Ładowanie Wydarzenia
Deprecated: Funkcja tribe_get_view jest przestarzała od wersji 5.13.0! Zamiast jej proszę użyć On version 6.0.0 this function will be removed. Please refer to https://evnt.is/v1-removal for template customization assistance.. in /home/wgxwzggtkx/domains/roweremposlasku.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

Masa (nie)Krytyczna

22 września 2018, 10:00 - 13:00Szczegóły

Data:
22 września 2018
Godzina:
10:00 - 13:00
Miasto:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/233912127288209/

Organizator

Klub Kasztan

Miejsce wydarzenia

Rynek Jaworzno
Rynek Główny
Jaworzno,
+ Google Map

„My nie blokujemy ruchu,
my jesteśmy ruchem”
Już od 1992 roku pod tym właśnie hasłem spotykają się rowerzyści na całym świecie. 
Klub Rowerowy Kasztan solidaryzując się z tą ideą, po raz kolejny organizuje wspólny przejazd przez nasze miasto. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich miłośników rowerowej jazdy. Klub Rowerowy Kasztan zaprasza zarówno miłośników rowerowej rekreacji jak i osoby wykorzystujące rower jako środek transportu, do wspólnego przejazdu ulicami miasta Jaworzna. Jaworznicka władza nie tylko zdaje sobie sprawę z rosnącej ilości rowerzystów ale i dba o poprawę bezpieczeństwa tychże. Do ideału jednak wciąż daleko. Ruszamy na ulicę by dać do zrozumienia kierowcom samochodów, że nowo powstające z naszego wspólnego budżetu drogi rowerowe i spacerowe służą poprawie komfortu poruszania się ulicami nie tylko rowerzystom, ale wszystkim użytkownikom.
Wrześniowa Masa odbędzie się w Międzynarodowym Dniu bez Samochodu co sprawia, że włączamy się w kampanię proekologiczną i zachęcimy ludzi do rozważań o konieczności wspierania takiego rodzaju transportu, który nie narusza znacząco równowagi ekologicznej. 
Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą wyznaczone osoby z wszystkich działających w mieście grup rowerowych, a także rowerzyści niezrzeszeni, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przejazdu.
REGULAMIN Masy (nie)Krytycznej”
22 Września 2018r.

I ORGANIZATOR

Organizatorem Rajdu Rowerowego jest: 
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie
Klub Rowerowy Kasztan

II CEL IMPREZY

1. Uświadamianie, że rowerzyści są równoprawnymi użytkownikami dróg pod hasłem: 
„ My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”.
2. Promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie alternatywnych środków transportu
w „Międzynarodowym dniu bez samochodu”.

III TERMIN I MIEJSCE

1. Masa (nie)Krytyczna odbędzie się 22 września 2018 roku w Jaworznie.
2. Start: godzina 10.00 Jaworzno Rynek, zakończenie Klub Kasztan, Jeziorki
3. Rajd odbędzie się na odcinku o długości około 16 km. 

IV KWESTIE ORGANIZACYJNE/ZOBOWIĄZANIA 
UCZESTNIKÓW

1. Masa jest imprezą ogólnodostępną. Impreza odbywa się przy otwartym ruchu drogowym w formie wspólnego przejazdu rowerowego zgromadzonych osób przez miasto. 
2. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2012 r., poz. 1137 ze zm.) oraz podporządkowania się poleceniom przedstawicieli Organizatora. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Rowery osób biorących udział w Masie muszą być sprawne technicznie oraz wyposażone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury tj. w: światło przednie białe lub żółte, światło tylne czerwone, tylny odblask czerwony, co najmniej jeden sprawny hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.
Na czele grupy rowerzystów znajduje się Koordynator, który kontroluje prędkość i kierunek jazdy całej kolumny uczestników, na końcu jedzie oznakowana Osoba Zamykająca.
3. Zabrania się uczestnictwa w Masie osobom będącym w stanie nietrzeźwym, jak również znajdującym się pod wpływem środków odurzających.
4. Udział w Masie wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych w tym śmierci. Wzięcie udziału w przejeździe oznacza, że uczestnik rozważył i ocenił charakter, zakres i stopień ryzyka wiążącego się z uczestnictwem w imprezie i dobrowolnie zdecydował się podjąć to ryzyko, biorąc udział wyłącznie na własną odpowiedzialność.

V ZGŁOSZENIA/WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Udział uczestników w Masie jest dobrowolny, spontaniczny i bezpłatny.
2. Osoby niepełnoletnie nie posiadające uprawnień do poruszania się rowerem po drogach publicznych mogą uczestniczyć w Masie jedynie pod opieką osób dorosłych.
Osoby poniżej 18 roku życia, posiadające stosowne uprawnienia, biorą udział w Masie tylko za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, którzy biorą pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo małoletniego podczas trwania imprezy. 
3. Uczestnik, biorąc udział w Masie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz na nieodpłatne utrwalenie i wykorzystanie swojego wizerunku w formie zapisu materiału wideo do celów promocyjnych. Zgoda, o której mowa powyżej, nie jest ograniczona czasowo i terytorialnie oraz obejmuje rozpowszechnianie wizerunku osoby w filmach, spotach promocyjno – reklamowych emitowanych w telewizji oraz Internecie lub innych formach przekazu audio-video. W przypadku osób niepełnoletnich ww. zgodę wyrażają rodzice lub opiekunowie prawni.

W sprawach nieujętych w regulaminie ostateczną decyzje podejmuje Organizator.

 

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

PODOBNE WPISY

BOOKINGBooking.com