Mysłowice – Zalew Sosina

Mysłowice – Zalew Sosina

trasy rowerowe Mysłowice - Zalew Sosina

Wyjazd z Mysłowic, Plac Wolności
Cel: Zalew Sosina, Jaworzno
Odległość: 25km

Mysłowice: Śródmieście – Słupna – Brzęczkowice – Brzezinka – Jaworzno: Wysoki Brzeg – Pszczelnik – Osiedle Kościuszki – Stare Miasto – Dobra – Szczakowa – Pieczyska

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE – ZALEW SOSINA

Trasę rowerową zaczynamy w Mysłowicach pod pomnikiem Augusta Hlonda na Placu Wolności, obok Urzędu Miasta. Wjeżdżamy na ul. Powstańców i jedziemy w lewo wzdłuż torów tramwajowych. Jedziemy pod Przewiązką do końca ul. Powstańców, zielonym szlakiem wjeżdżamy na Promenadę i jedziemy do końca. Na końcu, gdy zaczną się zabudowania, po lewej stronie zobaczymy bramę Dworu Sułkowskich. Potem skręcamy w prawo w ul. Sułkowskiego, przejeżdżamy tunelem i skręcamy w lewo, jedziemy do końca i skręcamy w ul. Portową w prawo. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem i dojeżdżamy do dużej ul. Oświęcimskiej, skręcamy w prawo i zaraz na światłach w lewo w ul. Stadionową. Jedziemy 150m i skręcamy w lewo, przejeżdżamy obok Muzeum Pożarnictwa. Gdy przed sobą masz boiska do plażówki skręcamy w lewo i zaraz w prawo, w tą dróżkę po prawej, bliżej ogrodzenia. Jedziemy lekko ponad kilometr dróżką leśną aż dojedziemy do wiaduktu, przejeżdżamy pod nim i skręcamy w ul. Kolejową w prawo. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w prawo, przejeżdżamy pod wiaduktem i jedziemy ścieżką rowerową do końca. Dojedziemy do większej drogi i skręcamy w prawo, a następnie w pierwszą drogę w lewo – ul. Wrzosowa. Jedziemy cały czas zielonym szlakiem rowerowym – ul. Jagodowa, Wrzosowa, Reja, Chrzanowska. Przejeżdżamy przejściem pod drogą S1 i dojeżdżamy do końca ulicy. Skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto w kierunku elektrowni.

Wjeżdżamy do Jaworzna, przejeżdżamy przez przejazd kolejowy, następnie skręcamy w prawo w ul. Promienną. Jedziemy prosto, po lewej stronie mijamy Elektrownie Jaworzno. Znowu przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i za nim skręcamy w prawo w las. Jedziemy główną leśną drogą niebieskim szlakiem rowerowym prawie 1km, po czym skręcamy w lewo. Przejeżdżamy między dwoma zbiornikami wodnymi i jedziemy ciągle prosto 2,2km. Dojedziemy do rur ciepłociągu i za nimi, ale przed asfaltem, skręcamy w prawo w czerwony szlak rowerowy. Po chwili omijamy szlaban i przez leśne skrzyżowanie jedziemy prosto. Dojeżdżamy do samego końca i skręcamy w lewo. Po chwili dojeżdżamy do ronda. Nie zjeżdżamy na Kraków tylko w następny zjazd w ul. Szelonka. Jedziemy 1km, w międzyczasie wjeżdżamy na niebieskie szlak rowerowy – pojedziemy nim aż do centrum. Przeprowadzamy rower przejściem dla pieszych na drugą stronę drogi 79 – tutaj jedziemy tak jak pokazuje oznaczenie szlaku niebieskiego, a nie tak jak pokazuje moja mapa (nie chciała uwzględnić tego przejścia przez drogę). Wjeżdżamy w ul. Chopina, dojeżdżamy do ul. Rzemieślniczej i skręcamy w prawo, a potem w lewo w ul. Matejki. Jedziemy do końca, opuszczamy szlak niebieski. Przeprowadzamy rower na drugą stronę ul. Grunwaldzkiej. Skręcamy w lewo w ul. Zieloną. Jedziemy do końca i w lewo. Dojechaliśmy do centrum Jaworzna.

Przejeżdżamy deptakiem przez Rynek Główny, jedziemy w górę w stronę Kościoła i skręcamy w prawo w ul. Sławkowską. Wszystkie skrzyżowania przejeżdżamy prosto aż dojedziemy do Cmentarza Ciężkowickiego, zjeżdżamy z głównej drogi i jedziemy żółtym szlakiem rowerowym po lewej stronie cmentarza. Za cmentarzem prosto, droga asfaltowa zmienia się w żwirową. Jedziemy wzdłuż łąk, wjeżdżamy na ul. Jaworową i wjeżdżamy na osiedle Dobra. Dojeżdżamy do ronda, wybieramy trzeci zjazd, pozostając na ul. Jaworowej. Jedziemy żółtym szlakiem aż do cmentarza po lewej stronie, za nim skręcamy w lewo, a po 240m skręcamy w prawo w las. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i przejeżdżamy prosto w ul. Bukowską. Jedziemy nią ponad 2km, przejeżdżając przez przejazd kolejowy, potem pod wiaduktem, za nim skręcamy w prawo i zaraz w lewo. Dojeżdżamy nad Zalew Sosina. Polecam przejechać się dookoła, wjeżdżając w dróżkę zaraz za budynkiem w lewo.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Augusta Hlonda (Mysłowice)
  • Przewiązka (Mysłowice)
  • Dwór Sułkowskich (Mysłowice)
  • Centralne Muzeum Pożarnictwa (Mysłowice)
  • Elektrownia Jaworzno III
  • Rynek Główny (Jaworzno)
  • Zalew Sosina (Jaworzno)

Dowiedz się więcej – ZALEW SOSINA
Inne TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com