Tarnowskie Góry – Zamek w Chudowie

Tarnowskie Góry – Zamek w Chudowie

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Zamek w Chudowie

Wyjazd z Tarnowskiech Gór, Rynek
Cel: Zamek w Chudowie
Odległość: 33km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Bobrowniki Śląskie – Bytom: Stolarzowice – Zabrze: Helenka – Rokitnica – Osiedle Młodego Górnika – Biskupice – Zaborze – Kończyce – Ruda Śląska: Bielszowice – Zabrze: Makoszowy – PaniówkiChudów

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – ZAMEK W CHUDOWIE

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w prawo i w lewo wokół Rynku i wjeżdżamy w ul. Zamkową, po prawej stronie Domu Sedlaczka (Rynek 1). Jedziemy jednokierunkową uliczką do końca i skręcamy w lewo w ul. Legionów, a następnie w pierwszą w prawo – ul. Górnicza. Jadąc prosto dojeżdżamy do końca ulicy (skrzyżowanie ze znakiem STOP). Na skrzyżowaniu jedziemy prosto w ul. Małą. Kończy się asfalt, a my pedałujemy dalej polną drogą cały czas prosto. Asfalt wraca i na skrzyżowaniu jedziemy prosto. Natomiast, gdy skręcimy w prawo i podjedziemy 250m, dojedziemy do Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych – ul. Szczęść Boże. Gdy dojedziemy do końca ulicy Małej skręcamy w prawo w ul. Długą i po niecałym kilometrze pedałowania dojedziemy do skrzyżowania z ul. Staszica. Skręcamy w lewo, na skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego jedziemy prosto a potem na łuku drogi odbijamy w lewo na drogę szutrową. Po prawej miniemy boisko i wjedziemy do lasu. Jesteśmy na Trasie Stolarzowickiej oznaczonej kolorem zielonym. Jedziemy ponad 1km i na końcu skręcamy w lewo, lasem dojedziemy do łuku ul. Suchogórskiej.

Jesteśmy już w Bytomiu. Wjeżdżamy na nią w prawo i opuszczamy zielony szlak rowerowy. Jedziemy asfaltem cały czas prosto w kierunku Gliwic. Za kościołem dalej drogą z pierwszeństwem w prawo, a potem na skrzyżowaniu w lewo na Zabrze Miechowice. Jesteśmy na ul. Rokitnickiej, przejeżdżamy pod wiaduktem A1, a za nim dalej drogą z pierwszeństwem po łuku w prawo.

Wjeżdżamy do Zabrza – ul. Jordana. Jedziemy prosto, po prawej stronie miniemy Śląski Uniwersytet Medyczny. Dojedziemy do skrzyżowania z drogą 94, a na nim prosto na Centrum, Mikulczyce. Jedziemy ul. Ofiar Katynia, po lewej stronie mamy ścieżkę rowerową. Dojedziemy nią aż do ronda, na którym skręcamy w lewo na Osiedle Młodego Górnika. Jedziemy ścieżką rowerową wzdłuż ul. Goduli aż do kolejnego ronda. Na rondzie jedziemy prosto w małą ścieżkę między drzewami – ul. Młodego Górnika – wjeżdżamy na Zabrzański Szlak Rowerowy oznaczony kolorem niebieskim.  Po lewej stronie zobaczymy staw sekcyjny, a następnie dojedziemy do osiedla. Jadąc między blokami prosto dojedziemy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Szybową. Przejeżdżamy wiaduktem kolejowym, potem przez tory i na końcu w prawo i z pierwszeństwem w lewo pod rurami ciepłociągu. Jedziemy ul. Drzymały, przejedziemy tunelem pod torami, a potem tunelem pod drogą 88. Jedziemy asfaltem aż do skrzyżowania z ul. Bytomską. Skręcamy w prawo i po chwili na Rudę Śląską w lewo w ul. Trębacką. Przejeżdżamy mostem nad rzeką Bytomką, a następnie między kamienicami skręcamy w prawo. Jedziemy krętą wąską drogą asfaltową aż do budynków mieszkalnych, potem małą ścieżką prosto. Po niecałych 300m skręcamy w lewo i przejeżdżamy przez tory, a potem w prawo i pod wiaduktem. Za nim droga prowadzi nieco w prawo, dojedziemy do asfaltowej ul. Księdza Pawła Janika. Po 220m od firmy Semag skręcamy w prawo w wąską ścieżkę, ale nie pierwszą tylko drugą. Wyjedziemy na łuku drogi asfaltowej przed garażami, gdzie skręcamy w lewo w ul. Kailnową. Jedziemy przez wszystkie skrzyżowania prosto aż do ul. Wolności na końcu drogi. Skręcamy w prawo i po 200m przejeżdżamy tunelem pod drogą DTŚ. Wyjedziemy na ul. Lompy, jedziemy nią 1,5km. Po lewej stronie miniemy szkołę, potem ogródki działkową i za nimi skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Po prawej stronie mijamy ogródki działkowe, jedziemy ciągle prosto i dojeżdżamy do Pomnika Witolda Pileckiego. Wyjeżdżamy z parku na ul. 3 Maja. Skręcamy w lewo i jedziemy ciągle prosto, nazwa ulicy zmieni się na Paderewskiego. Jedziemy nią prawie 2km.

Wjeżdżamy ponownie do Rudy Śląskiej, skręcamy na Chudów i przejeżdżamy nad autostradą A4. Po drugiej stronie A4 jesteśmy znowu w Zabrzu, jedziemy ul. Chudowską 2,3km. Witają nas Paniówki. Zaraz za tablicą skręcamy w prawo w małą dróżkę, dojeżdżamy do skrzyżowania, przejeżdżamy je prosto. Jedziemy w kierunku Sukni Ślubnych. Dojeżdżamy do końca drogi i skręcamy w prawo w ul. Swobody i na skrzyżowaniu w prawo w ul. Zwycięstwa. Następnie na skrzyżowaniu w lewo w ul. Dworską. Tak jak pokazują oznaczenia żółtego szlaku rowerowego. Jedziemy w kierunku zamku. Przejeżdżamy obok boiska i dalej skręcamy w lewo w ul. Podzamcze. Dojechaliśmy do celu – Zamek w Chudowie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Rynek (Tarnowskie Góry)
  • Zabytkowa Kopalnia Srebra (Tarnowskie Góry)
  • Skansen Maszyn Parowych (Tarnowskie Góry)
  • Pomnik Witolda Pileckiego (Zabrze)
  • Zamek w Chudowie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W CHUDOWIE
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com