Gliwice – Pszczyna

Gliwice – Pszczyna

trasy rowerowe Gliwice - Pszczyna

Wyjazd z Gliwic, Rynek
Cel: Pszczyna, Park Zamkowy
Odległość: 50km

Gliwice: Śródmieście – Trynek – Bojków – PrzyszowiceChudówPaniówkiMikołów: Paniowy – Bujaków – OrzeszeŁaziska GórneGostyńKobiórPiasekPszczyna

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE GLIWICE – PSZCZYNA

Trasę rowerową zaczynamy w Gliwicach, na Rynku przy Fontannie z Neptunem. Mając Ratusz za sobą a Neptuna przed sobą jedziemy w lewo i wyjeżdżamy z Rynku (obok budynku pod adresem Rynek 7). Jedziemy ul. Krupniczą, czyli jak wyjedziemy z Rynku to w lewo. Jedziemy do samego końca i skręcamy w prawo w ul. Górnych Wałów i zaraz w pierwszą w lewo ul. Zygmunta Starego. Dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w lewo. Jedziemy ul. Kościuszki i duże skrzyżowanie ze światłami przejeżdżamy prosto. To już ul. Kochanowskiego, przejeżdżamy kolejne skrzyżowania prosto i dojedziemy do ronda. Wybieramy drugi zjazd w ul. Gwarków i na jej końcu skręcamy w prawo w ul. Bojkowską. Jedziemy prawie 4km prosto, po drodze przejeżdżamy przez rondo wybierając pierwszy zjazd, potem pod wiaduktem i przez przejazd kolejowy. Dojedziemy do małego skrzyżowania (punkty charakterystyczne: po prawej stronie sklep spożywczy i lustro dla kierowców) – skręcamy w lewo w ul. Rolników. Jedziemy ciągle główną drogą, przejeżdżamy tunelem pod A1.

Witają nas Przyszowice. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i za małą rzeczką w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Wjeżdżamy na zielony szlak rowerowy, po chwili zgodnie z jego oznaczeniami skręcamy w prawo w ul. Polną. Oznaczenia tam są wyraźne i częste – jedziemy według nich aż do Chudowa. Tam jedziemy ul. Topolową i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Dwór. Po chwili skręcamy w prawo w ul. Podzamcze. Po chwili w lewo i docieramy do Zamku w Chudowie. Za Oberżą Pod Świętym Jerzym skręcamy w lewo i jedziemy niebieskim szlakiem rowerowym. Skręcamy w prawo w ul. Zamkową. To już Paniówki. Dojeżdżamy do końca ulicy i skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost. Jedziemy w kierunku restauracji Biały Dom.

Wjeżdżamy do Mikołowa – ul. Karola Darwina. Dojedziemy do skrzyżowania ze stopem – skręcamy w prawo. Jedziemy zielonym szlakiem rowerowym, drogą 925 przez 2,8km. Wjeżdżamy do dzielnicy Bujaków, zobaczymy znak informacyjny, że w lewo drogą 927 na centrum, a w prawo drogą 925 na Rybnik i Orzesze. Jedziemy w prawo i zaraz za zakrętem skręcamy w lewo w ul. Szkolną. Przejeżdżamy obok boiska. Jadąc cały czas prosto, ulica zmieni nazwę na Myśliwską. Dojeżdżamy do przejazdu kolejowego, przejeżdżamy prosto zgodnie z oznaczeniem zielonego szlaku rowerowego. Jedziemy do końca ulicy i skręcamy w prawo.

To już Orzesze. Po 200m skręcamy w lewo do lasu. Dojeżdżamy do rozwidlenia, nie skręcamy w lewo, jedziemy prosto i tak aż dojedziemy do torów. Czyli lekko ponad 2km od wjazdu do lasu. Przed torami w lewo, jadąc wzdłuż nich wyjedziemy z lasu i dojedziemy do drogi asfaltowej w Łaziskach Górnych. Jadąc dalej prosto przejedziemy przez przejazd kolejowy, potem pod wiaduktem i za nim w prawo – ul. Cieszyńska. Znów przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i skręcamy w lewo, jadąc drogą z pierwszeństwem. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w prawo w ul. Gostyńską.

Wjeżdżamy do Gostynia – ul. Drzymały. Jedziemy ciągle prosto – ul. Kłosa. Dojedziemy do rozwidlenia, przy domu na ul. Wierzbowej. Tam zjeżdżamy z głównej drogi w prawo. Jedziemy wąską drogą asfaltową – ul. Kłosa. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w ul. Rybnicką. Jedziemy nią do końca czyli 3,2km. Na końcu skręcamy w prawo w drogę 928 na Kobiór. W Kobiórze na wysokości Gminnego Ośrodka Sportu po lewej stronie, skręcamy w prawo w ul. Leśników. Gdy droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo, my jedziemy prosto. Dojeżdżamy do torów i jedziemy wzdłuż nich. Mijamy po lewej stronie przejazd tunelem pod torami. Następnie droga odbija w głąb lasu. Jedziemy ok. 1km i skręcamy w lewo – tak jak pokazuje czerwony szlak, który znów wrócił. Jedziemy szeroką leśną drogą, która zmieni się w czteropasmówkę (dwie wąskie ścieżki i 2 wąskie pasy z płyt betonowych). Dojedziemy do rozdroża, na którym skręcamy w lewo, opuszczając naszą czteropasmówkę. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo – ul. Leśna.

To już miejscowość Piasek. Droga z leśnej zmienia się w asfaltową, pojawiają się zabudowania. Dojeżdżamy do torów, nazwa ulicy zmienia się na Kolejową, jedziemy wzdłuż nich czerwonym szlakiem rowerowym. Gdy po lewej stronie zobaczymy przejazd kolejowy jedziemy prosto w aleje Dębową, którą jedziemy ok. 1,5km po czym dojedziemy do dziwnego skrzyżowania. Skręcamy w prawo przejeżdżając przez tory. Jesteśmy już w Pszczynie. Jedziemy ul. Myśliwską, potem Łowiecką, przejeżdżamy pod wiaduktem i dojedziemy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w zakaz wjazdu (nie dotyczy rowerów). Jadąc prosto do końca dojedziemy do Parku Zamkowego. Zachęcam do objechania parkowych alejek i do pojechania na Rynek, gdzie można miło odpocząć przed drogą powrotną.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Fontanna z Neptunem (Gliwice)
  • Zamek w Chudowie
  • Park Zamkowy (Pszczyna)
  • Muzeum Zamkowe (Pszczyna)
  • Rynek (Pszczyna)
  • Zagroda Żubrów (Pszczyna)
  • Zagroda Wsi Pszczyńskiej (Pszczyna)

Dowiedz się więcej – PSZCZYNA
Inne TRASY ROWEROWE GLIWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com