Zabrze – Jezioro Paprocany

Zabrze – Jezioro Paprocany

trasy rowerowe Zabrze - Jezioro Paprocany

Wyjazd z Zabrza, Plac Wolności
Cel: Jezioro Paprocany, Tychy
Odległość: 41km

Zabrze: Centrum – Kończyce – Ruda Śląska: Bielszowice – Zabrze: Makoszowy – PaniówkiMikołów: Paniowy – Rusinów – Osiedle Leśna Bryza – Mokre – Osiedle Mickiewicza – Osiedle 30-lecia PRL – Osiedle Korfantego – Kolonia Wojewódzka – Regielowiec – Tychy: Wilkowyje – Centrum – Paprocany

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE ZABRZE – JEZIORO PAPROCANY

Trasę rowerową zaczynamy w Zabrzu, na Placu Wolności przy Pomniku autorstwa Toboli. Jedziemy deptakiem w kierunku dworca, przed bankiem PKO BP skręcamy w prawo w ul. Wyzwolenia. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo w ul. 3 Maja. Przejeżdżamy nad torami i jedziemy prosto. Po prawej stronie mijamy budynek Muzeum Górnictwa Węglowego i po lewej Pomnik Wincentego Pstrowskiego. Jedziemy dalej prosto, przejeżdżamy pod DTŚ, po prawej stronie mijamy kopalnie Guido, potem przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i jedziemy wzdłuż Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wjeżdżamy do dzielnicy Kończyce i nazwa ulicy zmienia się na Paderewskiego. Jedziemy nią prawie 2km.

Wjeżdżamy do Rudy Śląskiej, skręcamy na Chudów i przejeżdżamy nad autostradą A4. Po drugiej stronie A4 jesteśmy znowu w Zabrzu, jedziemy ul. Chudowską 2,3km. Witają nas Paniówki. Dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto. Jedziemy ul. Zabrską przez prawie 2km i skręcamy w lewo w ul. Zamkową. Jedziemy w kierunku restauracji Biały Dom.

Wjeżdżamy do Mikołowa – ul. Karola Darwina. Dojedziemy do skrzyżowania ze stopem – jedziemy dalej prosto ul. Wolności. Jedziemy drogą z pierwszeństwem, po lewej stronie mijamy Kościół Św. Piotra i Pawła. Nazwa ulicy zmienia się na Mokierska. Jedziemy nią 3km, następnie kontynuujemy ul. 15 Grudnia. Na łuku jedziemy drogą z pierwszeństwem, przejeżdżamy obok ochotniczej straży pożarnej. Jedziemy prosto i na kolejnym łuku drogi skręcamy w lewo w ślepą uliczkę w ul. Zamkową. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo i jedziemy główną drogę lekko pod górkę. Jedziemy w kierunku centrum – ul. Wojska Polskiego. Po chwili dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przejeżdżamy prosto i wjeżdżamy w ul. Rybnicką. Po 1,2km skręcamy w prawo w ul. Fabryczną. Jedziemy do końca i w lewo w ul. Żwirki i Wigury. Po 150m skręcamy w prawo w ul. Zawilców. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego. Za nim w lewo, jedziemy tak jak pokazują nam oznaczenia szlaku rowerowego, czyli zaraz w prawo i prosto, zjeżdżając z drogi z pierwszeństwem. Jedziemy drogą jednokierunkową, i za znakiem nakazu skrętu w lewo – jedziemy prosto (znak ten nie dotyczy rowerów). Dojeżdżamy do końca i przy ostatnim bloku skręcamy w prawo, wjeżdżając do parku. Zaraz w lewo i w prawo – wjeżdżamy w głąb parku. Odbijamy w lewo, przejeżdżamy obok boiska i wyjeżdżamy przy basenie. Dojeżdżamy do ronda, które przejeżdżamy prosto w ul. Bandurskiego. Pierwsze skrzyżowanie prosto, drugie prosto, na trzecim skręcamy w prawo w ul. Pszczyńską. Po 350m skręcamy w prawo w jednokierunkową ul. Kolonia Wojewódzka. Jedziemy do końca i skręcamy w prawo w ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Przez skrzyżowanie prosto i jedziemy z lewej strony stacji wjeżdżając na drogę gruntową. Na pierwszym rozwidleniu jedziemy w prawo, na drugim – w lewo i na trzecim – w prawo. Dojedziemy do zabudować i w lewo, jedziemy prosto do kolejnych zabudowań.

Wjeżdżamy do Tychów, jedziemy fajną dróżką asfaltową – ul. Wierzbowa. Jadąc prosto wjedziemy w ul. Szkolną, jedziemy nią prosto do samego końca i skręcamy w prawo w ul. Obywatelską. Po 300m skręcamy w pierwszą drogę w lewo. Jedziemy kostką brukową, następnie skręcamy w prawo w ścieżkę rowerową, jedziemy wzdłuż potoku Wilkowyjskiego. Przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo w ul. Dworcową. Dojedziemy do dworca, przed nim skręcamy w lewo i wjeżdżamy na nowe ścieżki rowerowe, którymi objeżdżamy dworzec. Dojeżdżamy do ronda i wjeżdżamy na żółty szlak rowerowy – ul. Asnyka, która potem przechodzi w ul. Budowlanych. Jedziemy nią ok. 2km i skręcamy w prawo na dużym skrzyżowaniu w ul. Bielską. Jedziemy ścieżką rowerową ok. 3km aż ścieżka każe nam przejechać na drugą stronę ul. Bielskiej.

Tu wracają oznakowania czerwonego szlaku rowerowego. Z ul. Bielskiej skręcamy w lewo do lasu i po 200m w prawo. Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym, na leśnym skrzyżowaniu dróg rowerowych jedziemy prosto, a potem drogą asfaltową w prawo. Jedziemy do końca i w lewo tj. pokazują znaki na Zameczek w Promnicach. Asfalt się kończy, przejeżdżamy przez mostek i za nim prosto, następnie drugi mostek i za nim w lewo w uliczkę z kostki brukowej. Dojedziemy do ogrodzonych budynków, a po lewej stronie będziemy mieć Jezioro Paprocany. Żeby dojechać do Zameczku Myśliwskiego w Promnicach skręcamy w prawo i za ogrodzeniem obiektów chronionych skręcamy w lewo w wąską ścieżkę. Po chwili dojedziemy do bramy wjazdowej. Jadąc piękną nową ścieżką rowerową wzdłuż jeziora dojedziemy do głównej plaży z placem zabaw. To nasze miejsce docelowe – Jezioro Paprocany. Z powrotem polecam pojechać drugą stroną jeziora.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik autorstwa Toboli (Zabrze)
  • Muzeum Górnictwa Węglowego (Zabrze)
  • Pomnik Wincentego Pstrowskiego (Zabrze)
  • Kościół Św. Piotra i Pawła (Mikołów)
  • Zameczek Myśliwski w Promnicach
  • Jezioro Paprocany (Tychy)

Dowiedz się więcej – JEZIORO PAPROCANY
Inne TRASY ROWEROWE ZABRZE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com