Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia  • To wydarzenie minęło.

Wśród półprzytomnych wulkanów, czyli rowerem po Islandii – Prelekcja

3 lutego 2019, 19:00 - 21:00Szczegóły

Data:
3 lutego 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Miasto:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2359265227637589/

Organizator

Klub Podróżników – Namaste

Miejsce

Klub podróżników – Namaste
Jana III Sobieskiego 27
Katowice,
+ Google Map

Klub Podróżników Namaste oraz Kamil Mossakowski zapraszają na prelekcję o samotnej wyprawie rowerowej po Islandii.

Razem z Kamilem powędrujemy na 25-dniowego tripa na dwóch kółkach. Zaczniemy od wędrówki do wnętrza wyspy. Trasa numer F26 prowadzi przez interior- to ogromne pustkowie położone w sąsiedztwie gór i lodowców. Trudne warunki pogodowe, silne podmuchy wiatru, pokonywanie brodów rzecznych są dużym wyzwaniem dla rowerzystów.

Po wyjechaniu z tajemniczej krainy wylądujemy na północy Islandii i dalej pojedziemy drogą nr 1 na wschód kraju. Doświadczymy wiele urzekających krajobrazów oraz wszystkie formy aktywności wulkanicznych.

Po kilkudniowej podróży ruchliwą drogą numer 1 wjedziemy ponownie w interior na trasę nr F210, która biegnie wzdłuż lodowca Mýrdalsjökull. Różnorodna kolorystyka gór oraz wygasłe wulkany kreują niesamowity widok, a płaski teren, mała liczba brodów rzecznych i znikomy ruch tworzą raj dla rowerzystów.

Po wyjechaniu z interioru ostatnim celem samotnej wędrówki rowerowej będzie Golden Circle- Złoty Krąg. Na 250- kilometrowej pętli znajdują się największe atrakcje w pobliżu Reykjaviku- między innymi Gejzer, Złote Wodospady, Równina Zgromadzeń.

bilet wstepu – 10 zl

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com