Tarnowskie Góry – Pławniowice

Tarnowskie Góry – Pławniowice

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Pławniowice

Wyjazd z Tarnowskich Gór, Rynek
Cel: Pławniowice
Odległość: 36km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Rapty Śląskie – PtakowiceZbrosławiceWilkowiceKsięży LasŁubiePniówPaczynaBycinaTaciszówPławniowice

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – PŁAWNIOWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w prawo i w lewo wokół Rynku i wjeżdżamy w ul. Zamkową, po prawej stronie Domu Sedlaczka (Rynek 1). Jedziemy jednokierunkową uliczką do końca, skręcamy w prawo w ul. Legionów i jedziemy do ronda. Na rondzie skręcamy w lewo na Gliwice i od razu w prawo w ul. Bałtycką. Jedziemy Parkiem Miejskim wzdłuż cmentarza i dalej aż do ronda, a na nim prosto w kierunku Castoramy. Jadąc prosto wjedziemy na drogę gruntową i dojedziemy do domów mieszkalnych. Dalej przez wszystkie polne skrzyżowania jedziemy prosto aż do asfaltowej ul. Brzozowej między domami. Skrzyżowanie z ul. Witosa przejeżdżamy prosto i po chwili w prawo. Na końcu ul. Spokojnej skręcamy w lewo w ul. Witosa. Po prawej stronie widać Park w Reptach. Opuszczamy Tarnowskie Góry.

Ulicą Reptowską wjedziemy do Ptakowic, przez które przejeżdżamy główną drogą. Dalej dojedziemy do Zbrosławic,  tam na skrzyżowaniu (na końcu ul. Reptowskiej) skręcamy w lewo. Przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo na Miedary w ul. Wieczorka. Dojedziemy nią do Wilkowic, tam skręcamy w lewo na Księży Las w ul. Księżoleśną.

Dojeżdżamy do miejscowości Księży Las. Na końcu ul. Wiejskiej skręcamy w lewo w drogę z pierwszeństwem i po chwili w prawo na Łubie. Tam na końcu ul. Długiej zatrzymujemy się na skrzyżowaniu ze znakiem STOP i skręcamy w lewo w ul. Pyskowicką. Po 3,5km, gdy przejedziemy nad rzeką i wyjedziemy z powiatu tarnogórskiego, skręcamy w prawo, na wysokości grubego betonowego słupa energetycznego przed przystankiem autobusowym. Wąską dróżką wzdłuż pól dojedziemy do asfaltowej DW901.

Skręcamy w prawo i wjeżdżamy do miejscowości Pniów. Po chwili skręcamy w lewo w ul. Paczyńską. Dojeżdżamy do Paczyna, a tam główną ul. Pniowską dojedziemy do skrzyżowania z drogą 94. Jedziemy prosto na Bycine. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i dalej jedziemy ul. Wiejską. Dojedziemy do miejscowości Bycina. Najpierw ul. Rolniczą a potem ul. Szkolną dojedziemy do skrzyżowania z drogą 40. Jedziemy prosto na Kleszczów ul. Gliwicką. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy, a następnie mostem nad Kanałem Gliwickim.

Wjedziemy do Taciszowa. Tam przed mostem skręcamy w prawo na żółty szlak rowerowy, który nas poprowadzi wzdłuż Kanału Gliwickiego. Przejedziemy przez tory a potem odbijamy w prawo do lasu. Następnie zgodnie z żółtymi oznaczeniami w lewo i znów w lewo. Jedziemy wzdłuż Jeziora Pławniowice. Następnie za grecką restauracją przy jeziorze skręcamy w lewo i jedziemy asfaltem do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo. Przejeżdżamy przez duży most nad kanałem i za nim skręcamy w lewo. Po lewej stronie wjedziemy do Zespołu Pałacowo – Parkowego z pięknym Pałacem Ballestremów.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Rynek (Tarnowskie Góry)
  • Park w Reptach (Tarnowskie Góry)
  • Jezioro Pławniowice
  • Pałac Ballestremów (Pławniowice)

Dowiedz się więcej – PŁAWNIOWICE
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com