Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

5. Rowerowy i Pieszy Rajd na Orientację

13 lipca 2019, 08:00 - 16:00Szczegóły

Data:
13 lipca 2019
Czas:
08:00 - 16:00
Miasto:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2338413236446653/

Organizator

MCKiS Jaworzno

Miejsce

Stadion Miejski “VICTORIA” Jaworzno
Inwalidów Wojennych 10
Jaworzno,
+ Google Map

Rowerowy i Pieszy Rajd na Orientację to impreza zgodna z najnowszymi trendami sportu amatorskiego i pierwsza tego typu w Jaworznie. Rajdy nawigacyjne stają się coraz bardziej popularne, gdyż nie tylko wymagają dobrego przygotowania fizycznego do pokonania wielokilometrowej trasy, ale uczą też strategii oraz dokładności i umiejętności czytania mapy topograficznej.

W ramach jaworznickiego Rajdu, zawodnicy mają do wyboru różne trasy, rowerzyści o długości 25 lub 50 kilometrów, a biegacze 15 lub 25 kilometrów. Punkty kontrolne, które zawodnicy muszą odnaleźć i zaliczyć na podstawie otrzymanej na starcie mapy, umieszczone są w różnych zakątkach miasta, promieniście rozrzuconych wokół miejsca startu imprezy – czyli Stadionu Sportowego “Victoria”. Wśród nich znajdują się zarówno charakterystyczne dla danego miejsca obiekty, jak i zakamarki skrzętnie ukryte w leśnej gęstwinie.

O kolejności w ostatecznej klasyfikacji imprezy decyduje przede wszystkim liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, a także czas pokonania całej trasy. Zainteresowanie Rajdem z roku na rok jest coraz większe więc i rywalizacja na poszczególnych trasach jest coraz bardziej zacięta. Dla wielu startujących impreza pozostaje jednak ciągle formą aktywnego wypoczynku i świetnego sposobu na spędzenie popołudnia z topograficzną edukacją w tle.

Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy, w tym Regulamin oraz panel zapisów, dostępne są tutaj:
https://mckis.jaw.pl/portfolio-items/rowerowy-i-pieszy-rajd-na-orientacje/

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

PODOBNE WPISY

BOOKINGBooking.com