Rybnik – Radiostacja Gliwice

Rybnik – Radiostacja Gliwice

trasy rowerowe Rybnik - Radiostacja Gliwice

Wyjazd z Rybnika, Plac Jana Pawła II
Cel: Radiostacja Gliwice
Odległość: 41km

Rybnik: Śródmieście – Rybnik-Północ – Orzepowice – Chwałęcice – Stodoły – OchojecPilchowiceNieborowiceŻernicaGliwice: Wójtowa Wieś – Sikornik – Śródmieście – Szobiszowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE RYBNIK – RADIOSTACJA GLIWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Rybniku na Placu Jana Pawła II, przed Bazyliką Mniejszą. Jedziemy do ul. Mikołowskiej i skręcamy w nią w prawo, czyli przejeżdżamy po lewej stronie Bazyliki. Jedziemy ścieżką rowerową, gdy mury bazyliki się kończą, po lewej stronie mamy przejazd rowerowy przez drogę. Korzystamy z niego i wjeżdżamy w jednokierunkową ulicę wyłożoną czerwoną kostką brukową. Jesteśmy na czarnym szlaku rowerowym. Na końcu drogi skręcamy z nakazem w lewo i od razu w prawo w ul. Orzeszkowej. Jedziemy do końca prosto i za blokami skręcamy w lewo w ul. Wyzwolenia. Wjeżdżamy na asfalt i skręcamy w prawo w ul. Poniatowskiego. Na skrzyżowaniu z ul. PCK skręcamy w lewo i na końcu w prawo w ul. Jagiełły. Na najbliższym skrzyżowaniu w lewo w ul. Karłowicza i w prawo na ścieżkę rowerową wzdłuż drogi 78. Nadal jedziemy czarnym szlakiem rowerowym. Po prawej stronie mijamy stadion ROW 1964 Rybnik a potem kąpielisko „Ruda”. Dojedziemy do ronda, które przejeżdżamy na wprost i za nim, a przed mostem skręcamy w lewo. Jedziemy wzdłuż brzegu rzeki Rudy niebieskim szlakiem rowerowym. Dojedziemy do miejsca, gdzie Ruda łączy się z rzeką Nacyną. Przejeżdżamy znów mostem nad Rudą i wyjedziemy na asfaltowy plac, gdzie często stoją autobusy. Dojeżdżamy do znaku „Ustąp pierwszeństwa” i skręcamy w lewo w ul. Rybacką. Za niebieskim ogrodzeniem skręcamy w lewo i od razu w prawo. Jedziemy prosto aż do Zalewu Rybnickiego.

Przejeżdżamy na drugą stronę ulicy i skręcamy w lewo i po chwili w prawo. Jedziemy brzegiem jeziora wzdłuż barierek. Gdy dojedziemy do asfaltowej drogi, skręcamy przed nią w prawo. Po lewej stronie mijamy Zalew Orzepowicki, potem po prawej Ośrodek Żeglarski i następnie po lewej Zalew Gzel. Po obu stronach ścieżki rowerowej pojawią się barierki i gdy się skończą skręcamy w prawo tak jak prowadzi nas niebieski szlak rowerowy. Ścieżką między drzewami dojedziemy znów do drogi asfaltowej 920 i jedziemy w prawo nową, szeroką ścieżką rowerową. Po lewej stronie mijamy Zalew Pniowiec, potem po prawej Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji. Miniemy Zalew Rybnicki, miniemy po prawej stronie drogę na zaporę i na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Stalową. Od razu pe lewej stronie zobaczymy Pocysterski Dwór w Stodołach a dalej, przed rzeką po lewej dom, który często odwiedzał Karol Wojtyła. Za mostem skręcamy w lewo i jedziemy prosto, aż nasza droga asfaltowa wjedzie do lasu. Tam za torami pojawią się oznaczenia żółtego szlaku rowerowego.

Najpierw asfaltem, potem leśnymi drogami dojedziemy do miejscowości Ochojec. Za boiskiem po lewej stronie skręcamy w lewo w ul. Pryszczyny. Na końcu skręcamy w lewo do lasu. Jedziemy nadal żółtym szlakiem i leśnymi drogami dojedziemy do miejscowości Pilchowice. Jedziemy prosto, a gdy dojedziemy do większej ul. Stanickiej – skręcamy w prawo. Gdy droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo, my skręcamy w lewo na Smolnicę. Żółty szlak rowerowy się skończył, wjeżdżamy na czerwony. Dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem stop, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi łukiem przed nami. Skręcamy w lewo w drogę podrzędną. Początkowo asfaltem, potem lasem dojedziemy do większej drogi 78 w Nieborowicach. Skręcamy na nią w lewo. Możemy też jechać ścieżką po jej lewej stronie. Przejeżdżamy mostem nad Bierawką mijamy ul. Główną i w lewo skręcamy w kolejną – ul. Dworcową. Dojedziemy nią do Żernicy. Po zjeździe, za mostkiem skręcamy w drugą uliczkę w lewo – ul. Podgórna. Po chwili w prawo i na końcu drogi skręcamy w prawo w ul. Miki. Za drewnianym kościołem skręcamy w prawo i od razu w lewo (właściwie przejeżdżamy skrzyżowanie na wprost). Jedziemy ul. Powstańców Śląskich i po niecałych 300m skręcamy w prawo w ul. Ogrodową i potem w lewo. Opuszczamy Żernicę i jedziemy polami w kierunku autostrady A4. Przed nią w prawo i jedziemy wzdłuż niej aż do wiaduktu. Przejeżdżamy nad A4 i po drugiej stronie w prawo. Zjeżdżamy z asfaltowej ścieżki i skręcamy między pola w lewo na żwirową dróżkę. Jedziemy 1100m i skręcamy w lewo w takiej samej szerokości dróżkę między polami kukurydzy.

Jesteśmy w Gliwicach. Jadąc prosto dojedziemy do zabudowań i do ulicy asfaltowej, w którą skręcamy w lewo. Po chwili w prawo w ul. Pliszki. Za ul. Kruczą po lewej, na wysokości przejścia dla pieszych skręcamy w prawo. Ścieżką rowerową między blokami dojedziemy do parkingu na ul. Kormoranów, dalej jedziemy prosto i na wysokości szkoły skręcamy w lewo. Ścieżką rowerową dojedziemy do dużego skrzyżowania. Przejeżdżamy przez pasy po prawej, a potem na drugą stronę ruchliwej ulicy. Tam czerwony szlak rowerowy prowadzi w lewo, my jednak skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do szpitala i za nim w lewo. Jedziemy obok głównego wejścia i dojedziemy do większej ul. Kościuszki. Musimy ją przeciąć na wprost, najlepiej skorzystać z pobliskiego przejścia dla pieszych. Wjeżdżamy w ul. Księcia Ziemowita. Jedziemy nią do końca i skręcamy w lewo w ul. Górnych Wałów i po chwili w prawo w ul. Bankową, którą dojedziemy do Rynku. Jesteśmy na Rynku przy Fontannie z Neptunem. Mając Ratusz za sobą a Neptuna przed sobą jedziemy w prawo i wyjeżdżamy z Rynku (obok budynku pod adresem Rynek 14). Wjeżdżamy w jednokierunkową ul. Plebańską i od razu w pierwszą uliczkę w prawo – ul. Średnia. Jedziemy do końca i przejeżdżamy przez ulicę prosto, przejeżdżamy chodnikiem między budynkami i dojedziemy do ul. Dolnych Wałów. Przejeżdżamy przez nią na wprost i wjedziemy w jednokierunkową ul. Studzienną. Dojedziemy do znaku stop na końcu. Proponuje wjechać na chodnik po drugiej stronie ulicy – skręcamy w lewo i zaraz dojedziemy do oznaczonej zielonym kolorem ścieżki rowerowej. Przejeżdżamy przez przejście dla pieszych i jedziemy ścieżką rowerową obok Pomnika Józefa Piłsudskiego. Ścieżką jedziemy aż do mostu nad Kanałem Gliwickim. Za nim jedziemy prosto czerwonym szlakiem rowerowym po prawej stronie ulicy. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcamy w lewo na Olesno i po chwili w prawo w ul. Bernardyńską. Na rozwidleniu, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo, my jedziemy w lewo i od razu w prawo w ul. Polną. Na jej końcu w prawo i za chwilę w lewo w ul. Lubliniecką. Po prawej stronie pojawi się Radiostacja Gliwicka.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Bazylika Mniejsza (Rybnik)
  • Stadion ROW 1964 Rybnik (Rybnik)
  • Kąpielisko „Ruda” (Rybnik)
  • Zalew Rybnicki
  • Pocysterski Dwór w Stodołach (Rybnik)
  • Dom odwiedzany przez Karola Wojtyłę (Rybnik)
  • Rynek w Gliwicach
  • Fontanna z Neptunem (Gliwice)
  • Pomnik Józefa Piłsudskiego (Gliwice)
  • Radiostacja Gliwice

Dowiedz się więcej – RADIOSTACJA GLIWICE
Inne TRASY ROWEROWE RYBNIK

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com