Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

I Jaworznicka Mikołajkowa Masa Krytyczna

10 grudnia 2017, 10:00 - 13:00Szczegóły

Data:
10 grudnia 2017
Czas:
10:00 - 13:00
Miasto:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/903161226514170/

Organizatorzy

Klub Kasztan
MCKiS Jaworzno

Miejsce

Rynek Jaworzno
Rynek Główny
Jaworzno,
+ Google Map

“My nie blokujemy ruchu,
my jesteśmy ruchem”
Już od 1992 roku pod tym właśnie hasłem spotykają się rowerzyści na całym świecie. Klub Rowerowy Kasztan solidaryzując się z tą ideą organizuje wspólny przejazd przez nasza miasto. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich miłośników rowerowej jazdy. Ze względu na mikołajkowy okres mile będą widziane na kaskach czapeczki Mikołaja (a nawet całe stroje).
Regulamin „Jaworznickiej Masy Krytycznej”
1. „Jaworznicka Masa Krytyczna”, zwana dalej Masą, organizowana jest w postaci zgromadzenia publicznego zgodnie z ustawą z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach (Dz.U. z dnia 29 września 2015 r. poz. 1485).
2. Niniejszy regulamin określa zasady zgromadzenia, warunki przejazdu oraz zachowanie się osób biorących w nim udział. Udział w Masie oznacza akceptację jego wszystkich postanowień.
3. Masa jest pokojową imprezą cykliczną w formie wspólnego przejazdu rowerowego zgromadzonych osób przez miasto. 
4. Organizator oraz wyznaczona służba porządkowa, odpowiedzialni są za zabezpieczenie trasy i pilnowanie porządku w czasie zgromadzenia. 
5. Osoby biorące udział w Masie zobowiązane są do wykonywania poleceń Policji, Organizatora oraz służby porządkowej.
6. O ile nie zaznaczono inaczej, Masa rozpoczyna się i kończy na Rynku w Jaworznie, a uczestnicy zgromadzenia zbierają się od godziny 10:00, natomiast wspólny przejazd rozpoczyna się o godzinie 10.30.
7. Rowery osób biorących udział w Masie muszą być sprawne technicznie oraz wyposażone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. nr 32, poz. 262 z 2003 r. z późn. zm.), tj. w: światło przednie białe lub żółte, światło tylne czerwone, tylny odblask czerwony, co najmniej jeden sprawny hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.
8. Peleton Masy porusza się z prędkością około 8 do 12 km/h jednym pasem jezdni, z zachowaniem miejsca z lewej strony peletonu dla służby porządkowej.
9. Osoby biorące udział w Masie robią to na własną odpowiedzialność oraz zobowiązane są do zachowywania się w sposób spokojny, kulturalny i bezpieczny dla innych uczestników Masy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
10. Osoby niepełnoletnie nie posiadające uprawnień do poruszania się rowerem po drogach publicznych mogą uczestniczyć w Masie jedynie pod opieką osób dorosłych.
11. W Masie można wziąć udział zarówno poprzez przejazd całości trasy, jak i jej fragmentu. Można w dowolnym momencie się dołączyć, jak i odłączyć od peletonu, pamiętając jednak, aby zrobić to w sposób bezpieczny. Od momentu opuszczenia Masy należy przestrzegać przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz 602 z 1997 r. z późn. zm.).
12. Obowiązuje bezwzględny zakaz poruszania się chodnikiem, wyprzedania czoła peletonu, jazdy na jednym kole (nie dotyczy monocykli), jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz skakania rowerem.
13. Wszelkie awarie, wypadki, zderzenia, upadki i inne zdarzenia losowe należy zgłaszać służbie porządkowej.
14. Zabrania się udziału w Masie osobom będącym pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
15. Zabrania się posiadania i używania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, a także materiałów wybuchowych i pirotechnicznych.
16. Zabrania się akwizycji, prowadzenia akcji reklamowych, agitacji politycznej i przeprowadzania zbiórek pieniężnych bez zgody organizatora.
17. Osoby nieprzestrzegające niniejszego regulaminu, stwarzające zagrożenie dla innych uczestników lub niestosujące się do poleceń Organizatora i służby porządkowej mogą zostać usunięte ze wspólnego przejazdu, a także mogą zostać przekazane Policji lub straży miejskiej. 
18. W przypadku spraw spornych lub nieporuszonych w niniejszym regulaminie decyzję podejmuje Organizator i jest ona nieodwołalna. Organizator zgromadzenia nie musi podawać przyczyny decyzji.
19. Regulamin w aktualnym brzmieniu jest zawsze do wglądu w wersji papierowej u Organizatora.

 

Zdjęcie użytkownika Klub Kasztan.

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

PODOBNE WPISY

BOOKINGBooking.com