Tychy – Jezioro Chechło-Nakło

Tychy – Jezioro Chechło-Nakło

trasy rowerowe Tychy - Jezioro Chechło-Nakło

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Jezioro Chechło-Nakło, Świerklaniec
Odległość: 51km

Tychy: Centrum – Mąkołowiec – Katowice: Podlesie –Zarzecze – Piotrowice – Panewniki – Chorzów: Batory – Świętochłowice: Zgoda – Centrum – Chorzów: Chorzów II – Żabie Doły – Bytom: Rozbark – Piekary ŚląskieŚwierklaniec: Park Świerklaniecki – Nowe Chechło

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TYCHY – JEZIORO CHECHŁO-NAKŁO

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego, a następnie dojeżdżamy do dużego skrzyżowania – przejeżdżamy prosto. Jesteśmy na ul. Budowlanych, jadąc prosto ścieżką rowerową dojedziemy do nowego ronda. Jedziemy prosto, dalej ścieżka prowadzi w lewo w kierunku Dworca PKP, mijamy go z prawej strony i przed torami skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż torów czerwonym szlakiem rowerowym, mijamy tunel po lewej stronie i jadąc dalej prosto przejedziemy pod wiaduktem i dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy w prawo, ul. Objazdowa. Po 130m skręcamy w lewo w ul. Derkaczy, jedziemy do samego końca i w lewo w ul. Mąkołowską. Po chwili skręcamy w prawo w ul. Wronia, jedziemy asfaltem czerwonym szlakiem aż do lasu. Wjeżdżamy do lasu i po 200m skręcamy w lewo. Po prawej stronie mijamy dom i jedziemy prosto, w pewnym momencie droga z oznaczeniami czerwonego szlaku rowerowego skręca w prawo. My jednak jedziemy prosto wąską ścieżką. Przejeżdżamy obok budynku PKP, dalej wzdłuż torów aż do asfaltowej ul. Zaopusta.

To już są Katowice. Jedziemy do końca ulicy cały czas prosto, przejeżdżamy przez most i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo na Mikołów. Jedziemy prosto ul. Uczniowską przez 1km aż do wiaduktu kolejowego. Za wiaduktem jedziemy ul. Grota-Roweckiego i po 700m skręcamy w prawo w ul. Kamieńską. Ulicą tą jedziemy ciągle prosto przez 1km, potem nazwa ulicy zmienia się na Sandacza. Następnie na rozwidleniu w prawo w ul. Pstrągową. Dojeżdżamy do dużego skrzyżowania z ul. Kościuszki – jedziemy prosto w ul. Owsianą. Jedziemy nią prawie 4km aż do ronda na ul. Panewnickiej. Skręcamy w prawo na Ligotę. Za mostem skręcamy w lewo, wyjeżdżamy z Katowic i jadąc drogą z pierwszeństwem w prawo. Jedziemy ścieżkami rowerowymi trochę przez las, trochę wzdłuż drogi. Przejeżdżamy pod wiaduktem, potem przez tory i dojeżdżamy do końca ulicy ze znakiem STOP. Skręcamy w prawo i po chwili w lewo pod wiadukt.

Wjeżdżamy do Chorzowa ul. Batorego. Jedziemy 1,5km ścieżką rowerową po lewej stronie drogi. Za drugim wiaduktem skręcamy w lewo w małą osiedlową ul. Czempiela, na wysokości kościoła po prawej stronie. Jedziemy wzdłuż bloków aż do garaży, dalej wjeżdżamy między nie i odbijamy w prawo. Wjeżdżamy na drogę asfaltową, którą jedziemy w kierunku gimnazjum. Na skrzyżowaniu w lewo w ul. Czempiela. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w lewo w ul. Graniczną.

Po chwili wjeżdżamy do Świętochłowic. Mamy nakaz jazdy w prawo i dalej jedziemy jednokierunkową ul. Brzozową. Dojeżdżamy do końca, do ogródków działkowych i skręcamy w prawo w ul. Komandra. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w ul. Hajduki i zaraz w prawo na Bytom w ul. Wojska Polskiego, przejeżdżamy pod wiaduktem i w lewo znów na Bytom. Jedziemy ul. Katowicką i na rozwidleniu skręcamy w prawo, zjeżdżając z drogi z pierwszeństwem  w ul. Szpitalną. Na rondzie w prawo i dalej jedziemy ul. Szpitalną aż do Drogowej Trasy Średnicowej. Przejeżdżamy tunelem pod DTŚ, jadąc prosto wjeżdżamy znów do Chorzowa. Jedziemy ul. Gwarecką prosto przez wszystkie skrzyżowania, dalej jednokierunkową ul. Sztygarską. Jedziemy do końca aż do garaży. Za nimi rekreacyjny teren ze „Stawem Amelung”. Przed nim skręcamy w lewo i potem w prawo. Przejeżdżamy wiaduktem pod ul. 3 Maja, a potem dojedziemy do asfaltowej ul. Opolskiej. Nie wjeżdżamy na nią tylko jedziemy dalej prosto ścieżką między drzewami.  Dojedziemy do asfaltu – ul. Tulipanów.

To już Bytom. Skręcamy w lewo i druga w prawo w ul. Stokrotek. Dojedziemy do końca i w lewo w ul. Astrów. Przed bokiem skręcamy w prawo na mały chodnik. Przejeżdżamy obok szkoły i dojedziemy do garaży. Na ich wysokości skręcamy w prawo, jadąc między blokami Adamka 26 i 28. Dojedziemy do cmentarza, za którym skręcimy w lewo. Na skrzyżowaniu, gdzie mamy nakaz jazdy w prawo lub lewo, skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod ul. Chorzowską. Za wiaduktem jedziemy do końca ulicy, a potem przejeżdżamy pod dwoma wiaduktami i dojedziemy do „Żabich Dołów”. Za pierwszymi stawami skręcamy w lewo i przejeżdżamy pod wiaduktem.

Już jesteśmy w Bytomiu. Jedziemy dalej prosto drogą gruntową. Przed kolejnym wiaduktem z drogą 911 skręcamy w lewo. Jedziemy między garażami, potem między blokami, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do ul. Chorzowskiej, skręcamy w prawo i jedziemy poboczem lub chodnikiem drogi 911. Gdy dojedziemy do stacji BP, polecam na skrzyżowaniu zjechać na chodnik.

Wjeżdżamy znów do Piekar Śląskich. Jadąc chodnikiem wyjedziemy przed wiaduktem (A4). Wjeżdżamy przed nim na ulicę i na rondzie jedziemy na Centrum. Jedziemy ul. Bytomską ponad 4km. Po prawej mijamy Bazylikę Najświętszej Marii Panny. Dalej jedziemy ul. Tarnogórską kolejne niecałe 2km prosto.

Wita nas Świerklaniec. Mijamy tablicę teren zabudowany i za pierwszym budynkiem skręcamy w prawo i zaraz w lewo między drzewami do Parku Świerklanieckiego. Jadąc prosto dojedziemy do Pałacu Kawalera. Przejeżdżamy obok, po prawej stronie mijamy Rzeźby Fremieta. Wjeżdżamy na niebieski szlak rowerowy, przejeżdżamy przez mostek i odbijamy w lewo. Po prawej stronie w oddali widać mini zoo. Jadąc prosto główną alejką dojedziemy do miejsca, gdzie łączą się szlaki niebieski z czarnym. Jedziemy dalej czarnym w prawo. Po lewej stronie mamy Kościół Dobrego Pasterza. Jedziemy jednak dalej prosto, zjeżdżając z alejki asfaltowej na dróżkę gruntową. Po kilkuset metrach dojedziemy do poprzecznej ścieżki, skręcamy w lewo, potem przez bramę i w lewo. Dojedziemy do większej drogi nr 78. Przejeżdżamy prosto i jedziemy ul. Kościelną cały czas prosto aż do kostki brukowej.

UWAGA! Możemy skręcić w prawo do lasu i szlakiem rowerowym „Leśno Rajza”, oznaczonym zielonym symbolem LR, dojedziemy do samego Jeziora Chechło-Nakło. Trasa jest bardzo dobrze oznakowana i ciężko się zgubić.

Skręcamy w lewo (nie w pierwszą tylko w drugą uliczkę) przed znakiem ślepa ulica. Przed dzwonami kościelnymi w prawo w ul. Polną. Dalej skręcamy w lewo w ul. Romantyczną – tak jak znak pokazuje. Potem zgodnie ze znakiem w prawo w ul. 3 Maja. Wjeżdżamy do miejscowości Nowe Chechło, droga prowadzi w lewo – ul. Lasowicka. Przejeżdżamy prawie przez całe miasteczko i jak będzie widać tabliczkę z końcem terenu zabudowanego skręcamy w prawo za restauracją „Dworek pod Akacją”. Jesteśmy na ul. Leśnej, na rozwidleniu odbijamy w lewo, jadąc dalej tą ulicą. Jak dojedziemy do rozwidlenia z dużą drogą w prawo – tam skręcamy, na następnym rozwidleniu w lewo i przejeżdżamy między domkami letniskowymi. Jadąc dalej prosto dojedziemy do Jeziora Chechło-Nakło. Jezioro można objechać – dołożymy 5,5km ale bardzo przyjemnie się jedzie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Żyrafa (Tychy)
 • Stadion Miejski (Tychy)
 • Staw Amelung (Chorzów)
 • Żabie Doły (Chorzów/Bytom)
 • Bazylika Najświętszej Marii Panny (Piekary Śląskie)
 • Park Świerklaniec
 • Pałac Kawalera (Świerklaniec)
 • Mini zoo (Świerklaniec)
 • Ruiny Starego Zamku (Świerklaniec)
 • Kościół Dobrego Pasterza (Świerklaniec)
 • Jezioro Chechło-Nakło

Dowiedz się więcej – JEZIORO CHECHŁO-NAKŁO
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com