy dworzec. Dojeżdżamy do ronda i wjeżdżamy na żółty szlak rowerowy – ul. Asnyka, która potem przechodzi w ul. Budowlanych. Jedziemy nią ok. 2km i skręcamy w prawo na dużym skrzyżowaniu w ul. Bielską. Jedziemy ścieżką rowerową ok. 3km aż ścieżka każe nam przejechać na drugą stronę ul. Bielskiej.

Tu wracają oznakowania czerwonego szlaku rowerowego. Z ul. Bielskiej skręcamy w lewo do lasu i po 200m w prawo. Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym, na leśnym skrzyżowaniu dróg rowerowych jedziemy prosto, a potem drogą asfaltową w prawo. Jedziemy do końca i w lewo tj. pokazują znaki na Zameczek w Promnicach. Asfalt się kończy, przejeżdżamy przez mostek i za nim prosto, następnie drugi mostek i za nim w lewo w uliczkę z kostki brukowej. Dojedziemy do ogrodzonych budynków, a po lewej stronie będziemy mieć Jezioro Paprocany. Żeby dojechać do Zameczku Myśliwskiego w Promnicach skręcamy w prawo i za ogrodzeniem obiektów chronionych skręcamy w lewo w wąską ścieżkę. Po chwili dojedziemy do bramy wjazdowej. Jadąc piękną nową ścieżką rowerową wzdłuż jeziora dojedziemy do głównej plaży z placem zabaw. To nasze miejsce docelowe – Jezioro Paprocany. Z powrotem polecam pojechać drugą stroną jeziora.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Fontanna z Neptunem (Gliwice)
  • Zamek w Chudowie
  • Kościół Św. Piotra i Pawła (Mikołów)
  • Zameczek Myśliwski w Promnicach
  • Jezioro Paprocany (Tychy)

Dowiedz się więcej – JEZIORO PAPROCANY
Inne TRASY ROWEROWE GLIWICE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com