Tarnowskie Góry – Lotnisko Pyrzowice

Tarnowskie Góry – Lotnisko Pyrzowice

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Lotnisko Pyrzowice

Wyjazd z Tarnowskich Gór, Rynek
Cel: Lotnisko Pyrzowice
Odległość: 16km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Lasowice – Nowe ChechłoMiasteczko ŚląskieOżarowice

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – LOTNISKO PYRZOWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w lewo i po chwili wyjeżdżamy z Rynku, skręcając w lewo w ul. Strzelecką. Jedziemy kostką brukową aż do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Zgodnie z nakazem skręcamy w prawo. Następnie dojedziemy do ronda, wybieramy zjazd na Częstochowę (3 zjazd) i wjeżdżamy na ul. Piłsudskiego. Jedziemy prosto, miniemy dworzec po prawej, nazwa ulicy zmieni się na Pokoju. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną jedziemy prosto. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym, za nim to już ul. Częstochowska. Jedziemy nią prawie 800m i na łuku drogi w lewo, gdzie po prawej stronie będą trzy ulice blisko siebie, skręcamy w tą trzecią – ul. Leśna. Jedziemy do końca i za szkołą skręcamy w prawo w ul. Sosnową, potem na końcu w lewo w ul. Siewierską. Dojedziemy do większej drogi 908. Skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost w ul. Lasowicką.

Opuszczamy Tarnowskie Góry i wita nas znak Nowe Chechło. Jedziemy główną drogą aż do miejsca, gdzie będzie ona skręcała z pierwszeństwem o 90 stopni w prawo. Wtedy jedziemy prosto i wjeżdżamy do lasu. Po 150m skręcamy w lewo a potem po 50m odbijamy w prawo. Jedziemy lasem prawie 2km i dojedziemy do drogi 912, przejeżdżamy przez nią na wprost, wjeżdżając znów do lasu. Jedziemy 750m i na drodze asfaltowej skręcamy w lewo.

Jedziemy drogą asfaltową, gdy wyjedziemy z lasu, wjedziemy na teren Miasteczka Śląskiego. Jedziemy ul. Borową. Przejeżdżamy mostem nad Brynicą i następnie wjedziemy do Ożarowic, tu jedziemy ul. Tarnogórską. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Podłączną i po 400m znów w prawo (nadal ta sama nazwa ulicy). Znów pojawią się zabudowania, a my jedziemy do samego końca ul. Podłącznej. Gdy już nie będziemy mogli jechać prosto, skręcamy w lewo w ul. Zubrza i po lewej stronie zobaczymy punkt obserwacyjny. To jest nasze miejsce docelowe. Możemy wybrać się jeszcze na drugą stronę pasa startowego. Trzeba przejechać przez miejscowość Zendek i w miejscowości Zadzień, przed tartakiem, również jest fajne miejsce do obserwacji.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Rynek (Tarnowskie Góry)
  • Lotnisko Pyrzowice

Dowiedz się więcej – LOTNISKO PYRZOWICE
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com