Rybnik – Jezioro Paprocany

Rybnik – Jezioro Paprocany

trasy rowerowe Rybnik - Jezioro Paprocany

Wyjazd z Rybnika, Plac Jana Pawła II
Cel : Jezioro Paprocany
Odległość: 42km

Rybnik: Śródmieście – Rybnik-Północ – Paruszowiec-Piaski – Ligota – SzczejkowicePalowiceOrzesze: Woszczyce – Królówka – Zgoń – KobiórTychy: Paprocany

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE RYBNIK – JEZIORO PAPROCANY

Trasę rowerową zaczynamy w Rybniku na Placu Jana Pawła II, przed Bazyliką Mniejszą. Jedziemy do ul. Mikołowskiej i skręcamy w nią w prawo, czyli przejeżdżamy po lewej stronie Bazyliki. Ścieżką rowerową przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i dojeżdżamy do ronda. Ścieżka rowerowa się kończy i wjeżdżamy na jezdnię, na rondzie wybieramy drugi zjazd na drogę 925. Za rondem jedziemy 700m i skręcamy w prawo – niebieski szlak rowerowy. Wjeżdżamy między drzewa i dojedziemy do zbiornika wodnego. Jedziemy jego brzegiem, skręcamy w lewo i dalej wzdłuż brzegu, a przed mostem w prawo. Jedziemy teraz wzdłuż brzegu rzeki Rudy. Przejeżdżamy asfaltową drogę na wprost i dalej wzdłuż rzeki. Skręcamy w lewo i przejeżdżamy mostem nad Rudą i nad Przegedzą. Skręcamy w prawo w ul. Stawową i jadąc nią prosto wjedziemy do lasu. Trzymamy się teraz zielonego szlaku rowerowego. Jest on dobrze oznaczony, a w uproszczeniu: prosto do torów, za nimi po 400m w prawo, przed kolejnymi torami w lewo, a potem 1,2km i w prawo, pierwsza w lewo i do A1. Gdy wyjedziemy z lasu przed autostradą A1 skręcamy w prawo i wjeżdżamy na asfalt. Przejeżdżamy pod wiaduktem i jedziemy prosto.

Jesteśmy w Szczejkowicach. Po chwili droga skręca w prawo i tak jedziemy. Na końcu ulicy skręcamy w lewo w ul. Wiejską, więc opuszczamy zielony szlak rowerowy i wjeżdżamy na czarny. Jedziemy lekko ponad 1,5km i skręcamy w prawo, czarny szlak rowerowy się kończy. Dojedziemy do skrzyżowania z drogą 924 – jedziemy prosto w ul. Gospodarczą i nią do końca, do znaku stop. Skręcamy w prawo i wjeżdżamy na żółty szlak rowerowy, który po 1km skręca w prawo, my dalej jadąc prosto główną drogą wjedziemy do Palowic. Na skrzyżowaniu ze znakiem stop jedziemy prosto w ul. Wiejską i za chwilę po prawej stronie pojawi się dwór klasycystyczny. Następnie dojedziemy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi prosto, a my skręcamy w prawo w ul. Woszczycką. Po lewej stronie miniemy Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej.

Za lasem to już Orzesze. Dojeżdżamy do końca drogi, przed sobą mamy ruchliwą dwupasmówkę, skręcamy tuż przed nią w lewo w małą drogę. Na końcu z nakazem w prawo i jesteśmy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Przez ruchliwą drogę przejeżdżamy prosto i wjeżdżamy do dzielnicy Woszczyce. Ulicą Długosza dojedziemy do ronda, na którym wybieramy czwarty zjazd w ul. Piastowską. Dalej z pierwszeństwem w prawo i jedziemy prosto aż do ronda. Wybieramy zjazd Pszczynę/Kobiór/Zgoń i jedziemy drogą z pierwszeństwem ulicami Grunwaldzką, Klubową i Kobiórską. Uważajcie, bo Kobiórska za kapliczką skręca w prawo – my też. Wjeżdżamy na drogę leśną, która doprowadzi do parkingu leśnego kobiórskiej Doliny Trzech Stawów.

Jesteśmy w Kobiórze. Po lewej stronie mijamy obelisk upamiętniający Podobóz KL Auschwitz-Birkenau. Dojedziemy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi w lewo, my skręcamy w prawo. Jedziemy drogą wzdłuż torów i skręcamy w lewo w tunel. Przejeżdżamy kładką nad rzeką Korzeniec i po drugiej stronie skręcamy w lewo. Jedziemy obok stawu i pod górę w lasek. Wyjedziemy na łuku asfaltowej drogi i skręcamy w lewo. Przejeżdżamy pod wiaduktem, mijamy tartak i przy dworcu PKP skręcamy w prawo do lasu. Jadąc prosto dojedziemy do drogi asfaltowej, którą przecinamy na wprost. Dalej aleją Książęcą jedziemy 2,1km i skręcamy w lewo przy drewnianej rzeźbie halabardników. Po 650m skręcamy w prawo i widzimy Jezioro Paprocany. Po prawej stronie mijamy Zameczek Myśliwski Promnice. Jadąc piękną nową ścieżką rowerową wzdłuż jeziora dojedziemy do głównej plaży z placem zabaw. To nasze miejsce docelowe – Jezioro Paprocany. Z powrotem polecam pojechać drugą stroną jeziora.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Bazylika Mniejsza (Rybnik)
  • Dwór klasycystyczny (Palowice)
  • Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej (Palowice)
  • Podobóz KL Auschwitz-Birkenau (Kobiór)
  • Zameczek Myśliwski w Promnicach
  • Paprocany (Tychy)

Dowiedz się więcej – JEZIORO PAPROCANY
Inne TRASY ROWEROWE RYBNIK

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com