Ładowanie Wydarzenia
Deprecated: Funkcja tribe_get_view jest przestarzała od wersji 5.13.0! Zamiast jej proszę użyć On version 6.0.0 this function will be removed. Please refer to https://evnt.is/v1-removal for template customization assistance.. in /home/wgxwzggtkx/domains/roweremposlasku.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

Coffee Ride vol.5 – Żywiec

6 października 2018, 09:30 - 15:30Szczegóły

Data:
6 października 2018
Godzina:
09:30 - 15:30
Miasto:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/975753052628655/

Organizator

Śląsk Kolarsko

Miejsce wydarzenia

Rynek Żywiec
Rynek
Żywiec,
+ Google Map

Panie i Panowie,

jak mawia kolarski klasyk:

„Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięsni. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli”

Niestety sezon powoli dobiega końca. Zima nie jest Naszą ulubioną porą roku, ale pamiętajcie, że to najlepszy czas, aby naładować baterie i wrzucić trochę na looz.. Żeby zakończyć rok z przytupem, to obowiązkiem jest udać się na ostatnią imprezę organizowaną przez ekipę Śląsk Kolarsko – Coffee Ride vol 5 !! . Wracamy w góry, w tereny gdzie jeszcze Nas nie było :) no ale własnie to lubimy najbardziej – jazda po nowych ścieżkach i poznawanie lokalnych górskich podjazdów. Do tego trzeba dorzucić jesienne kolory i tworzy Nam się kolarska uczta w ostatnią niedzielę września. Więcej szczegółów poniżej – koniecznie się z nimi zapoznajcie.

TRASA:
Tradycyjnie – wymagająca. 140km i 2000m przewyższenia zrobi nam mega deficyt kaloryczny. Startujemy z rynku w Żywcu i jedziemy w stronę Brzuśnika i Sopotni Malej. To będzie konkretna rozgrzewka przed podjazdem na granice. Kiedy zameldujemy się w Słowacji, to skręcimy w lewo na Jabłonkę. Tam odbijemy na dłuuugi podjazd do Zawoji, a po kapitalnym zjeździe czeka Nas jeszcze fajna górka w kierunku Stryszawy (tak, jest już położony nowy asfalt). Jazdę zakończymy kilkoma interwałami pomiędzy Ślemieniem i Żywcem. 

Dystans 140km, suma wzniesień około 2100m

https://www.strava.com/routes/15469246

TEMPO:
Jest to coffee ride, więc staramy się jechać wszyscy razem na wielkim LUZIE. Nie tolerujemy niebezpiecznych zachowań w peletonie. W związku z tym, że NIE SĄ TO ZAWODY, to ściganie i pokazywanie na tle innych uczestników kto w jakiej jest formie, również nie jest mile widziane. Chcemy, żeby każdy uczestnik czuł się swobodnie i przede wszystkim bezpiecznie. Mimo wszystko zdajemy sobie sprawę, że każdy posiada inny poziom wytrenowania, dlatego utworzymy trzy grupy:
Grupa Czill – średnia prędkość 20-22km/h
Grupa „30+” – średnia prędkość 23-26km/h
Grupa „32+” – średnia prędkość 27-30km/h

Grupy startują w odstępach 2 minutowych. Jeżeli ktoś nie dotrzyma tempa danej grupy, to zostanie „wchłonięty” przez kolejną . W każdej grupie będą osoby, które będą pilnowały , aby wszystko przebiegało zgodnie z planem.

CO ZABRAĆ:
Każdy obowiązkowo pojawia się na starcie z pozytywnym nastawieniem. W ramach przypomnienia zabieramy ze sobą : kask, buty, rower oraz kilka złotych na kawę i ciastko. Jeżeli posiadacie liczniki z Garmina lub inne elektroniczne zabawki obsługujące format gpx. to prosimy nagrać kurs ze stravy. Słońce mamy zamówione , więc naładujcie baterie w swoich telefonach i aparatach. Koniecznie zabierzcie ze sobą dowód osobisty. Nasi południowi sąsiedzi nie tolerują jazdy „dwójkami”. 

CO MOŻECIE DLA NAS ZROBIĆ:
Na początek – potwierdzić udział w wydarzenia. Następnie prosimy o udostępnianie jak i zaproszenie swoich znajomych do eventu. Osoby, które będą wybierały się własnym samochodem z wolnym miejscem, to proponujemy , żeby napisać o tym w komentarzu. Na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie chciał się dołączyć, a i koszty paliwa będą mniejsze :) 

Do ride’u pozostało jeszcze trochę czasu, dlatego będziemy na bieżąco informować Was o tym jak się sprawy mają. W przypadku fatalnej pogody będziemy zmuszeni przełożyć coffee na inny temin , ale to tylko i wyłącznie dla Naszego bezpieczeństwa . Jeżeli macie dodatkowe pytania, sugestie, wątpliwości, to śmiało piszcie je w komentarzach. 

nooooo i to by było na tyle :) 

Do zobaczenia 30 Września , miejsce zbiórki – Żywiec, rynek. Godzina Startu: 9:30

REGULAMIN:

Ogólne zasady jazdy w peletonie:
Uczestnicy powinni starać się jechać w zwartym peletonie w parach , aby nie utrudniać ruchu pozostałym użytkownikom drogi. Podczas jazdy należy informować siebie nawzajem o niebezpieczeństwach na drodze takich jak – dziury, kamienie, samochody, nierówności, etc. Jeżeli ktoś z Was np : chce zmienić pas, wyprzedzić, zjechać, ominąć jakąś przeszkodę – wszystkie te czynności wcześniej zasygnalizujcie, np. ruchem ręki.

Uczestnictwo:
Każda osoba może wziąć udział w wydarzeniu. Proszę o zwrócenie uwagi na zakładaną średnią prędkość treningu. Jeżeli uczestnik nie jest w stanie utrzymać tempa treningu, to należy poinformować o tym fakcie jedną z osób prowadzących. W trakcie treningu mogą nastąpić małe korekty tempa jazdy, ale nie będą one zbytnio odbiegać od założeń treningowych ustalonych przed wydarzeniem. 

Postanowienia końcowe:
Śląsk Kolarsko jako organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zdarzenia losowe (zniszczenie roweru, urazy ciała itp.).
Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność za powstałe szkody i wypadki z ich winy wobec siebie i osób trzecich.
Każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność i zobowiązany jest do zachowania w sposób odpowiedzialny i nie zagrażający życia innym uczestnikom wydarzenia. 
Bezwzględnie wymagamy jazdy w kasku.
Uczestnicy zgromadzenia i przejazdu zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Należy bezwzględnie stosować się do poleceń osoby prowadzącej. W skrajnych przypadkach osoba niestosująca się do poleceń, stwarzająca zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników będzie zmuszona opuścić trening.
Wszyscy uczestnicy startując w przejeździe wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu przejazdu, zamieszczonych w mediach oraz w materiałach promocyjnych.

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

PODOBNE WPISY

BOOKINGBooking.com