Jaworzno – Pszczyna

Jaworzno – Pszczyna

trasy rowerowe Jaworzno - Pszczyna

Wyjazd z Jaworzna, Rynek Główny
Cel: Pszczyna, Park Zamkowy
Odległość: 49km

Jaworzno: Śródmieście – Bory – Jeleń – Mysłowice: Dziećkowice – ImielinLędziny: Goławiec – Górki – BieruńŚwierczyniecKobiórPiasekPszczyna

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE JAWORZNO – PSZCZYNA

Trasę rowerową zaczynamy w Jaworznie na Rynku Głównym. Jedziemy w lewo, oddalając się od kościoła. Wjeżdżamy na ul. Pocztową, na wysokości parku zobaczymy tabliczkę z oznaczeniem żółtego szlaku rowerowego. Tego szlaku będziemy się trzymać. Wjeżdżamy do parku i wyjeżdżamy z drugiej strony przecinając ul. Grunwaldzką. Wjeżdżamy w ul. Zacisze, od razu odbijamy w ścieżkę w lewo i wyjeżdżamy na ul. Górniczej. Jedziemy nią 0,5km po czym skręcamy w prawo w ul. Olszewskiego. Przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i jedziemy prosto aż do ronda. Wjeżdżamy w ul. Reja. Jedziemy do kolejnego ronda, na którym wybieramy drugi zjazd w ul. Tetmajera. Po ok. 0,5km skręcamy w prawo w ul. Niemcewicza. Znowu dojeżdżamy do ronda i przejeżdżamy prosto, trzeci zjazd w ul. Hetmańską. Dalej skręcamy w lewo tak jak pokazują oznaczenia żółtego szlaku rowerowego. Dojeżdżamy do ulicy Sielec. Skręcamy w prawo i zaraz za domem w lewo w las. Wjeżdżamy na szczyt Celinowych Górek (297m n.p.m.). Tutaj rozpościera się piękny widok na Zbiornik Dziećkowice. Wyjeżdżamy na ul. Zelwerowicza – droga z kostki brukowej. Dojeżdżamy do ul. Wygoda – skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do ul. Celników – skręcamy w lewo. Tu kończy się żółty szlak.

Wjeżdżamy do Mysłowic, przejeżdżając mostem nad Przemszą. Jedziemy ul. Zachęty i po chwili wjeżdżamy do Imielina. Jedziemy cały czas prosto, przejeżdżając pod autostradą A4. Po ponad 2km, za placem zabaw po prawej stronie, skręcamy w prawo i obok krzyża w lewo w ul. Poniatowskiego. Jedziemy nią prosto do końca, czyli do skrzyżowania z większą drogą nr 934. Skręcamy w lewo i po chwili w prawo w ul. Pośpiecha. Na końcu w prawo i dojeżdżamy do ul. Św. Brata Alberta – skręcamy w nią w lewo. Jedziemy cały czas prosto, przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i skręcamy w lewo w ul. Dunikowskiego. Jadąc cały czas prosto wjedziemy do lasu – żółty szlak rowerowy. Tam przez pierwsze skrzyżowanie prosto, a potem główną leśną drogą w prawo. Dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy nią w lewo.

Jesteśmy w Lędzinach w dzielnicy Goławiec. Po prawej stronie miniemy punkt odpoczynkowy z mapą. Jedziemy prosto asfaltem do końca ul. Dzikowej i na stopie skręcamy w prawo w ul. Goławiecką. Jedziemy drogą z pierwszeństwem w prawo, następnie przejeżdżamy mostem nad Potokiem Goławieckim i dalej prosto do końca drogi. Skręcamy w lewo i od razu w prawo w wąską drogę z płyt betonowych. Jedziemy nieco wyboistą drogą zgodnie z oznaczeniami żółtego szlaku rowerowego. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i za nim prosto w las, a potem polami.

Dojedziemy do drogi asfaltowej. To już Bieruń. Jedziemy do trudnego skrzyżowania, a właściwie ronda. Musimy przejechać prosto i obok stacji skręcić w prawo na Bieruń Stary. Jedziemy ul. Krakowską do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną – skręcamy w lewo w ul. Chemików. Za wiaduktem kolejowym skręcamy w prawo w ul. Wita. Przed mostem skręcamy w lewo, zgodnie z żółtym oznakowaniem szlaku rowerowego. Wjedziemy do wsi Świerczyniec, dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem stop – jedziemy prosto w ul. Skośną. Dojedziemy do ul. Asfaltowej, skręcamy w lewo i od razu w prawo do lasu, opuszczając żółty szlak rowerowy. Jedziemy nim 4km do ruchliwego skrzyżowania z drogą nr 1. Przejeżdżamy prosto wjeżdżamy na aleję Książęcą. Po 600m skręcamy w prawo tak jak pokazują znaki na Zameczek Promnice. Następnie w lewo i jedziemy cały czas prosto, mijając po prawej drewnianą rzeźbę halabardników. Tu znowu opuszczamy nasz czerwony szlak. Jedziemy prosto aleją Książęcą (żółty szlak rowerowy), po drodze przecinamy drogę asfaltową.

Jesteśmy w Kobiórze. Przed dworcem skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż torów. Przejeżdżamy pod drogą 928 i za nią na łuku drogi skręcamy w prawo w las. Po lewej stronie mijamy jeziorko Pilok i skręcamy w prawo przejeżdżając tunelem kładką nad rzeką Korzeniec. Za tunelem w lewo znowu w las. Jedziemy ok. 1km i skręcamy w lewo – tak jak pokazuje czerwony szlak, który znów wrócił. Jedziemy szeroką leśną drogą, która zmieni się w czteropasmówkę (dwie wąskie ścieżki i 2 wąskie pasy z płyt betonowych). Dojedziemy do rozdroża, na którym skręcamy w lewo, opuszczając naszą czteropasmówkę. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo – ul. Leśna.

To już miejscowość Piasek. Droga z leśnej zmienia się w asfaltową, pojawiają się zabudowania. Dojeżdżamy do torów, nazwa ulicy zmienia się na Kolejową, jedziemy wzdłuż nich czerwonym szlakiem rowerowym. Gdy po lewej stronie zobaczymy przejazd kolejowy jedziemy prosto w aleje Dębową, którą jedziemy ok. 1,5km po czym dojedziemy do dziwnego skrzyżowania. Skręcamy w prawo przejeżdżając przez tory. Jesteśmy już w Pszczynie. Jedziemy ul. Myśliwską, potem Łowiecką, przejeżdżamy pod wiaduktem i dojedziemy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w zakaz wjazdu (nie dotyczy rowerów). Jadąc prosto do końca dojedziemy do Parku Zamkowego. Zachęcam do objechania parkowych alejek i do pojechania na Rynek, gdzie można miło odpocząć przed drogą powrotną.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Celinowe Górki (Jaworzno)
  • Park Zamkowy (Pszczyna)
  • Zamek (Pszczyna)
  • Muzeum Zamkowe (Pszczyna)
  • Rynek (Pszczyna)
  • Zagroda Żubrów (Pszczyna)
  • Zagroda Wsi Pszczyńskiej (Pszczyna)

Dowiedz się więcej – PSZCZYNA
Inne TRASY ROWEROWE JAWORZNO


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com