Katowice – Wesoła Fala

Katowice – Wesoła Fala

trasy rowerowe Katowice - Wesoła Fala

Wyjazd z Katowic, Park Powstańców Śląskich
Cel: Wesoła Fala, Katowice/Mysłowice
Odległość: 14km

Katowice: Śródmieście – Zawodzie – Muchowiec – Giszowiec – Murcki

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE KATOWICE – WESOŁA FALA

Trasę rowerową zaczynamy w Katowicach w Parku Powstańców Śląskich przy Pomniku Generała Ziętka. Jedziemy ul. Uniwersytecką w kierunku Qubus Hotel. Skręcamy w lewo w Chełkowskiego, tam gdzie jest płatny parking. Dojeżdżamy do ul. Bankowej i skręcamy w prawo, przejeżdżamy obok Uniwersytetu Śląskiego. Przed rzeką Rawą skręcamy w lewo w Bulwary Rawy i ścieżką rowerową jedziemy prosto przecinając ul. Dudy-Gracza i Bogucicką. Przed drogą 86, przejeżdżamy górą przez Rawę. Jedziemy dalej ścieżką rowerową wzdłuż drogi 86, przejeżdżamy pod wiaduktem.

Przed stacją benzynową zjeżdżamy w prawo, zjeżdżamy dróżką w dół w Dolinę 3 Stawów. Skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż łąki, na końcu znów w lewo – dojedziemy do drogi asfaltowej (parkuje tam zawsze dużo aut). Na asfalt wjeżdżamy w prawo. Jedziemy ul. Trzech Stawów, na łuku koło siłowni skręcamy w lewo, wjeżdżamy po schodach i jedziemy cały czas prosto mijając po lewej stronie KWK Staszic. Zaraz przed dojazdem do drogi 86 skręcamy w prawo. Przejeżdżamy obok przejścia nad drogą 86 i dalej ścieżkami wzdłuż niej. Przed torami wjeżdżamy ścieżką na górę i przejeżdżamy wąskim chodnikiem na wiadukcie. Następnie zjeżdżamy i jedziemy jeszcze przez kilka nitek torów. Wyjedziemy na łuku ul. 73 Pułku Piechoty, skręcamy w lewo a potem na światłach w prawo w ul. Karolinki. Zaraz skręcamy w lewo i po kilkuset metrach – gdy zobaczymy tablicę kierującą na Bar Rybaczówka – w lewo w las. Po chwili na leśnym skrzyżowaniu obok Paintball Club skręcamy w lewo. Wjeżdżamy na czarny szlak rowerowy. Zaraz w prawo i dojeżdżamy do Rybaczówki przy stawie Janina. Jedziemy dalej czarnym szlakiem objeżdżając staw i na większym leśnym skrzyżowaniu, po ok. 500m, skręcamy w lewo. Jedziemy prosto ok. 1,5km główną drogą leśną czarnym szlakiem rowerowym.

Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i do zabudowań na Murckach. Skręcamy w lewo na ul. Zubera i zaraz w prawo w ścieżkę rowerową na ul. Bielskiej. Dojedziemy do ronda, które przejeżdżamy na wprost zgodnie z oznaczeniami czarnego szlaku rowerowego. Wjedziemy do Parku Murcki, w którym przejeżdżamy obok stacji wypożyczalni rowerów. Wjeżdżamy pod wiadukt drogi 86 i wprowadzamy rower po schodach. Po drugiej stronie jedziemy drogą obok ośrodka sportowego prosto i przez skrzyżowanie nadal prosto. Po chwili nasz czarny szlak rowerowy odbija w lewo, a my jedziemy przez Rezerwat Las Murckowski prosto aż do kolejnego skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo. Na dużym leśnym skrzyżowaniu jedziemy prosto i potem jeszcze 1,5km aż droga odbije w lewo (z prawej strony będzie dochodziła mniejsza leśna droga). Jedziemy główną drogą aż do skrzyżowania z tablicą informacyjną o występujących w okolicy ptakach – skręcamy w prawo i jadąc prosto dojedziemy do ośrodka Wesoła Fala.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
  • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
  • Uniwersytet Śląski (Katowice)
  • Dolina 3 Stawów (Katowice)
  • Rybaczówka (Katowice)
  • Las Murckowski (Katowice)
  • Wesoła Fala (Katowice/Mysłowice)

Dowiedz się więcej – WESOŁA FALA
Inne TRASY ROWEROWE KATOWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com