Tychy – Radiostacja Gliwice

Tychy – Radiostacja Gliwice

trasy rowerowe Tychy - Radiostacja Gliwice

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Radiostacja Gliwice
Odległość: 39km

Tychy: Centrum – Wilkowyje – Mikołów: Regielowiec – Kolonia Wojewódzka – Osiedle Korfantego – Osiedle 30-lecia PRL – Osiedle Mickiewicza – Mokre – Osiedle Leśna Bryza – Rusinów – Paniowy – PaniówkiPrzyszowiceGliwice: Bojków – Trynek – Śródmieście – Szobieszowice

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TYCHY – RADIOSTACJA GLIWICE

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego, a następnie dojeżdżamy do dużego skrzyżowania – przejeżdżamy prosto. Jesteśmy na ul. Budowlanych, jadąc prosto ścieżką rowerową dojedziemy do nowego ronda. Jedziemy prosto, dalej ścieżka prowadzi w lewo w kierunku Dworca PKP, mijamy go z prawej strony i przed torami skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż torów aż do tunelu. Przejeżdżamy nim na drugą stronę i zjeżdżamy z asfaltu w prawo na ścieżkę rowerową, która prowadzi wzdłuż Potoku Wilkowyjskiego. Dojedziemy do drogi z kostki brukowej i skręcamy w lewo (nie prosto, jak pokazują znaki ścieżek rowerowych), a potem w prawo w ul. Obywatelską. Po 300m skręcamy w lewo w ul. Szkolną, która po 1,5km zmieni się w ul. Wierzbową. Wyjeżdżamy z Tychów i na skrzyżowaniu, gdzie w lewo mamy Wyry a prosto drogę gruntową – jedziemy prosto. Jedziemy między polami i dopiero gdy miniemy staw po prawej stronie, skręcamy w prawo. Jesteśmy na ul. Marii Skłodowskiej Curie, to już Mikołów.

Mijamy punkt odpoczynkowy i jedziemy pod górkę między drzewami drogą gruntową wysypaną kamieniami, a następnie asfaltem dojedziemy do stacji benzynowej. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto na drugą stronę i dalej ul. Marii Skłodowskiej Curie jedziemy prosto (nawet kiedy znaki rowerowe pokazują inaczej) między domami. Dojeżdżamy do końca, do znaku STOP, skręcamy w prawo w ul. Pszczyńską. Po 150m skręcamy w lewo w ul. Bp Bandurskiego. Jedziemy prosto na rondzie i za nim na wysokości boiska skręcamy w lewo do parku. Zjeżdżamy ścieką w dół, po prawej stronie mijając parking, dalej prosto kostką brukową. Po lewej stronie miniemy mały stawik i za nim skręcamy w lewo. Jedziemy 300m, po drodze mijamy pierwszy mostek, a przez drugi przejeżdżamy w kierunku osiedla. Jedziemy między blokami aż dojedziemy do bloku nr 10 – skręcamy w lewo. Jedziemy do końca i w prawo drogą z pierwszeństwem. Po czym w lewo między ogródkami tak jak pokazują nam znaki z oznaczeniami szlaku rowerowego. Następnie w prawo, po lewej stronie mijamy Stadion Miejski. Jedziemy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Żwirki i Wigury. Dalej jedziemy jak na Katowice, najpierw w prawo w ul. Fabryczną potem w lewo w ul. Rybnicką. Dojeżdżamy do dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przejeżdżamy je prosto – ul. Wojska Polskiego. Jedziemy prosto na Orzesze drogą 927, w pewnym momencie droga prowadzi mocno w dół i po chwili będzie bardzo ostry zakręt w lewo. Uwaga żeby się nie rozpędzić za bardzo, bo na tym łuku (między przystankiem a sklepem) skręcamy w prawo w ul. Zamkową. Mijamy Kościół i na końcu drogi w prawo w ul. 15 Grudnia. Jedziemy cały czas prosto, na rozwidleniu w lewo. Nazwa ulicy zmienia się w Mokierską. Wjeżdżamy do dzielnicy Paniowy. Po 3km jazdy tą ulicą dojeżdżamy do pięknego Kościoła Piotra i Pawła. Przed nim skręcamy w lewo w ul. Wolności i jedziemy drogą z pierwszeństwem w prawo. Dojedziemy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Darwina.

Jedziemy prosto – wyjeżdżamy z Mikołowa, mijamy restauracje i dojeżdżamy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w ul. Zamkową, skończy się asfalt my dalej jedziemy między polami, na skrzyżowaniu tak jak pokazuje oznaczenie niebieskiego szlaku – skręcamy w lewo. Jedziemy wąską dróżką i dojeżdżamy do Zamku w Chudowie. Jedziemy dalej prosto, mijamy zamek i biały budynek, dojeżdżamy do straganów i knajpek, skręcamy w prawo, na skrzyżowaniu w lewo w ul. Dwór. Na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Topolową i jedziemy zielonym szlakiem rowerowym. Przejeżdżamy przez mały most i za nim ciągle prosto już ul. Polną – będziemy nią jechać prawie 1,5km.

Wjeżdżamy do Przyszowic. Dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie możemy skręcić w prawo na Zabrze, w lewo na Knurów, ale my jedziemy przez to skrzyżowanie prosto dalej zielonym szlakiem rowerowym. Następne skrzyżowanie znów prosto, przejeżdżamy przez tory i dojeżdżamy do samego końca ul. Polnej (ostry łuk drogi w prawo), mijamy pierwsze małe skrzyżowanie i na drugim większym skręcamy w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Dojeżdżamy do końca i w prawo i zaraz w lewo w ul. Rolników.

Wjeżdżamy do Gliwic. Przejeżdżamy tunelem pod autostradą A1 i dalej prosto ul. Rolników. Dojeżdżamy do większego skrzyżowania i skręcamy w prawo w ul. Bojkowską. Po chwili wjeżdżamy na ścieżkę rowerową, którą dojedziemy do ronda, wybieramy zjazd na centrum. Jedziemy ul. Bojkowską do końca, czyli do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Skręcamy w lewo na Tarnowskie Góry w ul. Pszczyńską. Po chwili w prawo w ul. Skłodowskiej-Curie i na rondzie prosto. Następnie droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo, my skręcamy w lewo i jedziemy prosto między budynkami Politechniki Śląskiej. Dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w prawo w ul. Wrocławską. Przejeżdżamy mostem nad Kłodnicą i dalej lekko w lewo w ul. Częstochowską. Przejeżdżamy wiaduktem nad DTŚ i na skrzyżowaniu prosto. Dalej w prawo w ul. Piwną, przejeżdżamy pod wiaduktem i w lewo na Tarnowskie Góry. Jesteśmy na ul. Tarnogórskiej. Po ponad 1,5km docieramy do Radiostacji Gliwice.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Żyrafa (Tychy)
  • Stadion Miejski (Tychy)
  • Kościół Św. Piotra i Pawła (Mikołów)
  • Zamek w Chudowie
  • Politechnika Śląska (Gliwice)
  • Radiostacja Gliwice

Dowiedz się więcej – RADIOSTACJA GLIWICE
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com