Katowice – Zalew Łęg

Katowice – Zalew Łęg

trasy rowerowe Katowice - Zalew Łęg

Wyjazd z Katowic, Park Powstańców Śląskich
Cel: Zalew Łęg, Jaworzno
Odległość: 22km

Katowice: Śródmieście – Zawodzie – Muchowiec – Janów-Nikiszowiec – Mysłowice: Janów – Ćmok – Słupna – Brzęczkowice – Brzezinka – Jaworzno: Wysoki Brzeg

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE KATOWICE – ZALEW ŁĘG

Trasę rowerową zaczynamy w Katowicach w Parku Powstańców Śląskich przy Pomniku Generała Ziętka. Jedziemy ul. Uniwersytecką w kierunku Qubus Hotel. Skręcamy w lewo w Chełkowskiego, tam gdzie jest płatny parking. Dojeżdżamy do ul. Bankowej i skręcamy w prawo, przejeżdżamy obok Uniwersytetu Śląskiego. Przed rzeką Rawą skręcamy w lewo w Bulwary Rawy i ścieżką rowerową jedziemy prosto przecinając ul. Dudy-Gracza i Bogucicką. Przed drogą 86 obok przeszklonego budynku Uniwersytetu Śląskiego, przejeżdżamy górą przez Rawę. Jedziemy dalej ścieżką rowerową wzdłuż drogi 86, przejeżdżamy pod wiaduktem. Przed stacją benzynową zjeżdżamy w prawo, zjeżdżamy dróżką w dół w Dolinę 3 Stawów. Skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż łąki, na końcu znów w lewo – dojedziemy do drogi asfaltowej (parkuje tam zawsze dużo aut). Na asfalt wjeżdżamy w prawo i zaraz (wjeżdżamy na ścieżkę rowerową) skręcamy w lewo przejeżdżając pod drogą ekspresową 86. Na końcu mamy przejście dla pieszych/przejazd dla rowerzystów i zaraz na wprost niego ścieżkę rowerową z czerwonej kostki, która prowadzi pod górę w las – w nią wjeżdżamy. Jedziemy lasem wzdłuż rur, na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo (tak jak pokazuje czerwony szlak rowerowy) w ul. Kolonia Amandy, potem na skrzyżowaniu w lewo w ul. Transportowców. Przejeżdżamy obok Stawu Upadowego. Dojeżdżamy do ul. Szopienickiej, przed sobą mamy Galerie Szyb Wilson, i skręcamy w prawo. Jedziemy ok. 1km i skręcamy w lewo w ul. Św. Anny. Wjeżdżamy w zabytkowe osiedle Nikiszowiec, przejeżdżamy prosto, a przed kościołem w lewo, potem w prawo w Plac Wyzwolenia i w prawo. Wjeżdżamy w ul. Zamkową i obok małego skweru w prawo. Przed wiaduktem skręcamy w drogę szutrową w lewo, jedziemy wzdłuż torów i dojeżdżamy do ul. Oswobodzenia – skręcamy w prawo. Na skrzyżowaniu prosto na Mysłowice i zaraz za nim (przed sklepem rowerowym) skręcamy w prawo w ul. Janowską.

To już Mysłowice. Jedziemy prawie 2km prosto aż do ronda, na rondzie prosto, drugi zjazd, wjeżdżamy w ul. Partyzantów. Jedziemy prosto, pojawi się ścieżka rowerowa, wjedziemy na ulicę Stadionową, przejeżdżamy przez tory i dojedziemy do Parku Słupna. Skręcamy w prawo na Centralne Muzeum Pożarnictwa tak jak pokazują znaki. Mijamy je i gdy przed sobą masz boiska do plażówki skręcamy w lewo i zaraz w prawo, w tą dróżkę po prawej, bliżej ogrodzenia. Jedziemy lekko ponad kilometr dróżką leśną aż dojedziemy do wiaduktu, przejeżdżamy pod nim i skręcamy w ul. Kolejową w prawo. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w prawo, przejeżdżamy pod wiaduktem i jedziemy ścieżką rowerową do końca. Dojedziemy do większej drogi i skręcamy w prawo, a następnie w pierwszą drogę w lewo – ul. Wrzosowa. Jedziemy cały czas zielonym szlakiem rowerowym – ul. Jagodowa, Wrzosowa, Reja, Chrzanowska. Przejeżdżamy przejściem pod drogą S1 i dojeżdżamy do końca ulicy. Skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto w kierunku elektrowni.

Wjeżdżamy do Jaworzna, przejeżdżamy przez przejazd kolejowy, następnie skręcamy w prawo w ul. Promienną. Jedziemy prosto, po lewej stronie mijamy Elektrownie Jaworzno. Znowu przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i za nim skręcamy w prawo w las. Jedziemy główną leśną drogą oznaczoną czarnym szlakiem rowerowym i po ok. 0,5km (tak jak pokazuje tabliczka) i skręcamy w prawo. Po ponad 200. metrach docieramy nad Zalew Łęg.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
  • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
  • Uniwersytet Śląski (Katowice)
  • Dolina Trzech Stawów (Katowice)
  • Galeria Szyb Wilson (Katowice)
  • Nikiszowiec (Katowice)
  • Muzeum Pożarnictwa (Mysłowice)
  • Elektrownia Jaworzno III
  • Zalew Łęg

Dowiedz się więcej – ZALEW ŁĘG
Inne TRASY ROWEROWE KATOWICE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com