Katowice – Zalew Rogoźnik

Katowice – Zalew Rogoźnik

trasy rowerowe Katowice - Zalew Rogoźnik

Wyjazd z Katowice, Park Powstańców Śląskich
Cel: Zalew Rogoźnik
Odległość: 19km

Katowice: Koszutka – Wełnowiec-Józefowiec – Siemianowice Śląskie: Centrum – Bańgów – Piekary ŚląskieWojkowiceBobrownikiRogoźnik

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE KATOWICE – ZALEW ROGOŹNIK

Trasę rowerową zaczynamy w Katowicach w Parku Powstańców Śląskich przy Pomniku Generała Ziętka. Przejeżdżamy obok Pomnika Powstańców Śląskich i dalej pod rondem wyjeżdżamy w kierunku Spodka. Przejeżdżamy obok niego i jedziemy al. Korfantego w kierunku Siemianowic Śl. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem i dopiero gdy dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną skręcamy w prawo w ul. Konduktorską. Jedziemy ścieżką rowerową, gdy ta się skończy, przy małym rondzie, skręcamy w lewo w ul. Plebiscytową.

Wjeżdżamy do Siemianowic Śląskich. Po kilkuset metrach nazwa ulicy zmieni się na Konopnickiej. Jedziemy drogą z pierwszeństwem najpierw przez strefę przemysłową, potem obok kamienic – to już ul. Matejki. Skręcamy z pierwszeństwem w lewo w ul. Głowackiego i przejeżdżamy przez przejazd kolejowy. Za nim to już ul. 27 Stycznia, na rondzie jedziemy prosto w ul. 1 Maja i tą pedałujemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Skrzyżowanie przejeżdżamy prosto, a za nim na rozwidleniu w lewo drogą z pierwszeństwem – ul. Chopina. Po prawej stronie mijamy Pomnik Wojciecha Korfantego, a po lewej stronie Park Miejski z Amfiteatrem i Pałacem Donnersmarcków. Za skrzyżowaniem jedziemy wzdłuż parku Aleją Spacerową. Park się kończy a droga z pierwszeństwem skręca w lewo – my dalej jedziemy prosto. Po lewej stronie, po nieco ponad 300m znajduje się klimatyczny Staw Rzęsa, nad którym można miło odpocząć oraz park dinozaurów. Jadąc dalej aleją Spacerową przejedziemy przez tory i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Jedziemy prosto drogą 94 w kierunku Wrocławia na pierwszym skrzyżowaniu, a na drugim skręcamy w prawo na Dąbrówkę Wielką. Po chwili skręcamy w prawo w drogę polną i po 550m skręcamy w lewo. Jedziemy proso aż do asfaltowej ul. Dąbrówki.

Jesteśmy w Piekarach Śląskich. Jedziemy prosto, po prawej mijamy garaże a po lewej pokaże się blok mieszkalny. Przejeżdżamy ul. Sikorskiego zaraz obok niego, za nim w lewo i jedziemy droga do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w ul. Przyjaźni. Dojeżdżamy do znaku STOP i skręcamy w prawo w ul. Sadowskiego. Jedziemy nią aż do Wojkowic, tam nazwa ulicy zmieni się na Emilii Plater. Przejeżdżamy mostem nad Brynicą i zaraz za nim skręcamy w prawo. Jedziemy brzegiem Brynicy, a dalej brzegiem rzeki Jaworznik. Dojeżdżamy do ul. Jana III Sobieskiego i skręcamy w prawo i po chwili w lewo w ul. Piaski. Jedziemy czerwoną kostką brukową 2km.

Nazwa ulicy zmienia się na ul. Dąbrowskiej – to już Bobrowniki. Przejeżdżamy przez mały mostek i dojeżdżamy do końca ulicy. Skręcamy w prawo w ul. Kościuszki i wita nas Rogoźnik. Za mostem nad rzeką Jaworznik skręcamy w lewo i jedziemy ścieżką rowerową. Docieramy do mniejszego zbiornika Rogoźnik 1, a jadąc dalej ścieżką rowerową dojedziemy na Rogoźnik 2.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
  • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
  • Spodek (Katowice)
  • Pomnik Wojciecha Korfantego (Siemianowice Śląskie)
  • Pałac Donnersmarcków (Siemianowice Śląskie)
  • Staw Rzęsa (Siemianowice Śląskie)
  • Zalew Rogoźnik (Rogoźnik)

Dowiedz się więcej – ZALEW ROGOŹNIK
Inne TRASY ROWEROWE KATOWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com