Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

Śląskie Kręcenie vol.11 – Żory

25 lipca 2018, 17:45 - 20:45Szczegóły

Data:
25 lipca 2018
Czas:
17:45 - 20:45
Miasto:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/245679322899908/

Organizator

Śląsk Kolarsko

Miejsce

Rynek Żory
Rynek
Żory,
+ Google Map

Cześć Wszystkim ! 

Mamy fantastyczną wiadomość na początku tego tygodnia. Przed nami kolejne Śląskie Kręcenie :) 

Tym razem wybierzemy się w kierunku Mszany, Skrzyszowa i polecimy w stronę Gołkowic i Pniówka. Tradycyjnie już ;) będzie pagórkowato, ale dla Nas to tylko przyjemność. 

Zachęcamy również do wzięcia udziału osoby, które jeszcze nie jeździły w kolarskiej grupie. Dla takich zawodników stworzyliśmy grupę Czill, która dany trening pojedzie ze średnią ok.27-29km/h. Jeżeli osiągacie prędkości podczas indywidualnej jazdy np. 25-26km/h na 50km, to gwarantujemy, że poradzicie sobie w grupie Czill. Osoby na MTB również są u Nas mile widziane. 

Poniżej link do trasy – prosimy wszystkich (co mają taką możliwość) o wrzucenie trasy na swoje komputerki rowerowe:
https://www.strava.com/routes/14362268

Trasa: 61km, 604m przewyższenia

Grupa No Limit : Powyżej 33k/h
Grupa 30+ : 30-32 km/h
Grupa Czill : 27-29km/h

Przypominamy! Osoby, które chcą poszaleć i przepalić nogę zapraszamy do grupy „ NO LIMIT” w pozostałych grupach ściśle trzymamy się założonej średniej prędkości przejazdu oraz obowiązuje NOWA ZASADA – nie wyprzedzamy osób prowadzących.

Na koniec prosimy o zapoznanie się z regulaminem Naszej środowej ustawki:

REGULAMIN “ŚLĄSKIE KRĘCENIE”

“Śląskie Kręcenie” – wspólna jazda w grupie w szybkim tempie. Informacje odnośnie każdego treningu (średnia prędkość, trasa, etc) są umieszczone w opisie wydarzenia. Nie jest to wyścig ani żaden rodzaj rywalizacji. Na naszych spotkaniach powinna panować rodzinno-kolarska atmosfera. Uśmiech jak i pozytywne nastawienie jest bardzo mile widziane .

Podczas ustawki “tworzymy” trzy grupy.
Grupa Czill , 30+ , No Limit. 

ZASADY JAZDY W GRUPACH CZILL oraz 30+ : 

Zwiększamy ilość osób prowadzących na grupę od 4 do 6 osób .
Te osoby będą ZAWSZE z przodu peletonu i KATEGORYCZNIE ❗❗ZABRANIAMY ich wyprzedzania – nawet na podjazdach❗❗
Osoby prowadzące będą wydawały jasne komunikaty (skręty, nierówności, przeszkody), będą dostosywały średnią prędkość treningu i dbały o bezpieczeństwo i atmosfere w grupie. 
W peletonie jedziemy tzw. “dwójkami” i informujemy siebie o sytuacji na drodze. Jeżeli jesteście pierwszy raz , to proponujemy, aby zacząć przygodę ze Śląskimi Kręceniami od grupy Czill :)

ZASADY JAZDY W GRUPIE NO LIMIT : 

W tej grupie również znajdą się osoby, które zadbają o “porządek” i bezpieczeństwo na trasie. Brak limitu średniej nie upoważnia do niebezpiecznej jazdy. Prosimy również wszystkich uczestników o informowaniu siebie nawzajem o : skręcaniu, nierównościach, niebezpieczeństwach na drodze, przeszkodach itd. Do jazdy w tej grupie zachęcamy osoby z większym doświadczeniem kolarskim ;) 

Ogólne zasady jazdy w peletonie:
Uczestnicy powinni starać się jechać w zwartym peletonie w parach , aby nie utrudniać ruchu pozostałym użytkownikom drogi. Podczas jazdy należy informować siebie nawzajem o niebezpieczeństwach na drodze takich jak – dziury, kamienie, samochody, nierówności, etc. Jeżeli ktoś z Was np : chce zmienić pas, wyprzedzić, zjechać, ominąć jakąś przeszkodę – wszystkie te czynności wcześniej zasygnalizujcie, np. ruchem ręki.

Uczestnictwo:
Każda osoba może wziąć udział w wydarzeniu. Proszę o zwrócenie uwagi na zakładaną średnią prędkość treningu. Jeżeli uczestnik nie jest w stanie utrzymać tempa treningu, to należy poinformować o tym fakcie jedną z osób prowadzących. W trakcie treningu mogą nastąpić małe korekty tempa jazdy, ale nie będą one zbytnio odbiegać od założeń treningowych ustalonych przed wydarzeniem. 

Postanowienia końcowe:
Śląsk Kolarsko jako organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zdarzenia losowe (zniszczenie roweru, urazy ciała itp.).
Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność za powstałe szkody i wypadki z ich winy wobec siebie i osób trzecich.
Każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność i zobowiązany jest do zachowania w sposób odpowiedzialny i nie zagrażający życia innym uczestnikom wydarzenia. 
Bezwzględnie wymagamy jazdy w kasku.
Uczestnicy zgromadzenia i przejazdu zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Należy bezwzględnie stosować się do poleceń osoby prowadzącej. W skrajnych przypadkach osoba niestosująca się do poleceń, stwarzająca zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników będzie zmuszona opuścić trening.
Wszyscy uczestnicy startując w przejeździe wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu przejazdu, zamieszczonych w mediach oraz w materiałach promocyjnych.

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

PODOBNE WPISY

BOOKINGBooking.com