Mysłowice – Park Śląski

Mysłowice – Park Śląski

trasy rowerowe Mysłowice - Park Śląski

Wyjazd z Mysłowic, Plac Wolności
Cel: Park Śląski, Chorzów
Odległość: 19km

Mysłowice: Śródmieście – Janów – Katowice: Nikiszowiec – Muchowiec – Zawodzie – Śródmieście – Koszutka – Dąb – Chorzów: Park Śląski

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE – PARK ŚLĄSKI

Trasę rowerową zaczynamy w Mysłowicach pod pomnikiem Augusta Hlonda na Placu Wolności, obok Urzędu Miasta. Wjeżdżamy na ul. Powstańców i jedziemy w lewo wzdłuż torów tramwajowych. Na wysokości przystanku tramwajowego skręcamy w prawo i wjeżdżamy w tunel przy dworcu PKP. W tunelu jedziemy do końca i wprowadzamy rower po schodach z prawej strony. Chodnikiem z kostki brukowej jedziemy, nie prosto wzdłuż ulicy, ale lekko w lewo. Przejeżdżamy z prawej strony Miejskiej Biblioteki Publicznej i dojedziemy do asfaltowej ul. Mickiewicza. Skrzyżowanie ze znakiem ustąp pierwszeństwa przejeżdżamy prosto w ślepą uliczkę. Jedziemy nią prosto obok szkoły i ogródków działkowych do samego końca ulicy. Gdy już nie będzie możliwości jazdy prosto, skręcamy w prawo i na rondzie prosto w ul. Janowską. Ulicą tą jedziemy 2km i na końcu skręcamy w lewo w ul. Oswobodzenia.

Wjeżdżamy do Katowic. Za wiaduktem skręcamy w lewo w nieutwardzoną drogę. Jedziemy wzdłuż torów aż do drogi asfaltowej ul. Zamkowa, skręcamy w prawo. Jedziemy ok. 200m i obok małego skwerku skręcamy w lewo. Przejeżdżamy przez tory i przed kościołem skręcamy w prawo i zaraz w lewo. Docieramy do zabytkowego osiedla Nikiszowiec. Za kościołem skręcamy w lewo i wjeżdżamy w bramę w prawo. Jedziemy ul. Św. Anny, wyjeżdżamy bramą z osiedla i na światłach skręcamy w prawo w ul. Szopienicką. Jedziemy ponad 1km, po czym po prawej stronie zobaczymy Galerie Szyb Wilson, skręcamy w lewo w ul. Transportowców. Na rozwidleniu zjeżdżamy z asfaltu w prawo. Przejeżdżamy obok Stawu Upadowego, potem 600m i w prawo. Na kolejnym leśnym skrzyżowaniu w lewo i jadąc prosto dojedziemy wzdłuż rur ciepłociągu do drogi asfaltowej. Przejeżdżamy przejazdem dla rowerów przez drogę i dalej pod wiaduktem, a za nim w prawo. Po 150m, przed wyjazdem ze stacji skręcamy w lewo między drzewa. Po chwili w prawo i znów w prawo pod górkę. Wyjedziemy obok stacji benzynowej i jedziemy ścieżką rowerową. Przejeżdżamy pod wiaduktem a następnie mostem nad Rawą, wtedy zjeżdżamy na dół i kontynuujemy jazdę ścieżką rowerową wzdłuż rzeki. Przecinamy ul. Bogucicką i Dudy-Gracza. Obok głównego budynku Uniwersytetu Śląskiego skręcamy w prawo i za nim w lewo, przejeżdżając przez parking strzeżony. Za parkingiem w prawo i przejeżdżamy na drugą stronę ulicy. Wjeżdżamy do Parku Powstańców Śląskich z Pomnikiem Generała Jerzego Ziętka i Pomnikiem Powstańców Śląskich. Dojeżdżamy do ronda i przejeżdżamy je po skosie, czyli wyjeżdżamy na Koszutkę i jedziemy wzdłuż ul. Chorzowskiej w kierunku Silesia City Center. Gdy przejedziemy obok Silesii jedziemy dalej prosto w kierunku Parku Śląskiego. Przejeżdżamy obok Śląskiego Wesołego Miasteczka, a gdy dojedziemy do Żyrafy skręcamy w prawo i wjeżdżamy do Parku Śląskiego.

Jesteśmy w Chorzowie. Dojeżdżamy do Promenady Jerzego Ziętka, przed sobą mamy Śląski Ogród Zoologiczny – skręcamy w lewo. Jesteśmy na głównej alei parku. Pokręćcie się po alejkach, jest tam wiele ciekawych atrakcji: Stadion Śląski, Planetarium, Skansen, Stadion GKS Katowice, a także mnóstwo rzeźb z Żyrafą na czele.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Pomnik Augusta Hlonda (Mysłowice)
 • Nikiszowiec (Katowice)
 • Galeria Szyb Wilson (Katowice)
 • Uniwersytet Śląski (Katowice)
 • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
 • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
 • Spodek (Katowice)
 • Park Śląski
  • Śląskie Wesołe Miasteczko
  • Żyrafa
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Stadion Śląski
  • Górnośląski Park Etnograficzny
  • Planetarium Śląskie
  • Stadion GKS Katowice

Dowiedz się więcej – PARK ŚLĄSKI
Inne TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com