Jaworzno – Zamek Ogrodzieniec

Jaworzno – Zamek Ogrodzieniec

trasy rowerowe Jaworzno - Zamek Ogrodzieniec

Wyjazd z Jaworzna, Rynek Główny
Cel: Zamek Ogrodzieniec
Odległość: 42km

Jaworzno: Śródmieście – Sosnowiec: Maczki – Ostrowy – Dąbrowa Górnicza: Strzemieszyce – NiegowoniceMitręgaOgrodzieniecPodzamcze

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE JAWORZNO – ZAMEK OGRODZIENIEC

Trasę rowerową zaczynamy w Jaworznie na Rynku Głównym. Jedziemy w górę w stronę Kościoła i wjeżdżamy na ul. Plac Św. Jana. Mijamy kościół z lewej strony. Jedziemy cały czas prosto wjeżdżając na ul. Św. Wojciecha. Jedziemy nią prawie 3km aż do ronda, po drodze pojawi się ścieżka rowerowa. Na rondzie prosto w ul. Jaworznicką. Po chwili ścieżka rowerowa się kończy, a my jedziemy dalej prosto i na rozwidleniu skręcamy w lewo na Sosnowiec – ul. Wesoła. Na końcu drogi kierujemy się dalej w stronę Sosnowca – jedziemy prosto. Wjeżdżamy w ul. Stefana Batorego, przejeżdżamy kilka razy przez tory, pod torami i nad torami, na końcu mostem nad Białą Przemszą.

Wjeżdżamy do Sosnowca. Jedziemy ul. Krakowską, a za torami ul. Maczkowską. Przejeżdżamy pod wiaduktami i kierujemy się na Dąbrowę Górniczą. Następnie dojedziemy do zabudowań i zaraz za przystankiem skręcamy w prawo w ul. Leśną. Jedziemy 450m i skręcamy w lewo w wąską drogę – ul. Gałczyńskiego. Jedziemy nią długo prosto, jeśli droga z pierwszeństwem będzie prowadziła w lewo lub prawo, my dalej jedziemy prosto. Dojedziemy do kamienic i droga się kończy, my przed sadem skręcamy w prawo i dalej jedziemy ul. Bobrek.

Wjeżdżamy do Dąbrowy Górniczej – ul. Szałasowizna. Jedziemy do końca ulicy i skręcamy w prawo w ul. Łuszczaka, przejeżdżamy pod wiaduktem i dalej prosto ul. Orkana. Jadąc prosto nazwa ulicy zmieni się na Narutowicza. Na końcu skręcamy w prawo, przejeżdżamy przez tory i od razu w lewo i pod wiaduktem. Dalej łukiem w prawo, potem za nakazem w lewo w ul. Puszkina. Dalej drogą z pierwszeństwem w prawo i jedziemy ul. Składową. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo na drogę nr 790. Na następnym rondzie jedziemy prosto, a na końcu w prawo – ul. Gołonoska. Dojedziemy do kolejnego ronda i pierwszy. Na rondzie wybieramy drugi zjazd w drogę 790 na Ogrodzieniec. Przy rondzie znajduje się Pomnik Bohaterom Poległym w Walkach o Wyzwolenie Dąbrowy Górniczej.

Jedziemy drogą wojewódzką nr 790. Przejeżdżamy przez Niegowonice, wjeżdżamy do Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i po prawej stronie mamy skałki i punkt widokowy. Jedziemy przez Mitręgę do Ogrodzieńca. Jedziemy tam ul. 1 Maja aż do końca drogi z pierwszeństwem, na rondzie skręcamy w prawo i ciągle prosto. Dojedziemy do miejscowości Podzamcze i zaraz zjeżdżamy z głównej drogi w prawo w ul. Zamkową. Jadąc prosto dojedziemy do Zamku Ogrodzieniec.

Obok zamku znajduje się także Park – Ogrodzieniec, a jadąc 1,5km Gród na Górze Birów. Żeby tam dojechać, jadąc od zamku skręcamy w prawo w ul. Krakowską, potem znów w prawo na główną drogę 790. Jedziemy czerwonym szlakiem pieszym Orlich Gniazd, czyli skręcamy w lewo w ul. Partyzantów, gdy asfalt się skończy jedziemy jeszcze 550m i skręcamy w lewo.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Bohaterom Poległym w Walkach o Wyzwolenie Dąbrowy Górniczej (Dąbrowa Górnicza)
  • Skałki i punkt widokowy (Niegowonice)
  • Park – Ogrodzieniec (Podzamcze)
  • Zamek Ogrodzieniec (Podzamcze)
  • Gród na Górze Birów (Podzamcze)

Dowiedz się więcej – ZAMEK OGRODZIENIEC
Inne TRASY ROWEROWE JAWORZNO


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com