Mysłowice – Tarnowskie Góry

Mysłowice – Tarnowskie Góry

trasy rowerowe Mysłowice - Tarnowskie Góry

Wyjazd z Mysłowic, Plac Wolności
Cel: Tarnowskie Góry
Odległość: 51km

Mysłowice: Śródmieście – Janów – Katowice: Nikiszowiec – Muchowiec – Zawodzie – Śródmieście – Koszutka – Dąb – Chorzów: Park Śląski – Chorzów Stary – Żabie Doły – Bytom: Rozbark – Śródmieście – Karb – Mechowice – Stolarzowice – Tarnowskie Góry: Repty Śląskie – Stare Tarnowice – Śródmieście

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE – TARNOWSKIE GÓRY

Trasę rowerową zaczynamy w Mysłowicach pod pomnikiem Augusta Hlonda na Placu Wolności, obok Urzędu Miasta. Wjeżdżamy na ul. Powstańców i jedziemy w lewo wzdłuż torów tramwajowych. Na wysokości przystanku tramwajowego skręcamy w prawo i wjeżdżamy w tunel przy dworcu PKP. W tunelu jedziemy do końca i wprowadzamy rower po schodach z prawej strony. Chodnikiem z kostki brukowej jedziemy, nie prosto wzdłuż ulicy, ale lekko w lewo. Przejeżdżamy z prawej strony Miejskiej Biblioteki Publicznej i dojedziemy do asfaltowej ul. Mickiewicza. Skrzyżowanie ze znakiem ustąp pierwszeństwa przejeżdżamy prosto w ślepą uliczkę. Jedziemy nią prosto obok szkoły i ogródków działkowych do samego końca ulicy. Gdy już nie będzie możliwości jazdy prosto, skręcamy w prawo i na rondzie prosto w ul. Janowską. Ulicą tą jedziemy 2km i na końcu skręcamy w lewo w ul. Oswobodzenia.

Wjeżdżamy do Katowic. Za wiaduktem skręcamy w lewo w nieutwardzoną drogę. Jedziemy wzdłuż torów aż do drogi asfaltowej ul. Zamkowa, skręcamy w prawo. Jedziemy ok. 200m i obok małego skwerku skręcamy w lewo. Przejeżdżamy przez tory i przed kościołem skręcamy w prawo i zaraz w lewo. Docieramy do zabytkowego osiedla Nikiszowiec. Za kościołem skręcamy w lewo i wjeżdżamy w bramę w prawo. Jedziemy ul. Św. Anny, wyjeżdżamy bramą z osiedla i na światłach skręcamy w prawo w ul. Szopienicką. Jedziemy ponad 1km, po czym po prawej stronie zobaczymy Galerie Szyb Wilson, skręcamy w lewo w ul. Transportowców. Na rozwidleniu zjeżdżamy z asfaltu w prawo. Przejeżdżamy obok Stawu Upadowego, potem 600m i w prawo. Na kolejnym leśnym skrzyżowaniu w lewo i jadąc prosto dojedziemy wzdłuż rur ciepłociągu do drogi asfaltowej. Przejeżdżamy przejazdem dla rowerów przez drogę i dalej pod wiaduktem, a za nim w prawo. Po 150m, przed wyjazdem ze stacji skręcamy w lewo między drzewa. Po chwili w prawo i znów w prawo pod górkę. Wyjedziemy obok stacji benzynowej i jedziemy ścieżką rowerową. Przejeżdżamy pod wiaduktem a następnie mostem nad Rawą, wtedy zjeżdżamy na dół i kontynuujemy jazdę ścieżką rowerową wzdłuż rzeki. Przecinamy ul. Bogucicką i Dudy-Gracza. Obok głównego budynku Uniwersytetu Śląskiego skręcamy w prawo i za nim w lewo, przejeżdżając przez parking strzeżony. Za parkingiem w prawo i przejeżdżamy na drugą stronę ulicy. Wjeżdżamy do Parku Powstańców Śląskich z Pomnikiem Generała Jerzego Ziętka i Pomnikiem Powstańców Śląskich. Dojeżdżamy do ronda i przejeżdżamy je po skosie, czyli wyjeżdżamy na Koszutkę i jedziemy wzdłuż ul. Chorzowskiej w kierunku Silesia City Center. Gdy przejedziemy obok Silesii jedziemy dalej prosto w kierunku Parku Śląskiego. Przejeżdżamy obok Śląskiego Wesołego Miasteczka, a gdy dojedziemy do Żyrafy skręcamy w prawo i wjeżdżamy do Parku Śląskiego.

Jesteśmy w Chorzowie. Dojeżdżamy do Promenady Jerzego Ziętka, przed sobą mamy Śląski Ogród Zoologiczny – skręcamy w lewo. Jedziemy cały czas promenadą. Po prawej stronie miniemy zbiornik wodny, a po lewej stronie Stadion Śląski. Za nim jedziemy cały czas prosto ścieżką rowerową, wjedziemy na aleje Harcerską a gdy się skończy skręcamy w lewo w aleje Klonową. Jedziemy nią cały czas prosto, aż wyjedziemy z parku, wyjeżdżamy w lewo na ul. Siemianowicką. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w prawo w ul. Bożogrobców. Jedziemy prosto, mijamy kościół, przejeżdżamy przez wiadukt i za nim, na dużym skrzyżowaniu przed Policją, skręcamy w lewo w ul. Legnicką. Przejeżdżamy tunelem, potem dojeżdżamy do skrzyżowania, jedziemy prosto w ul. Wiejską. Po lewej stronie mijamy kopalnie. Po chwili po prawej stronie zobaczymy „Dolinę Górnika”. Za nią skręcamy w prawo i po 500m, gdy po obu stronach ulicy zobaczymy betonowe kwadratowe bryły, skręcamy tam w lewo. Czerwona tabliczka informuje, że wjeżdżamy do Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Żabie Doły. Jedziemy kamienistą drogą. Po prawej stronie pojawia się pierwszy staw. Następnie przejeżdżamy pod pierwszym wiaduktem, a za nim po dwóch stronach, po dwa stawy i trzeci wiadukt. Mijamy kolejne dwa stawy i dalej jedziemy między brzózkami.

Już jesteśmy w Bytomiu. Jedziemy dalej prosto kamienistą drogą. Przejeżdżamy pod czwartym wiaduktem (droga 911) i dojeżdżamy do asfaltowej ul. Pszczyńskiej. Jedziemy prawie do końca i przed ul. Chorzowską oraz torami tramwajowymi skręcamy w lewo i chodnikiem dojeżdżamy do przystanku i przejścia dla pieszych, przeprowadzamy rower i wjeżdżamy w ul. Tuwima. Na małym, malowanym rondku skręcamy w prawo i przejeżdżamy obok Teatru Rozbark – to już ul. Kilara. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w prawo w ul. Łagiewnicką. Na skrzyżowaniu jedziemy w lewo na Rudę Śląską i Zabrze. Jedziemy ul. Zabrzańską i po 150m, za przystankiem tramwajowym, skręcamy w prawo, przejeżdżając przejściem pod dworcem PKP. Po drugiej stronie skręcamy w lewo, ale nie wjeżdżamy na ulicę tylko chodnikiem przejeżdżamy przez dworzec autobusowy i stację benzynową. Za stacją dalej chodnikiem do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Skręcamy w lewo w ul. Wyczółkowskiego, a potem po 250m na światłach w prawo w ul. Chrzanowskiego. Jedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, które przejeżdżamy na wprost.

Po lewej stronie Park Miejski, po prawej Urząd Miasta. Przejedziemy przez tory tramwajowe i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Tarnogórską. Dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem stop – jedziemy prosto i dalej prosto w ślepą uliczkę wzdłuż torów tramwajowych. Po chwili skończy się asfalt a my dalej jedziemy prosto wzdłuż torów. Jedziemy tak aż do przystanku „Odrzańska”, za którym wąską ścieżką pojedziemy wzdłuż ogródków działkowych, a potem betonowego ogrodzenia. Dojedziemy do ruchliwej ul. Strzelców Bytomskich, skręcamy w lewo i jedziemy ścieżką rowerową. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcamy w lewo w ul. Węglową. Jedziemy asfaltem, przejedziemy przez przejazd tramwajowy i dojedziemy do torów kolejowych. Tam nazwa ulicy zmieni się na Zachodnią i jedziemy nią do końca. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Celną, przejeżdżamy wiaduktem nad A1 i za nią skręcamy w lewo w ul. Dąbrowa Miejska. Przejeżdżamy pod dwoma wiaduktami kolejowymi, a następnie tuż przed torami skręcamy po skosie w prawo w ul. Przy Kopalni Bytom. Dojedziemy do zabudowań, jedziemy ciągle drogą przy lesie wzdłuż torów. Wjedziemy na niebieski szlak rowerowy, którego będziemy się trzymać. Po chwili przejeżdżamy na drugą stronę torów i dalej jedziemy wzdłuż nich. Po prawie 900m dojedziemy do ul. Sosnowej. Skręcamy w lewo i po 150m w prawo. Jedziemy cały czas niebieskim szlakiem rowerowym (Trasa Miechowicka), zwracamy uwagę na tabliczki i oznaczenia na drzewach. Mijamy szlaban i dojedziemy ścieżką przez mostek do ul. Łokietka, którą przecinamy na wprost w ul. Wiejską. Jedziemy nią przez 700m (prawie do końca) i skręcamy w prawo tak jak pokazują tabliczki z oznaczeniami. Wjedziemy między drzewa i na końcu skręcamy w lewo (zapamiętajcie to miejsce). Po ok. 600m skręcamy w prawo i jedziemy lasem przez Rezerwatu Przyrody „Segiet”.  Pilnujemy się niebieskich oznaczeń na drzewach i tabliczkach. Dojedziemy do skrzyżowania z zielonym szlakiem rowerowym – skręcamy na niego w lewo.

Jesteśmy już w Tarnowskich Górach. Wyjedziemy z lasu na ul. Żeromskiego i jedziemy kamienistą drogą. Opuszczamy zielony szlak rowerowy, który odbija w lewo. Jedziemy prosto tak jak prowadzą nas oznaczenia czarnego szlaku rowerowego Stowarzyszenia Trasy Rowerowe. Dojedziemy do końca drogi – skrzyżowania z drogą 78. Przez skrzyżowanie jedziemy prosto w ul. Waliski. Tą ulicą też jedziemy do końca i skręcamy w lewo w ul. Witosa, a gdy ta z pierwszeństwem odbija lekko w lewo my skręcamy w prawo w ul. Repecką. Jadąc prosto pod górkę po lewej stronie zobaczymy parking, wtedy skręcamy w lewo i wjeżdżamy do Parku w Reptach. W parku od razu skręcamy w lewo i dojedziemy do Sztolni Czarnego Pstrąga, najpierw przejedziemy obok Szybu Sylwester, a potem na końcu alejki skręcimy w lewo i po chwili po lewej stronie zobaczymy Szyb Ewa. Jedziemy dalej i parkową alejką dojedziemy do ul. Śniadeckiego. Skręcamy w lewo i wyjeżdżamy z parku obok szlabanu. Znów patrzymy na czarne oznakowania. Po 100m skręcamy w małą uliczkę w prawo, którą dojedziemy do skrzyżowania z ul. Pyskowicką – skręcamy w prawo. Po chwili po lewej stronie zobaczymy Zamek Włodyków w Starych Tarnowicach. Jedziemy dalej ul. Pyskowicką, przed kościołem skręcamy w prawo z głównej drogi w ul. Niedziałkowskiego. Na skrzyżowaniu prosto i dalej aż do drogi szutrowej. Mijamy pola i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo, w kierunku parku wodnego, ale do niego nie dojeżdżamy. Wyjedziemy na drodze asfaltowej przy Castoramie – ul. Bałtycka, a jadąc dalej prosto dojedziemy do ronda. Na nim ani w lewo, ani w prawo – jedziemy prosto, czyli zjeżdżamy z asfaltu i wjeżdżamy znów na drogę gruntową do Parku Miejskiego. Przejedziemy już asfaltem obok cmentarza i na końcu w lewo,  a potem na Rondzie Solidarności skręcamy w prawo w ul. Legionów. Po chwili w lewo w jednokierunkową ul. Gliwicką. Za kościołem lekko odbijamy z pierwszeństwem w prawo, ale warto zobaczyć po lewej stronie Dzwonnice Gwarków. Przejeżdżamy przez Plac Gwarków i dalej zatrzymujemy się przed skrzyżowaniem ze znakiem stop. Skręcamy w prawo, a potem w lewo w ul. Zamkową, którą dojedziemy do Rynku w Tarnowskich Górach.

Aby zwiedzić Zabytkową Kopalnie Srebra wrócić możemy jadąc inaczej. Z Rynku wyjeżdżamy tak jak wjechaliśmy, czyli ul. Zamkową obok Domu Sedlaczka. Jedziemy jednokierunkową uliczką do końca i skręcamy w lewo w ul. Legionów, a następnie w pierwszą w prawo – ul. Górnicza. Jedziemy czarnym szlakiem rowerowym. Jadąc prosto dojeżdżamy do końca ulicy (skrzyżowanie ze znakiem STOP). Na skrzyżowaniu jedziemy prosto w ul. Małą. Kończy się asfalt, a my pedałujemy dalej polną drogą cały czas prosto. Asfalt wraca i na skrzyżowaniu jedziemy prosto. Natomiast, gdy skręcimy w prawo i podjedziemy 250m, dojedziemy do Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych – ul. Szczęść Boże. Gdy dojedziemy do końca ulicy Małej skręcamy w prawo w ul. Długą i po 180m w lewo. Jedziemy zgodnie z oznaczeniami czarnego szlaku rowerowego. Po 750m dojedziemy do skrzyżowania z zielonym szlakiem rowerowym, na którym już byliśmy. Urozmaicając trasę pojedziemy w lewo. Zielona Trasa Stolarzowicka jest trudniejsza, bo ma ostre podjazdy i zjazdy po nierównościach, ale jest ładniejsza niż trasa niebieska (ta na wprost), którą jechaliśmy wcześniej. Trzymamy się zielonych oznaczeń na drzewach i gdy wyjedziemy z lasu skręcamy w prawo i przejeżdżamy obok szlabanu. Dojedziemy do skrzyżowania, które mieliśmy zapamiętać – skręcamy w lewo.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Pomnik Augusta Hlonda (Mysłowice)
 • Nikiszowiec (Katowice)
 • Galeria Szyb Wilson (Katowice)
 • Uniwersytet Śląski (Katowice)
 • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
 • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
 • Śląskie Wesołe Miasteczko (Chorzów)
 • Żyrafa (Chorzów)
 • Śląski Ogród Zoologiczny (Chorzów)
 • Stadion Śląski (Chorzów)
 • Żabie Doły (Chorzów/Bytom)
 • Park Miejski (Bytom)
 • Rezerwat Przyrody „Segiet” (Bytom)
 • Park w Reptach (Tarnowskie Góry)
 • Sztolnia Czarnego Pstrąga – Szyb Sylwester (Tarnowskie Góry)
 • Sztolnia Czarnego Pstrąga – Szyb Ewa (Tarnowskie Góry)
 • Zamek Włodyków w Starych Tarnowicach (Tarnowskie Góry)
 • Dzwonnica Gwarków (Tarnowskie Góry)
 • Rynek (Tarnowskie Góry)
 • Zabytkowa Kopalnia Srebra (Tarnowskie Góry)
 • Skansen Maszyn Parowych (Tarnowskie Góry)

Dowiedz się więcej – TARNOWSKIE GÓRY
Inne TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com