Gliwice – Nikiszowiec

Gliwice – Nikiszowiec

trasy rowerowe Gliwice - Nikiszowiec

Wyjazd z Gliwic, Rynek
Cel: Nikiszowiec, Katowice
Odległość: 41km

Gliwice: Śródmieście – Trynek – Bojków – PrzyszowiceChudówPaniówkiMikołówRuda Śląska: Halemba – Katowice: Panewniki – Ligota – Brynów – Muchowiec – Nikiszowiec

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE GLIWICE – NIKISZOWIEC

Trasę rowerową zaczynamy w Gliwicach, na Rynku przy Fontannie z Neptunem. Mając Ratusz za sobą a Neptuna przed sobą jedziemy w lewo i wyjeżdżamy z Rynku (obok budynku pod adresem Rynek 7). Jedziemy ul. Krupniczą, czyli jak wyjedziemy z Rynku to w lewo. Jedziemy do samego końca i skręcamy w prawo w ul. Górnych Wałów i zaraz w pierwszą w lewo ul. Zygmunta Starego. Dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w lewo. Jedziemy ul. Kościuszki i duże skrzyżowanie ze światłami przejeżdżamy prosto. To już ul. Kochanowskiego, przejeżdżamy kolejne skrzyżowania prosto i dojedziemy do ronda. Wybieramy drugi zjazd w ul. Gwarków i na jej końcu skręcamy w prawo w ul. Bojkowską. Jedziemy prawie 4km prosto, po drodze przejeżdżamy przez rondo wybierając pierwszy zjazd, potem pod wiaduktem i przez przejazd kolejowy. Dojedziemy do małego skrzyżowania (punkty charakterystyczne: po prawej stronie sklep spożywczy i lustro dla kierowców) – skręcamy w lewo w ul. Rolników. Jedziemy ciągle główną drogą, przejeżdżamy tunelem pod A1.

Witają nas Przyszowice. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i za małą rzeczką w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Wjeżdżamy na zielony szlak rowerowy, po chwili zgodnie z jego oznaczeniami skręcamy w prawo w ul. Polną. Oznaczenia tam są wyraźne i częste – jedziemy według nich aż do Chudowa. Tam jedziemy ul. Topolową i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Dwór. Po prawej stronie mijamy Zamek w Chudowie. Jedziemy ścieżką rowerową, za boiskiem się kończy i jedziemy dalej prosto ul. Dworską. Jedziemy żółtym szlakiem rowerowym. Dojeżdżamy do końca ulicy do znaku stop – skręcamy w prawo w ul. Zwycięstwa. Na rozwidleniu przed krzyżem jedziemy lekko w prawo dalej ul. Zwycięstwa. Dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy na wprost, wjeżdżając w ul. Leśną. Jedziemy żółtym szlakiem rowerowym aż do dużej drogi 44. Niestety musimy ją chwilę popedałować, skręcamy w prawo i po 700m zjeżdżamy z tej drogi na światłach w lewo.

Po drodze wjechaliśmy do Mikołowa. Jedziemy ul. Malinową asfaltem, potem kostką brukową i znów asfaltem. Nie wjeżdżamy do lasu, przejeżdżamy obok cmentarza, a na końcu w ul. Strażacką w lewo. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo w ul. Oświęcimską. Wjeżdżamy do Rudy Śląskiej. Po 1,5km skręcamy w prawo w ul. Piotra Skargi. Jedziemy nią 2km i dojeżdżamy do dziwnego skrzyżowania. Droga z pierwszeństwem biegnie w lewo – tak jedziemy, po czym za przystankiem skręcamy w prawo w ul. Ligocką. Na rozwidleniu w lewo, jadąc prosto dojedziemy do drogi wysypanej kamyczkami, przejeżdżamy mostkiem i skręcamy w prawo i wjeżdżamy do lasu w dróżkę najbardziej w prawo. Jedziemy cały czas prosto, najpierw czarnym szlakiem rowerowym, potem niebieskim, po drodze mijamy tory.

Wyjeżdżamy w Katowicach, dojeżdżamy do asfaltowe drogi – ul. Kuźnicka. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w prawo w ul. Panewnicką. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w lewo i po 400m w prawo w ul. Bałtycką. Jedziemy prosto do końca, a na końcu w lewo drogą z pierwszeństwem jest ul. Partyzantów, a w prawo ślepa ulica. Jedziemy w prawo wzdłuż ogródków działkowych i wjeżdżamy do lasu w drogę gruntową. Wyjeżdżamy na ul. Medyków. Skręcamy w prawo potem w lewo, przejeżdżamy obok budynków Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jadąc prosto dojedziemy do skrzyżowania i skręcamy w lewo, dalej ul. Medyków. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową. Dojeżdżamy do sygnalizacji świetlnej i skręcamy w prawo w ul. Panewnicką. Po lewej stronie mijamy Bazylikę Mniejszą – Kościół św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP. Jedziemy 1,5km prosto, dojedziemy do dworca PKP, a potem przejeżdżamy tunelem pod torami. Dalej jedziemy ul. Kłodnicką aż do dużego skrzyżowania, przejeżdżamy prosto pod ul. Kościuszki. Za wiaduktem od razu skręcamy w lewo i przy przystanku wjeżdżamy na chodnik a potem jadąc wzdłuż torów tramwajowych przejeżdżamy pod wiaduktem. Dojedziemy do ul. Huberta, skręcamy w prawo. Jadąc cały czas prosto wjeżdżamy do parku. Jedziemy jego tyłami, przejeżdżamy obok stadniny koni. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo, a przed lotniskiem i Aeroklubem w prawo w ul. Trzech Stawów – ulicy dla ludzi uprawiających sport. Na łuku drogi, mniej więcej na wysokości siłowni na powietrzu po prawej stronie, skręcamy w lewo. Wprowadzamy rower po schodkach i jedziemy prosto obok KWK Staszic. Zaraz przed dojazdem do drogi 86 skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do przejścia nad drogą 86. Przejeżdżamy na drugą stronę. Zjedziemy przed przystankiem i zawracamy, ścieżką dojedziemy do drogi asfaltowej, pojedziemy chwile wzdłuż drogi 86 i droga skręci w prawo w las. Po chwili dojedziemy do autostrady A4, skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż niej aż asfalt się skończy. Wjeżdżamy na małą ścieżkę między drzewami i zjeżdżamy w dół. Dojedziemy do torów i przed nimi przejeżdżamy wiaduktem pod A4. Uwaga jest tam wąsko i stromo. Po drugie stronie jedziemy ścieżką obok stawu, a dalej drogą w prawo w ul. Górniczego Dorobku. Jedziemy ok. 1,5km aż dojedziemy do świateł. Przez skrzyżowanie przejeżdżamy prosto w ul. Św. Anny. Wjeżdżamy bramą w Osiedle Nikiszowiec, dojeżdżamy do Kościoła Św. Anny i skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do celu!

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Fontanna z Neptunem (Gliwice)
  • Zamek w Chudowie
  • Śląski Uniwersytet Medyczny (Katowice)
  • Bazylika Mniejsza – Kościół św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP (Katowice)
  • Aeroklub Śląski (Katowice)
  • Nikiszowiec (Katowice)

Dowiedz się więcej – NIKISZOWIEC
Inne TRASY ROWEROWE GLIWICE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com