Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

II Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września 2019, 11:30 - 14:30Szczegóły

Data:
22 września 2019
Czas:
11:30 - 14:30
Miasto:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/434106117216602/

Organizator

Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy

Miejsce

Grota-Roweckiego, Tychy
Grota-Roweckiego
Tychy,
+ Google Map

II Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy TYCHY – BIERUŃ – 22.09.2019r

W niedzielę 22 września 2019r z ulicy Grota Roweckiego w Tychach wystartuje o godz. 12:00 – II Partnerski Rodzinny Rajd Rowerowy TYCHY – BIERUŃ – TYCHY. Druga edycja rajdu w tym roku odbywa się na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który kończy się w niedzielę Europejskim Dniem Bez Samochodu obchodzonym w Tychach po raz 15. Dla wszystkich rowerzystów biorących udział w rajdzie przygotowano kamizelki odblaskowe, które zostaną rozdane przed wyruszeniem w trasę do Bierunia.

Jednak Rajd Rowerowy to nie jedyna atrakcja Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach.
W niedzielę po raz pierwszy w historii miasta zamknięta zostanie ulica Grota – Roweckiego, która od ul. Curie – Skłodowskiej do ul. Cyganerii w godzinach 11.00 do 18.00 zamieni się w deptak z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Pojawią się na niej piesi, rowerzyści, biegacze, szczudlarze – wszystko po to, by pokazać, że miasto jest nie tylko dla samochodów. W tym dniu na całym świecie promowana jest szeroko pojmowana mobilność w tym wykorzystanie alternatywnych do samochodu i ekologicznych form transportu. Na miejscu nie zabraknie więc atrakcji związanych również z komunikacją miejską, będzie można pokazać dzieciom jak kiedyś wyglądały autobusy, a nawet odbyć nimi przejażdżkę po mieście otrzymując pamiątkowy okolicznościowy bilet. Na miejscu czekać będzie Jelcz 043 RTO „ogórek” oraz Jelcz M11.
W programie znajdziemy również od godziny 11.30 warsztaty z pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego( 11:30, 13:00, 15:30, 17:00), warsztaty NORDIC WALKING ( godz. 12.30, 16.30) zakończone wspólnym spacerem z instruktorem, warsztaty i pokazy na rowerach BMX grupa Pineapple BMX ( godz. 12.00, 13.30, 16.00). Szkołę zdrowego biegania prowadzona przez fizjoterapeutę i trenera personalnego, stanowiska VR (wirtualna rzeczywistość) i szkoła szczudlarzy. Ponadto fotobudka, kącik dla najmłodszych oraz wystawa zabytkowych autobusów.
W dodatku na miejsce można będzie dojechać bezpłatnym autobusem specjalnej linii 390, kursującej tylko w dniu 22 września 2019r. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie: www.umtychy.pl

Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców aglomeracji do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście – mówi Michał Kasperczyk jeden z organizatorów.

Honorowy Patronat:
Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski
Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy
Krystian Grzesica – Burmistrz Miasta Bierunia

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Tychy, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Zarząd Transportu Metropolitalnego oraz Stlowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY przy wsparciu Śląskie Pozytywna Energia.

Obraz może zawierać: tekst

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

PODOBNE WPISY

BOOKINGBooking.com