Rybnik – Zamek w Chudowie

Rybnik – Zamek w Chudowie

trasy rowerowe Rybnik - Zamek w Chudowie

Wyjazd z Rybnika, Plac Jana Pawła II
Cel: Zamek w Chudowie
Odległość: 31km

Rybnik: Śródmieście – Rybnik-Północ – Paruszowiec-Piaski – Ligota – SzczejkowiceBełkCzerwionka-LeszczynyOrnontowiceChudów

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE RYBNIK – ZAMEK W CHUDOWIE

Trasę rowerową zaczynamy w Rybniku na Placu Jana Pawła II, przed Bazyliką Mniejszą. Jedziemy do ul. Mikołowskiej i skręcamy w nią w prawo, czyli przejeżdżamy po lewej stronie Bazyliki. Ścieżką rowerową przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i dojeżdżamy do ronda. Ścieżka rowerowa się kończy i wjeżdżamy na jezdnię, na rondzie wybieramy drugi zjazd na drogę 925. Za rondem jedziemy 700m i skręcamy w prawo – niebieski szlak rowerowy. Wjeżdżamy między drzewa i dojedziemy do zbiornika wodnego. Jedziemy jego brzegiem, skręcamy w lewo i dalej wzdłuż brzegu, a przed mostem w prawo. Jedziemy teraz wzdłuż brzegu rzeki Rudy. Przejeżdżamy asfaltową drogę na wprost i dalej wzdłuż rzeki. Skręcamy w lewo i przejeżdżamy mostem nad Rudą i nad Przegedzą. Skręcamy w prawo w ul. Stawową i jadąc nią prosto wjedziemy do lasu. Trzymamy się teraz zielonego szlaku rowerowego. Jest on dobrze oznaczony, a w uproszczeniu: prosto do torów, za nimi po 400m w prawo, przed kolejnymi torami w lewo, a potem 1,2km i w prawo, pierwsza w lewo i do A1. Gdy wyjedziemy z lasu przed autostradą A1 skręcamy w prawo i wjeżdżamy na asfalt. Przejeżdżamy pod wiaduktem i jedziemy prosto.

Jesteśmy w Szczejkowicach. Po chwili droga skręca w prawo i tak jedziemy. Na końcu ulicy skręcamy w lewo w ul. Wiejską, więc opuszczamy zielony szlak rowerowy i wjeżdżamy na czarny. Jedziemy lekko ponad 1,5km i skręcamy w prawo, czarny szlak rowerowy się kończy. Dojedziemy do skrzyżowania z drogą 924 – jedziemy prosto w ul. Gospodarczą. Po chwili skręcamy w lewo i na kolejnym skrzyżowaniu jedziemy prosto w ul. Bełkowską. Wjechaliśmy na czerwony szlak rowerowy. Po 2,3km czerwony szlak rowerowy się skończy i jedziemy dalej prosto niebieskim.

Jesteśmy już w Bełku. Asfalt się skończy i pojawią się drogi szutrowe, wyjedziemy na pola, gdzie zgodnie z niebieskimi oznaczeniami jedziemy w lewo a potem w prawo. Dojedziemy do skrzyżowania z większą drogą – jedziemy prosto. Dojedziemy do bramy, przed którą skręcamy w lewo, a potem w prawo i przejeżdżamy obok bloku. Jedziemy prosto i skrzyżowanie też przejeżdżamy na wprost. Miniemy tory i ul. Bełkowską dojedziemy do miejscowości Czerwionka-Leszczyny. Gdy miniemy boisko szkolne i Ochotniczą Straż Pożarną dojedziemy do końca ulicy. Na skrzyżowaniu z ul. Zamkową jedziemy prosto w ul. Grabową i po chwili w prawo w ul. Prostą. Mijamy cmentarz i jedziemy w lewo w ul. Ornontowicką, a tą prosto aż do przejazdu przez tory kolejowe. Za torami skręcamy w prawo.

Wjeżdżamy do Ornontowic. Po chwili skręcamy w lewo w drogę polną (ul. Myśliwska).Dojedziemy do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo na czarny szlak rowerowy. Na kolejnym skrzyżowaniu jedziemy prosto w asfaltową ul. Solarnia. Jedziemy z pierwszeństwem w prawo, mijamy altankę, w której można odpocząć i za nią w lewo. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Zwycięstwa. Po prawie 700m skręcamy w prawo na Zabrze w ul. Chudowską. Po chwili zobaczymy znaki informacyjne – skręcamy w lewo na czerwony szlak rowerowy. Jedziemy ul. Kolejową aż do rozwidlenia, skręcamy w prawo i przejeżdżamy przez przejazd kolejowy. Za torami wjeżdżamy do lasu, w którym kierujemy się według niebieskich oznaczeń szlaku rowerowego. Wyjedziemy z lasu, skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost w drogę z zakazem ruchu (nie dla rowerzystów). Na kolejnym skrzyżowaniu znów prosto w ul. Dwór i po chwili w prawo. Dojeżdżamy do Zamku w Chudowie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Bazylika Mniejsza (Rybnik)
  • Zamek w Chudowie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W CHUDOWIE
Inne TRASY ROWEROWE RYBNIK


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com