Tarnowskie Góry – Park Śląski

Tarnowskie Góry – Park Śląski

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Park Śląski

Wyjazd z Tarnowskich Gór, Rynek
Cel: Park Śląski, Chorzów
Odległość: 28km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Bobrowniki Śląskie – Bytom: Stolarzowice – Mechowice – Karb –Śródmieście – Szombierki – Łagiewniki – Rozbark – Chorzów: Żabie Doły – Chorzów Stary – Park Śląski

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – PARK ŚLĄSKI

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w prawo i w lewo wokół Rynku i wjeżdżamy w ul. Zamkową, po prawej stronie Domu Sedlaczka (Rynek 1). Jedziemy jednokierunkową uliczką do końca i skręcamy w lewo w ul. Legionów, a następnie w pierwszą w prawo – ul. Górnicza. Jedziemy czarnym szlakiem rowerowym. Jadąc prosto dojeżdżamy do końca ulicy (skrzyżowanie ze znakiem STOP). Na skrzyżowaniu jedziemy prosto w ul. Małą. Kończy się asfalt, a my pedałujemy dalej polną drogą cały czas prosto. Asfalt wraca i na skrzyżowaniu jedziemy prosto. Natomiast, gdy skręcimy w prawo i podjedziemy 250m, dojedziemy do Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych – ul. Szczęść Boże. Gdy dojedziemy do końca ulicy Małej skręcamy w prawo w ul. Długą i po 180m w lewo. Jedziemy zgodnie z oznaczeniami czarnego szlaku rowerowego. Po 750m dojedziemy do skrzyżowania z zielonym szlakiem rowerowym (Trasa Stolarzowicka). Mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza: jedziemy prosto niebieskim szlakiem rowerowym. Druga: skręcamy w lewo i jedziemy zielonym szlakiem rowerowym (trudniejsza, bo więcej podjazdów i zjazdów po nierównościach) i gdy wyjedziemy z lasu skręcamy w prawo, dojedziemy do niebieskich oznaczeń. jedziemy prosto niebieskim szlakiem rowerowym. Przejechaliśmy przez Rezerwat Przyrody „Segiet” i jesteśmy już w Bytomiu.

Skręcamy w lewo i wjeżdżamy na małą górkę, na której są niebieskie oznaczenia szlaku rowerowego i mapka. Dojedziemy do ul. Wiejskiej – skręcamy w lewo. Pedałujemy do końca ulicy i skrzyżowanie z ul. Łokietka przejeżdżamy prosto wjeżdżając na ścieżkę rowerową. Znów wjeżdżamy do lasu. Po 300m skręcamy w lewo i jedziemy dalej niebieskim szlakiem rowerowym (Trasa Miechowicka). Dojedziemy do ul. Sosnowej – skręcamy w lewo. Mijamy parkingi i za restauracją skręcamy w prawo – jedziemy ok. 900m wzdłuż torów. Potem przejeżdżamy na drugą stronę i dojedziemy do ul. Przy Kopalni Bytom. Dojedziemy do bloków, ale ciągle trzymamy się blisko torów. Na końcu drogi skręcamy w lewo w ul. Dąbrowa Miejska. Przejeżdżamy pod wiaduktem i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Celną. Przejeżdżamy wiaduktem nad Autostradą Bursztynową A1 i po 400m przed wiaduktem kolejowym odbijamy w lewo. Jedziemy prosto na skrzyżowaniu, a potem wiaduktem. Droga o 90 stopni skręci w lewo, wjedziemy na ul. Węglową. Jedziemy nią aż do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową. Jedziemy lekko ponad 150m i skręcamy w prawo w wąską ścieżkę. Mijamy betonowe ogrodzenie, potem ogródki działkowe i dojedziemy do torów tramwajowych. Jedziemy wzdłuż nich po ich lewej stronie aż do asfaltu, skrzyżowanie ul. Tarnogórskiej i alei Olimpijskiej. Dalej jedziemy prosto wzdłuż torów ul. Tarnogórską. Jedziemy prosto, nie skręcamy w lewo z pierwszeństwem! Dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem ustąp pierwszeństwa, skręcamy w prawo w ul. Chrzanowskiego. Po prawej stronie mamy Park Miejski, a po lewej Urząd Miasta.

Dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Wrocławską – przejeżdżamy prosto. Jedziemy ul. Chrzanowskiego, pierwsze skrzyżowanie prosto i na drugim, na światłach skręcamy w lewo w ul. Wyczółkowskiego. Dojeżdżamy do końca do ul. Kolejowej i skręcamy w prawo w kierunku dworca. Za stacją benzynową i dworcem autobusowym zjeżdżamy w prawo z ulicy i szukamy przejścia na perony dworca PKP. Znajduje się on między piekarnią i apteką. Znosimy rower po schodach, przejeżdżamy do końca i znów po schodach w dół. Wyjeżdżamy na ul. Zabrzańskiej, wjeżdżamy na nią w lewo. Dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w prawo na Katowice – ul. Łagiewnicka, mamy tam ścieżkę rowerową po lewej stronie. Po 250m, za Urzędem Pracy skręcamy w lewo w ul. Bernardyńską. Jedziemy cały czas prosto, przejeżdżamy pod rurami ciepłociągu – to już ul. Kilara. Po lewej stronie mijamy budynek z czerwonej cegły – Teatr Rozbark za nim droga prowadzi w prawo i za chwile skręcamy na malowanym rondzie w lewo. Jadąc prosto dojedziemy do ul. Chorzowskiej. Skręcamy w lewo i od razu w prawo w ul. Pszczyńską. Jedziemy cały czas prosto, droga się kończy, ale my wjeżdżamy na żwirową drogę obok i przejeżdżamy pod wiaduktem drogi 911. Jedziemy cały czas prosto obok brzózek aż dojedziemy do drugiego wiaduktu z torami. Jedziemy dalej i dojeżdżamy do pierwszych stawów. Za kolejnym wiaduktem kolejne cztery stawy: Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Żabie Doły. Jedziemy cały czas prosto między stawami i przejeżdżamy pod czwartym wiaduktem.

Jesteśmy już w Chorzowie. Dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy w prawo i na końcu w lewo w ul. Wiejską. Po lewej stronie mamy „Dolinę Górnika”, a po prawej pojawi się kopalnia. Dojedziemy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Legnicką. Przejeżdżamy tunelem. Za Komendą Policji skręcamy w prawo w ul. Plac Św. Jana. Jedziemy prosto, ulica zmienia nazwę na Bożogrobców. Dojeżdżamy do ronda i wybieramy trzeci zjazd – skręcamy w lewo w ul. Siemianowicką. Po 600m skręcamy w prawo zaraz za przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Wjeżdżamy do Parku Śląskiego. Jedziemy prosto aleją Klonową. Po prawej stronie zobaczymy duży plac – lądowisko dla helikopterów, jadąc prosto po lewej stronie będzie staw – my skręcamy w prawo. Jadąc główną alejką po prawej stronie miniemy Stadion Śląski i dojedziemy do głównej alei w parku. Pokręćcie się po alejkach, jest tam wiele ciekawych atrakcji: Zoo, Wesołe Miasteczko, Planetarium, Skansen, Stadion GKS Katowice, a także mnóstwo rzeźb z Żyrafą na czele.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Rynek (Tarnowskie Góry)
 • Zabytkowa Kopalnia Srebra (Tarnowskie Góry)
 • Skansen Maszyn Parowych (Tarnowskie Góry)
 • Rezerwat Przyrody „Segiet” (Bytom)
 • Park Miejski (Bytom)
 • Żabie Doły (Bytom/Chorzów)
 • Park Śląski
  • Górnośląski Park Etnograficzny
  • Stadion Śląski
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Żyrafa
  • Śląskie Wesołe Miasteczko
  • Planetarium Śląskie
  • Stadion GKS Katowice

Dowiedz się więcej – PARK ŚLĄSKI
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com