Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II

16 czerwca 2019, 08:00 - 21:00Szczegóły

Data:
16 czerwca 2019
Czas:
08:00 - 21:00
Miasto:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2080620145348858/

Organizator

Diecezja Sosnowiecka

Miejsce

Parking Auchan Sosnowiec
Zuzanny 20
Sosnowiec,
+ Google Map

Zapraszamy na Diecezjalny Rajd Rowerowy i Zlot Motocyklowy ku czci św. Jana Pawła II. To wyjątkowy sposób na uczczenie 20. rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu.

Pomysł na rajd jest prosty, a zarazem spektakularny i świetnie łączący całą diecezję! W niedzielę, 16 czerwca, grupy zarejestrowanych wcześniej rowerzystów wyjadą m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina i Wolbromia. Wszystkie trasy łączył będzie jeden cel – parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter. Ten punkt będzie także miejscem startu zlotu motocyklowego, którego organizatorem jest Katolicki Klub Motocyklowy Souls’ Hunters. O g. 15 wszyscy uczestnicy na motocyklach i rowerach wyruszą na Plac Papieski, gdzie o g. 16 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Do rejestracji zapraszamy całe rodziny – niekoniecznie w swoim mieście – można wybrać któreś z bliższych miast, lub tylko finałowy odcinek Auchan – Plac Papieski. Podczas rejestracji każdy uczestnik wpłaca 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego pięknego żywego pomnika św. Jana Pawła II – wielkiego obrońcy życia i godności człowieka. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkową koszulkę, wodę, posiłek i medal, których sponsorem jest Auchan Sosnowiec. Wezmą też udział w konkursie z cennymi nagrodami, który zostanie rozstrzygnięty po Mszy św.!

Całość wydarzenia na Placu Papieskim zakończy zorganizowany przez miasto Sosnowiec koncert zespołu Golec uOrkiestra o godz. 20.30.

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

PODOBNE WPISY

BOOKINGBooking.com