Tarnowskie Góry – Radiostacja Gliwice

Tarnowskie Góry – Radiostacja Gliwice

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Radiostacja Gliwice

Wyjazd z Tarnowskich Gór, Rynek
Cel: Radiostacja Gliwice
Odległość: 23km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Bobrowniki Śląskie – Bytom: Stolarzowice – Zabrze: Helenka – Rokitnica – Mikulczyce – Gliwice: Żarniki – Szobiszowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – RADIOSTACJA GLIWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w prawo i w lewo wokół Rynku i wjeżdżamy w ul. Zamkową, po prawej stronie Domu Sedlaczka (Rynek 1). Jedziemy jednokierunkową uliczką do końca i skręcamy w lewo w ul. Legionów, a następnie w pierwszą w prawo – ul. Górnicza. Jadąc prosto dojeżdżamy do końca ulicy (skrzyżowanie ze znakiem STOP). Na skrzyżowaniu jedziemy prosto w ul. Małą. Kończy się asfalt, a my pedałujemy dalej polną drogą cały czas prosto. Asfalt wraca i na skrzyżowaniu jedziemy prosto. Natomiast, gdy skręcimy w prawo i podjedziemy 250m, dojedziemy do Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych – ul. Szczęść Boże. Gdy dojedziemy do końca ulicy Małej skręcamy w prawo w ul. Długą i po niecałym kilometrze pedałowania dojedziemy do skrzyżowania z ul. Staszica. Skręcamy w lewo, na skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego jedziemy prosto a potem na łuku drogi odbijamy w lewo na drogę szutrową. Po prawej miniemy boisko i wjedziemy do lasu. Jesteśmy na Trasie Stolarzowickiej oznaczonej kolorem zielonym. Jedziemy ponad 1km i na końcu skręcamy w lewo, lasem dojedziemy do łuku ul. Suchogórskiej.

Jesteśmy już w Bytomiu. Wjeżdżamy na nią w prawo i opuszczamy zielony szlak rowerowy. Jedziemy asfaltem cały czas prosto w kierunku Gliwic. Za kościołem dalej drogą z pierwszeństwem w prawo, a potem na skrzyżowaniu w lewo na Zabrze Miechowice. Jesteśmy na ul. Rokitnickiej, przejeżdżamy pod wiaduktem A1, a za nim dalej drogą z pierwszeństwem po łuku w prawo.

Wjeżdżamy do Zabrza – ul. Jordana. Jedziemy prosto, po prawej stronie miniemy Śląski Uniwersytet Medyczny. Dojedziemy do skrzyżowania z drogą 94, a na nim prosto na Centrum, Mikulczyce. Jedziemy ul. Ofiar Katynia, po lewej stronie mamy ścieżkę rowerową. Dojedziemy nią aż do ronda, na którym pojedziemy prosto na Centrum. Jedziemy ciągle prosto, po prawej stronie mijamy cmentarz, potem przejeżdżamy przez tory, za nimi to już ul. Brygadzistów. Dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, skręcamy w prawo w ul. Tarnopolską. Po 300m skręcamy w lewo w ul. Lipową, dojeżdżamy do końca i w prawo w ul. Leśną. Jedziemy nią do końca, czyli aż wjedziemy do lasu. Przez las również prosto, a za nim przejeżdżamy nad autostradą A1. Na rozwidleniu dróg (przed krzyżem) skręcamy w lewo. Jedziemy drogą szutrową prosto aż do asfaltowej ul. Żernickiej w Gliwicach.

Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym, za przystankiem skręcamy w prawo i jedziemy ścieżką rowerową. Przejeżdżamy przez most, dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Kurpiowską. Jedziemy asfaltem aż dojedziemy do dużej ul. Tarnogórskiej. Skręcamy w lewo i po ok. 1,5km po prawej stronie zobaczymy nasz cel – Radiostacja Gliwice.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Rynek (Tarnowskie Góry)
  • Zabytkowa Kopalnia Srebra (Tarnowskie Góry)
  • Skansen Maszyn Parowych (Tarnowskie Góry)
  • Śląski Uniwersytet Medyczny (Zabrze)
  • Radiostacja Gliwice

Dowiedz się więcej – RADIOSTACJA GLIWICE
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com