Tychy – Zalew Rogoźnik

Tychy – Zalew Rogoźnik

trasy rowerowe Tychy - Zalew Rogoźnik

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Zalew Rogoźnik
Odległość: 41km

Tychy: Centrum – Czułów – Katowice: Murcki – Giszowiec – Muchowiec – Zawodzie – Śródmieście – Koszutka – Wełnowiec-Józefowiec – Siemianowice Śląskie: Centrum – Bańgów – Piekary ŚląskieWojkowiceBobrownikiRogoźnik

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TYCHY – ZALEW ROGOŹNIK

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego i przed dużym skrzyżowaniem skręcamy w prawo w ul. Baziową. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Starokościelną. Dojeżdżamy do dużej ul. Bielskiej, przejeżdżamy na jej drugą stronę, skręcamy w prawo i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową oznaczoną kolorem zielonym. Jedziemy prosto, nazwa ulicy zmieni się na Katowicką. Po prawej mijamy Browary Tyskie. Po ok. 4,5km droga się kończy i natrafiamy na mały problem. Mamy znak zakaz wjazdu przed sobą na rozwidleniu. Musimy pojechać pod prąd, także zjeżdżamy z asfaltu i poboczem przejeżdżamy ok. 50m po czym skręcamy w dróżkę leśną w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo. Jedziemy główną drogą i dojedziemy do drogi 86 – jedziemy wzdłuż niej, przejeżdżając przez mostek, a potem obok punktu poboru wody. Dojedziemy do ul. Boya-Żeleńskiego. Przejeżdżamy na drugą stronę i znowu w las.

Jesteśmy już w Katowicach. Jedziemy cały czas wzdłuż drogi 86 (jak najbliżej niej) aż dojedziemy do asfaltowej ul. Leśników. Jedziemy asfaltem aż do ul. Kołodzieja, przejeżdżamy na drugą stronę w małą drogę z płyt betonowych. Po lewej stronie zobaczymy ruiny garaży, jedziemy dalej prosto wzdłuż ogródków działkowych dróżką z wąskich płyt. Dojeżdżamy do garaży i skręcamy w prawo. Mijamy po prawej stronie ogródki działkowe. Jedziemy ul. Mruczka, potem ul. Baczyńskiego, dojeżdżamy do świateł i skręcamy w lewo w ul. Bielską. Jedziemy prawie 1km i przed nami pojawia się znak zakazu wjazdu. Skręcamy w lewo (tam jakieś rondko) i od razu w prawo w las.

Jedziemy prosto ok. 1,5km czarnym szlakiem rowerowym, dojedziemy do leśnego skrzyżowania i czarny szlak nam pokazuje, żeby skręcić w prawo – tak robimy. Po chwili dojedziemy do stawu Janina i Baru Rybaczówka. Za barem skręcamy w prawo, a obok Paintball Clubu w prawo. Dojedziemy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do następnego skrzyżowania i znów w prawo w ul. Karolinki. Dojedziemy do świateł i skręcamy w lewo w ul. 73 Pułku Piechoty. Na łuku drogi za salonem samochodowym wjeżdżamy w prawo w las. Przejeżdżamy kilka razy przez tory, a następnie na rozwidleniu, gdy w lewo będzie droga z płyt betonowych, my skręcamy w prawo i wjeżdżamy pod górę. Przejeżdżamy chodnikiem na wiadukcie nad torami i zjeżdżamy w dół. Jedziemy małymi dróżkami i po chwili po prawej stronie będzie przejście nad drogą 86, my jednak jedziemy prosto do końca i lewo. Potem znów do końca, aż do wyłączonej z ruchu samochodowego ul. Trzech Stawów. Skręcamy w prawo i jedziemy niecałe 2 km, przejeżdżamy obok wiaduktu po prawej stronie i jadąc dalej prosto (150m od wiaduktu) przed wyjazdem ze stacji skręcamy w lewo między drzewa. Po chwili w prawo i znów w prawo pod górkę. Wyjedziemy obok stacji benzynowej i jedziemy ścieżką rowerową. Przejeżdżamy pod wiaduktem a następnie mostem nad Rawą, wtedy zjeżdżamy na dół i kontynuujemy jazdę ścieżką rowerową wzdłuż rzeki. Przecinamy ul. Bogucicką i Dudy-Gracza. Obok głównego budynku Uniwersytetu Śląskiego skręcamy w prawo i za nim w lewo, przejeżdżając przez parking strzeżony. Za parkingiem w prawo i przejeżdżamy na drugą stronę ulicy.

Wjeżdżamy do Parku Powstańców Śląskich z Pomnikiem Generała Jerzego Ziętka i Pomnikiem Powstańców Śląskich. Dojeżdżamy do ronda i wyjeżdżamy w kierunku Spodka. Przejeżdżamy obok niego i jedziemy al. Korfantego w kierunku Siemianowic Śl. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem i dopiero gdy dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną skręcamy w prawo w ul. Konduktorską. Jedziemy ścieżką rowerową, gdy dojedziemy do małego ronda, skręcamy w lewo w ul. Plebiscytową.

Wjeżdżamy do Siemianowic Śląskich. Po kilkuset metrach nazwa ulicy zmieni się na Konopnickiej. Dojedziemy do starych fabryk, tam droga mocno zakręci i pojawią się kamienice – to już ul. Matejki. Skręcamy z pierwszeństwem w lewo w ul. Głowackiego i przejeżdżamy przez przejazd kolejowy. Za nim to już ul. 27 Stycznia, na rondzie jedziemy prosto w ul. 1 Maja i tą pedałujemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Skrzyżowani przejeżdżamy prosto, a za nim na rozwidleniu w lewo drogą z pierwszeństwem. Jedziemy ul. Chopina i jadąc prosto obok parku (warto zobaczyć Pałac Donnersmarcków) wjedziemy w Aleję Spacerową. Gdy za blokami mieszkalnymi droga z pierwszeństwem skręca w lewo my dalej jedziemy prosto. Po lewej stronie, po nieco ponad 300m znajduje się klimatyczny Staw Rzęsa, nad którym można miło odpocząć. Jadąc dalej aleją Spacerową przejedziemy przez tory i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Jedziemy prosto drogą 94 w kierunku Wrocławia na pierwszym skrzyżowaniu, a na drugim skręcamy w prawo na Dąbrówkę Wielką. Po chwili skręcamy w prawo w drogę polną i po 550m skręcamy w lewo. Jedziemy proso aż do asfaltowej ul. Dąbrówki.

Jesteśmy w Piekarach Śląskich. Jedziemy prosto, po prawej mijamy garaże a po lewej pokaże się blok mieszkalny. Przejeżdżamy ul. Sikorskiego zaraz obok niego, za nim w lewo i jedziemy droga do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w ul. Przyjaźni. Dojeżdżamy do znaku STOP i skręcamy w prawo w ul. Sadowskiego. Jedziemy nią aż do Wojkowic, tam nazwa ulicy zmieni się na Emilii Plater. Przejeżdżamy mostem nad Brynicą i zaraz za nim skręcamy w prawo. Jedziemy brzegiem Brynicy, a dalej brzegiem rzeki Jaworznik. Dojeżdżamy do ul. Jana III Sobieskiego i skręcamy w prawo i po chwili w lewo w ul. Piaski. Jedziemy czerwoną kostką brukową 2km.

Nazwa ulicy zmienia się na ul. Dąbrowskiej – to już Bobrowniki. Przejeżdżamy przez mały mostek i dojeżdżamy do końca ulicy. Skręcamy w prawo w ul. Kościuszki i wita nas Rogoźnik. Za mostem nad rzeką Jaworznik skręcamy w lewo i jedziemy ścieżką rowerową. Docieramy do mniejszego zbiornika Rogoźnik 1, a jadąc dalej ścieżką rowerową dojedziemy na Rogoźnik 2.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Żyrafa (Tychy)
 • Stadion Miejski (Tychy)
 • Browary Tyskie (Tychy)
 • Rybaczówka (Katowice)
 • Dolina Trzech Stawów (Katowice)
 • Uniwersytet Śląski (Katowice)
 • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice
 • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
 • Spodek (Katowice)
 • Pałac Donnersmarcków (Siemianowice Śląskie)
 • Staw Rzęsa (Siemianowice Śląskie)
 • Zalew Rogoźnik (Rogoźnik)

Dowiedz się więcej – ZALEW ROGOŹNIK
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com