Jaworzno – Jezioro Przeczyckie

Jaworzno – Jezioro Przeczyckie

trasy rowerowe Jaworzno - Jezioro Przeczyckie

Wyjazd z Jaworzno, Rynek Główny
Cel: Jezioro Przeczyckie
Odległość: 41km

Jaworzno: Stare Miasto – Osiedle Podwale – Warpie – Chropaczówka – Długoszyn – Sosnowiec: Maczki – Kazimierz Górniczy – Dąbrowa Górnicza: Staszic – SosnowiecDąbrowa Górnicza: Centrum – Pogoria III – Pogoria IV – Kuźnica WarężyńskaWarężynPrzeczyceBoguchwałowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE JAWORZNO – JEZIORO PRZECZYCKIE

Trasę rowerową zaczynamy w Jaworznie na Rynku Głównym. Jedziemy w górę w stronę Kościoła i wjeżdżamy na ul. Plac Św. Jana. Mijamy kościół z lewej strony. Jedziemy cały czas prosto wjeżdżając na ul. Św. Wojciecha. Po 500m. skręcamy w lewo w ul. Północną. Wjeżdżamy na zielony szlak rowerowy. Ulicą tą jedziemy ok. 2,5km, najpierw asfaltem, potem drogą gruntową, potem chwile kostką brukową i drogą żwirową. Przejeżdżamy obok ogródków działkowych cały czas prosto, potem polami i łąkami i dojeżdżamy do ul. Szczakowskiej. Przejeżdżamy na drugą stronę w ul. Miodową. Jedziemy nią prawie 1km i skręcamy w lewo w ul. Kolorową, gdy przed sobą ujrzymy znak informujący o ślepej uliczce. Po chwili skręcamy w prawo w ul. Chropaczówka i jedziemy nią ok. 1km po czy skręcamy w prawo, tak jak prowadzi droga z pierwszeństwem, w ul. Dąbrowskiego. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na słupie mamy tabliczki z informacją o szlakach rowerowych. My skręcamy ostro w lewo, niemal się cofając, jedziemy zielonym szlakiem rowerowym. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w prawo w ul. Nadbrzeżną. Na rozwidleniu w lewo, cały czas asfaltem i przed mostem w lewo w drogę z kostki brukowej. Przejeżdżamy tunelem pod torami i skręcamy w prawo. Jedziemy 1,7km zielonym szlakiem rowerowym i dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy w lewo.

Przejeżdżamy mostem nad Białą Przemszą i wjeżdżamy do Sosnowca. Jedziemy ul. Krakowską 1km, przejeżdżamy przez tory kolejowe. Tu już ul. Maczkowska, przejeżdżamy pod dwoma wiaduktami, potem pod jeszcze jednym, jedziemy cały czas prosto drogom z pierwszeństwem. Nazwa ulicy zmieni się na Armii Krajowej, a my dalej prosto. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną przejeżdżamy prosto w ul. Jasińskiego. Zaraz za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo do Parku Jacka Kuronia, mijamy Mini Zoo. Jedziemy prosto i za ostatnim stawem wjeżdżamy do lasu i od razu odbijamy w lewo. Jedziemy wzdłuż stawu Smug.

Jesteśmy już w Dąbrowie Górniczej. Po 700m. dojeżdżamy do ul. Kazimierzowskiej – skręcamy w prawo. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo w ul. Staszica. Jedziemy wzdłuż drogi krajowej 94. Po ponad 2km kontynuując jazdę prosto wjeżdżamy na ul. Starocmentarną i wjedziemy znów do Sosnowca i dojedziemy do ul. Braci Mieroszewskich. Skręcamy w prawo i znów wjeżdżamy do Dąbrowy Górniczej. Tu ta ulica się nazywa Aleja Róż, przejeżdżamy przez skrzyżowanie prosto i dojeżdżamy do dużego ronda. Jedziemy prosto, czyli drugi zjazd. Wjechaliśmy w ul. Królowej Jadwigi, jedziemy 600m i skręcamy w prawo w ul. Górników Redenu, za antykwariatem. Po lewej Pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów i Ławeczka Jimiego Hendrixa. Jedziemy lekko ponad 200m i jadąc cały czas prosto wjeżdżamy w ul. Konopnickiej. Ma ona wyznaczony na jezdni pas rowerowy. Ulicą tą jedziemy 1,5km, do samego końca, potem skręcam w prawo gdy zobaczymy przed sobą znak zakaz wjazdu. Jedziemy ul. Olszową, potem skręcamy w lewo w Siewierską. Jedziemy prosto aż dojedziemy do ścieżki rowerowej, skręcamy w prawo i dojeżdżamy do ścieżki rowerowej na Pogorii III. Jedziemy w lewo, gdy dojedziemy do altany z cegły skręcamy w ścieżkę w lewo i dojedziemy do ścieżki rowerowej wokół Pogorii IV. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i jedziemy w lewo. Po ok. 4-5km, gdy zobaczymy most, skręcamy przed nim w lewo. Jedziemy polną dróżką aż do dużej, asfaltowej i bardzo ruchliwej drogi 86. Nie wjeżdżamy na nią, przejeżdżamy prosto – to już Kuźnica Warężyńska.

Jedziemy prosto, dojeżdżamy do Warężyna i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo na Przeczyce. Jadąc prosto nową asfaltową drogą wjedziemy do Przeczyc. Jedziemy ul. 21 Stycznia, przejedziemy pod wiaduktem drogi S1, za nim dalej prosto, aż dojrzymy czerwoną tabliczkę WOPR ze strzałką w prawo. Skręcamy tak jak pokazuje strzałka i dojedziemy do przystani z małym molo, boiskiem do piłki plażowej. Jesteśmy już nad Jeziorem Przeczyckim. Żeby się czegoś napić lub zjeść, jedziemy do miejscowości Boguchwałowice na zachodnim brzegu jeziora. Wracamy do głównej ulicy i skręcamy w prawo, jak dojedziemy do drogi asfaltowej mocno skręcającej w prawo – skręcamy tam, ul. Nadbrzeżna. Można spróbować wcześniej skręcić w prawo i skrócić sobie drogę przez domki kempingowe, co prawda jest tabliczka o zakazie wstępu – teren prywatny, ale mi się udało. Jadąc ul. Nadbrzeżną dojedziemy do łuku drogi, przed nami znów zobaczymy jezioro i plażę. Jedziemy główną drogą, która w pewnym momencie skręca 90 stopni w lewo. Za zakrętem wspinamy się pod górę, potem zjazd i dojedziemy do dróżki z kostki brukowej, przejeżdżamy nią prosto i znów asfaltem pod górę. Na końcu skręcamy w prawo i jesteśmy przy knajpkach w Boguchwałowicach nad Jeziorem Przeczyckim.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Mini Zoo (Sosnowiec)
  • Pomnik Bohaterom Czerwonych Sztandarów (Dąbrowa Górnicza)
  • Ławeczka Jimiego Hendrixa (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria III (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria IV (Dąbrowa Górnicza)
  • Jezioro Przeczyckie

Dowiedz się więcej – JEZIORO PRZECZYCKIE
Inne TRASY ROWEROWE JAWORZNO

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com