Jaworzno – Zamek w Siewierzu

Jaworzno – Zamek w Siewierzu

trasy rowerowe Jaworzno - Zamek w Siewierzu

Wyjazd z Jaworzna, Rynek Główny
Cel: Zamek w Siewierzu
Odległość: 41km

Jaworzno: Stare Miasto – Osiedle Podwale – Warpie – Chropaczówka – Długoszyn – Sosnowiec: Maczki – Kazimierz Górniczy – Dąbrowa Górnicza: Staszic – SosnowiecDąbrowa Górnicza: Centrum Pogoria III – Pogoria IV – Wojkowice KościelneDąbrowa Górnicza: Trzebiesławice – Glinianki – Siewierz

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE JAWORZNO – ZAMEK W SIEWIERZU

Trasę rowerową zaczynamy w Jaworznie na Rynku Głównym. Jedziemy w górę w stronę Kościoła i wjeżdżamy na ul. Plac Św. Jana. Mijamy kościół z lewej strony. Jedziemy cały czas prosto wjeżdżając na ul. Św. Wojciecha. Po 500m. skręcamy w lewo w ul. Północną. Wjeżdżamy na zielony szlak rowerowy. Ulicą tą jedziemy ok. 2,5km, najpierw asfaltem, potem drogą gruntową, potem chwile kostką brukową i drogą żwirową. Przejeżdżamy obok ogródków działkowych cały czas prosto, potem polami i łąkami i dojeżdżamy do ul. Szczakowskiej. Przejeżdżamy na drugą stronę w ul. Miodową. Jedziemy nią prawie 1km i skręcamy w lewo w ul. Kolorową, gdy przed sobą ujrzymy znak informujący o ślepej uliczce. Po chwili skręcamy w prawo w ul. Chropaczówka i jedziemy nią ok. 1km po czy skręcamy w prawo, tak jak prowadzi droga z pierwszeństwem, w ul. Dąbrowskiego. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na słupie mamy tabliczki z informacją o szlakach rowerowych. My skręcamy ostro w lewo, niemal się cofając, jedziemy zielonym szlakiem rowerowym. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w prawo w ul. Nadbrzeżną. Na rozwidleniu w lewo, cały czas asfaltem i przed mostem w lewo w drogę z kostki brukowej. Przejeżdżamy tunelem pod torami i skręcamy w prawo. Jedziemy 1,7km zielonym szlakiem rowerowym i dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy w lewo.

Przejeżdżamy mostem nad Białą Przemszą i wjeżdżamy do Sosnowca. Jedziemy ul. Krakowską 1km, przejeżdżamy przez tory kolejowe. Tu już ul. Maczkowska, przejeżdżamy pod dwoma wiaduktami, potem pod jeszcze jednym, jedziemy cały czas prosto drogom z pierwszeństwem. Nazwa ulicy zmieni się na Armii Krajowej, a my dalej prosto. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną przejeżdżamy prosto w ul. Jasińskiego. Zaraz za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo do Parku Jacka Kuronia, mijamy Mini Zoo. Jedziemy prosto i za ostatnim stawem wjeżdżamy do lasu i od razu odbijamy w lewo. Jedziemy wzdłuż stawu Smug.

Jesteśmy już w Dąbrowie Górniczej. Po 700m. dojeżdżamy do ul. Kazimierzowskiej – skręcamy w prawo. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo w ul. Staszica. Jedziemy wzdłuż drogi krajowej 94. Po ponad 2km kontynuując jazdę prosto wjeżdżamy na ul. Starocmentarną i wjedziemy znów do Sosnowca i dojedziemy do ul. Braci Mieroszewskich. Skręcamy w prawo i znów wjeżdżamy do Dąbrowy Górniczej. Tu ta ulica się nazywa Aleja Róż, przejeżdżamy przez skrzyżowanie prosto i dojeżdżamy do dużego ronda. Jedziemy prosto, czyli drugi zjazd. Wjechaliśmy w ul. Królowej Jadwigi, jedziemy 600m i skręcamy w prawo w ul. Górników Redenu, za antykwariatem. Po lewej Pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów i Ławeczka Jimiego Hendrixa. Jedziemy lekko ponad 200m i jadąc cały czas prosto wjeżdżamy w ul. Konopnickiej. Ma ona wyznaczony na jezdni pas rowerowy. Ulicą tą jedziemy 1,5km, do samego końca, potem skręcam w prawo gdy zobaczymy przed sobą znak zakaz wjazdu. Jedziemy ul. Olszową, potem skręcamy w lewo w Siewierską. Jedziemy prosto aż dojedziemy do ścieżki rowerowej, skręcamy w prawo i dojeżdżamy do ścieżki rowerowej na Pogorii III. Jedziemy w lewo, gdy dojedziemy do altany z cegły skręcamy w ścieżkę w lewo i dojedziemy do ścieżki rowerowej wokół Pogorii IV. Wjeżdżamy na nią i jedziemy w lewo. Objeżdżamy pół jeziora, skończy się asfaltowa ścieżka rowerowa i dojedziemy do większego placu, gdzie samochody parkują na piachu. To już Wojkowice Kościelne. Jest tam kilka tablic informacyjnych i droga, w którą skręcamy w lewo (droga prostopadła do jeziora). Przejeżdżamy mostkiem nad rzeką, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i po chwili, przed kolejnym mostkiem, skręcamy w prawo w ul. Piastowską. Po 850m droga skręca w lewo, a po chwili, za krzyżem skręcamy w prawo. Przejeżdżamy pod drogą S1, dalej droga prowadzi w prawo. Wjeżdżamy asfaltem do lasu, tam główną drogą w lewo i dojedziemy do końca drogi, skrzyżowanie ze znakiem stopu.

Ponownie jesteśmy w Dąbrowie Górniczej. Dziwne skrzyżowanie, najpierw stop, potem rondo. Generalnie musimy przejechać praktycznie na wprost. Jedziemy dalej ul. Zachodnią. Po niecałych 500m po lewej stronie zobaczymy ścieżkę rowerową z kostki brukowej. Przy niej jest słupek z oznaczeniem czerwonego szlaku rowerowego – „Szlak Zamkowy”. Wjeżdżamy na nią, po chwili nawierzchnia się zmieni na szuter. Gdy dojedziemy do asfaltowej drogi skręcamy w prawo, a po chwili znów na ścieżkę rowerową w lewo. Jedziemy szutrem między polami ciągle prosto, aż dojedziemy do asfaltowej ul. Młyńskiej obok jeziora w Siewierzu.

Skręcamy w prawo i ul. Młyńską jedziemy do końca. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Zagłębiowską. Przejeżdżamy nad rzeką Mitręga. Jedziemy główną drogą, która po kilku zakrętach zmieni nazwę na Krakowska. Przejeżdżamy pod wiaduktem drogi 78, następnie mostem nad Czarną Przemszą i za nim, po prawej stronie pokaże się nam zamek. Skręcamy w prawo i podjeżdżamy pod same mury Zamku w Siewierzu.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Mini Zoo (Sosnowiec)
  • Pomnik Bohaterom Czerwonych Sztandarów (Dąbrowa Górnicza)
  • Ławeczka Jimiego Hendrixa (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria III (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria IV (Dąbrowa Górnicza)
  • Zamek w Siewierzu

Dowiedz się więcej – ZAMEK W SIEWIERZU
Inne TRASY ROWEROWE JAWORZNO

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com