Ładowanie Wydarzenia
Deprecated: Funkcja tribe_get_view jest przestarzała od wersji 5.13.0! Zamiast jej proszę użyć On version 6.0.0 this function will be removed. Please refer to https://evnt.is/v1-removal for template customization assistance.. in /home/wgxwzggtkx/domains/roweremposlasku.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie: Kryzys wenezuelski i 5 lat podróży rowerowej

4 czerwca 2018, 19:00 - 21:00Szczegóły

Data:
4 czerwca 2018
Godzina:
19:00 - 21:00
Miasto:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1528084640651123/

Organizator

Klub Podróżników – Namaste

Miejsce wydarzenia

Klub podróżników – Namaste
Jana III Sobieskiego 27
Katowice,
+ Google Map

Od 2013 w Wenezueli rozwija sie ostry kryzys ekonomiczny, a wraz z nim: społeczny i polityczny. Wiadomości na ten temat, które docierają do Polski, bywają wyrywkowe i nie zgłębiają przyczyn zjawiska. Dlaczego brakuje papieru toaletowego? Czy to prawda, że za cenę jednej główki cebuli można dziesięciokrotnie zatankować samochód? Dlaczego ludzie wystawają nocami w kolejce by kupić mleko w proszku? (I dlaczego właściwie w proszku, a nie w płynie?) Mamy kryzys, a handlowa aleja Caracas trzęsie się od klientów. Mamy kryzys, a to pracodawcy ze świecą szukają pracowników. Mamy kryzys, a Wenezuelczycy jeżdżą na wakacje do Szwajcarii i Włoch, bo taniej. Co rzeczywiście dzieje się w Wenezueli?

Przypadkowo także 2013 roku kupiłem bilet w jedną stronę do Meksyku i nigdy nie wróciłem: bo i teraz to nie powrót, a wizyta, podróż trwa. Wsiadłem na rower i odwiedziłem Amerykę Środkową, objechałem wzdłuż i wszerz Kolumbię i Wenezuelę. Przeciąłem Ekwador, Peru i Boliwię, a w Paragwaju byłem wszędzie: moja trasa po tym kraju wygląda jak obwarzanek ósemka. Jak to jest podróżować przez pięć lat? Dlaczego tak powoli: czasu wystarczyłoby na przejechanie kontynentu tam i z powrotem dwa razy, a ja utknąłem w połowie. Jaki jest sens takiej podróży, jak ten sens się zmienia? Czym jest Rowerowa Trasa Koncertowa i mobilne warsztaty higieny umysłowej? Jak się patrzy na Amerykę Południową z perspektywy 55 miesięcy i 35 tysięcy kilometrów? Czym jest ten kontynent w XXI wieku?

O próbie odpowiedzi na te pytania, o niezakończonej jeszcze drodze, a także o przygotowywanej książce i filmie dokumentalnym o Paragwaju będzie mowa na spotkaniu: wszystko to wzbogacone zdjęciami i filmami z podróży.

//Wojciech Ganczarek (ur. 1988 r., fb: @fizyk w podróży ), z wykształcenia fizyk i matematyk, autostopem odwiedził m.in. Iran, Gorski Karabach, Kirgistan i Białoruś, a od blisko pięciu lat — razem z wysłużonym, 30-letnim rowerem — przebywa za oceanem. Pisze teksty reporterskie i eseistyczne (Tygodnik Przegląd, Magazyn Kontakt, Nowy Obywatel i inne), podróżnicze (Magazyn Podróży, National Geographic Traveler i inne) i różnorakie (po polsku — blog fizyk-w-podrozy.blogspot.com, książka „Upały, mango i ropa naftowa” — i po hiszpańsku — blog fisicoenelcamino.blogspot.com).

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę „Upały, mango i ropa naftowa”.

 

Zdjęcie użytkownika Klub Podróżników - Namaste.

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

PODOBNE WPISY

BOOKINGBooking.com