Tychy – Pławniowice

Tychy – Pławniowice

trasy rowerowe Tychy - Pławniowice

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Pławniowice
Odległość: 57km

Tychy: Centrum – Wilkowyje – Mikołów: Regielowiec – Kolonia Wojewódzka – Osiedle Korfantego – Osiedle 30-lecia PRL – Osiedle Mickiewicza – Mokre – Osiedle Leśna Bryza – Rusinów – Paniowy – PaniówkiPrzyszowiceGliwice: Bojków – Trynek – Śródmieście – Szobiszowice – Łabędy – Ligota ŁabędzkaRzeczyceTaciszówPławniowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TYCHY – PŁAWNIOWICE

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego, a następnie dojeżdżamy do dużego skrzyżowania – przejeżdżamy prosto. Jesteśmy na ul. Budowlanych, jadąc prosto ścieżką rowerową dojedziemy do nowego ronda. Jedziemy prosto, dalej ścieżka prowadzi w lewo w kierunku Dworca PKP, mijamy go z prawej strony i przed torami skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż torów aż do tunelu. Przejeżdżamy nim na drugą stronę i zjeżdżamy z asfaltu w prawo na ścieżkę rowerową, która prowadzi wzdłuż Potoku Wilkowyjskiego. Dojedziemy do drogi z kostki brukowej i skręcamy w lewo (nie prosto, jak pokazują znaki ścieżek rowerowych), a potem w prawo w ul. Obywatelską. Po 300m skręcamy w lewo w ul. Szkolną, która po 1,5km zmieni się w ul. Wierzbową. Wyjeżdżamy z Tychów i na skrzyżowaniu, gdzie w lewo mamy Wyry a prosto drogę gruntową – jedziemy prosto. Jedziemy między polami i dopiero gdy miniemy staw po prawej stronie, skręcamy w prawo. Jesteśmy na ul. Marii Skłodowskiej Curie, to już Mikołów.

Mijamy punkt odpoczynkowy i jedziemy pod górkę między drzewami drogą gruntową wysypaną kamieniami, a następnie asfaltem dojedziemy do stacji benzynowej. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto na drugą stronę i dalej ul. Marii Skłodowskiej Curie jedziemy prosto (nawet kiedy znaki rowerowe pokazują inaczej) między domami. Dojeżdżamy do końca, do znaku STOP, skręcamy w prawo w ul. Pszczyńską. Po 150m skręcamy w lewo w ul. Bp Bandurskiego. Jedziemy prosto na rondzie i za nim na wysokości boiska skręcamy w lewo do parku. Zjeżdżamy ścieką w dół, po prawej stronie mijając parking, dalej prosto kostką brukową. Po lewej stronie miniemy mały stawik i za nim skręcamy w lewo. Jedziemy 300m, po drodze mijamy pierwszy mostek, a przez drugi przejeżdżamy w kierunku osiedla. Jedziemy między blokami aż dojedziemy do bloku nr 10 – skręcamy w lewo. Jedziemy do końca i w prawo drogą z pierwszeństwem. Po czym w lewo między ogródkami tak jak pokazują nam znaki z oznaczeniami szlaku rowerowego. Następnie w prawo, po lewej stronie mijamy Stadion Miejski. Jedziemy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Żwirki i Wigury. Dalej jedziemy jak na Katowice, najpierw w prawo w ul. Fabryczną potem w lewo w ul. Rybnicką. Dojeżdżamy do dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przejeżdżamy je prosto – ul. Wojska Polskiego. Jedziemy prosto na Orzesze drogą 927, w pewnym momencie droga prowadzi mocno w dół i po chwili będzie bardzo ostry zakręt w lewo. Uwaga żeby się nie rozpędzić za bardzo, bo na tym łuku (między przystankiem a sklepem) skręcamy w prawo w ul. Zamkową. Mijamy Kościół i na końcu drogi w prawo w ul. 15 Grudnia. Jedziemy cały czas prosto, na rozwidleniu w lewo. Nazwa ulicy zmienia się w Mokierską. Wjeżdżamy do dzielnicy Paniowy. Po 3km jazdy tą ulicą dojeżdżamy do pięknego Kościoła Piotra i Pawła. Przed nim skręcamy w lewo w ul. Wolności i jedziemy drogą z pierwszeństwem w prawo. Dojedziemy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Darwina.

Jedziemy prosto – wyjeżdżamy z Mikołowa, mijamy restauracje i dojeżdżamy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w ul. Zamkową, skończy się asfalt my dalej jedziemy między polami, na skrzyżowaniu tak jak pokazuje oznaczenie niebieskiego szlaku – skręcamy w lewo. Jedziemy wąską dróżką i dojeżdżamy do Zamku w Chudowie. Jedziemy dalej prosto, mijamy zamek i biały budynek, dojeżdżamy do straganów i knajpek, skręcamy w prawo, na skrzyżowaniu w lewo w ul. Dwór. Na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Topolową i jedziemy zielonym szlakiem rowerowym. Przejeżdżamy przez mały most i za nim ciągle prosto już ul. Polną – będziemy nią jechać prawie 1,5km.

Wjeżdżamy do Przyszowic. Dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie możemy skręcić w prawo na Zabrze, w lewo na Knurów, ale my jedziemy przez to skrzyżowanie prosto dalej zielonym szlakiem rowerowym. Następne skrzyżowanie znów prosto, przejeżdżamy przez tory i dojeżdżamy do samego końca ul. Polnej (ostry łuk drogi w prawo), mijamy pierwsze małe skrzyżowanie i na drugim większym skręcamy w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Dojeżdżamy do końca i w prawo i zaraz w lewo w ul. Rolników.

Wjeżdżamy do Gliwic. Przejeżdżamy tunelem pod autostradą A1 i dalej prosto ul. Rolników. Dojeżdżamy do większego skrzyżowania i skręcamy w prawo w ul. Bojkowską. Po chwili wjeżdżamy na ścieżkę rowerową, którą dojedziemy do ronda, wybieramy zjazd na centrum. Jedziemy ul. Bojkowską do końca, czyli do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Skręcamy w lewo na Tarnowskie Góry w ul. Pszczyńską. Po chwili w prawo w ul. Skłodowskiej-Curie i na rondzie prosto. Następnie droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo, my skręcamy w lewo i jedziemy prosto między budynkami Politechniki Śląskiej. Dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i jedziemy prosto. Przez dwa kolejne skrzyżowania również prosto. Po prawej stronie mijamy skwer i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową, którą jedziemy obok Pomnika Józefa Piłsudskiego. Ścieżką jedziemy aż do mostu nad Kanałem Gliwickim. Za nim jedziemy prosto czerwonym szlakiem rowerowym po prawej stronie ulicy. Przed wiaduktem kolejowym, skręcamy wraz ze ścieżką rowerową w lewo i jedziemy wzdłuż ul. Kasztanowej. Ulica prowadzi lekko w prawo, potem przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i opuszczamy czerwony szlak rowerowy skręcając w lewo w kierunku Kąpieliska Leśnego. Jedziemy ul. Nad Torami i dalej drogą z pierwszeństwem, czyli w prawo w ul. Dworską. Po chwili skręcamy pierwszą drogę w lewo w ul. Owczarską. Jedziemy w lewo kierunku Czechowic, kończy się asfalt, przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo wąską drogą. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w lewo w ul. Pionierów. Wzdłuż drogi biegnie ścieżka rowerowa. Nazwa ulicy zmieni się z Pionierów na Perseusza, dojeżdżamy do następnego ronda, skręcamy w lewo w Estakadę Heweliusza. Przejeżdżamy wiaduktem nad torami i na końcu ulicy skręcamy w prawo – ul. Portowa. Jedziemy ścieżką rowerową cały czas prosto. Po prawej stronie mijamy port rzeczny w Gliwicach. Ścieżka rowerowa się kończy, a my jeszcze 1km jedziemy prosto. Skręcamy w lewo na Sośnicowice, przejeżdżamy mostem nad Kłodnicą i skręcamy w prawo w ul. Staromiejską. Na skrzyżowaniu prosto i po lewej stronie mijamy małą kapliczkę. Jedziemy między drzewami drogą prowadzącą w lewo i dalej prosto obok budynków. Miniemy garaże po prawej stronie i za nimi skręcamy w prawo do lasu. Jedziemy cały czas prosto aż do drogi asfaltowej w Ligocie Łabędzkiej. Jedziemy prosto.

Pojawią się oznaczenia żółtego szlaku rowerowego. Jedziemy zgodnie z nimi. Wjeżdżamy do miejscowości Rzeczyce. Jedziemy prosto na Taciszów. Przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim drogą z pierwszeństwem w lewo. Droga się psuje i kawałek jedziemy wybojami. Wjeżdżamy do Taciszowa. Skręcamy w prawo na Bycinę, a na kolejnym skrzyżowaniu zjeżdżamy z drogi z pierwszeństwem, jadąc prosto na Pławniowice. Tutaj też opuszczamy nasz żółty szlak rowerowy. Wjeżdżamy do Pławniowic. Przejeżdżamy przez tory i jedziemy drogą z pierwszeństwem – ul. Gliwicka. W końcu dojedziemy do Zespołu Pałacowo – Parkowego z pięknym Pałacem Ballestremów.

Wrócimy nieco inaczej. Pojedziemy w kierunku jeziora, czyli za Pałacem skręcamy w prawo i przejeżdżamy mostem nad Kanałem Gliwickim. Za mostem skręcamy w prawo i jadąc ciągle prosto dojedziemy do Jeziora Pławniowice. Jedziemy żółtym szlakiem rowerowym wzdłuż jeziora między drzewami. Zwracamy uwagę na oznaczenia, które informują nas, że mamy nieco odbić w prawo od jeziora, a potem znów skręcić w prawo. Dojedziemy do Kanału Gliwickiego i jedziemy wzdłuż niego. Przejedziemy przez tory, a potem dojedziemy do asfaltu. Skręcamy w prawo i przejeżdżamy mostem nad kanałem. Znów jesteśmy w Taciszowie. Dojedziemy do skrzyżowania, na którym już byliśmy. Jedziemy z pierwszeństwem w lewo i wjechaliśmy na drogę, którą już jechaliśmy do Pławniowic.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Żyrafa (Tychy)
  • Stadion Miejski (Tychy)
  • Kościół Św. Piotra i Pawła (Mikołów)
  • Zamek w Chudowie
  • Politechnika Śląska (Gliwice)
  • Pomnik Józefa Piłsudskiego (Gliwice)
  • Port rzeczny (Gliwice)
  • Pałac Ballestremów (Pławniowice)
  • Jezioro Pławniowice

Dowiedz się więcej – PŁAWNIOWICE
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com