Gliwice – Lotnisko Pyrzowice

trasy rowerowe Gliwice - Lotnisko Pyrzowice

Wyjazd z Gliwic, Rynek
Cel: Lotnisko Pyrzowice
Odległość: 44km

Gliwice: Śródmieście – Szobiszowice – Żerniki – Zabrze: Maciejów – Mikulczyce – Rokitnica – Helenka – Bytom: Stolarzowice – Sucha Góra – Tarnowskie Góry: Piekary Rudne – Nakło ŚląskieNowe Chechło Świerklaniec Miasteczko ŚląskieOżarowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE GLIWICE – LOTNISKO PYRZOWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Gliwicach, na Rynku przy Fontannie z Neptunem. Mając Ratusz za sobą a Neptuna przed sobą jedziemy w prawo i wyjeżdżamy z Rynku (obok budynku pod adresem Rynek 14). Wjeżdżamy w jednokierunkową ul. Plebańską i od razu w pierwszą uliczkę w prawo – ul. Średnia. Jedziemy do końca i przejeżdżamy przez ulicę prosto, przejeżdżamy chodnikiem między budynkami i dojedziemy do ul. Dolnych Wałów. Przejeżdżamy przez nią na wprost i wjedziemy w jednokierunkową ul. Studzienną. Dojedziemy do znaku stop na końcu. Proponuje wjechać na chodnik po drugiej stronie ulicy – skręcamy w lewo i zaraz dojedziemy do oznaczonej zielonym kolorem ścieżki rowerowej. Przejeżdżamy przez przejście dla pieszych i jedziemy ścieżką rowerową obok Pomnika Józefa Piłsudskiego. Ścieżką jedziemy aż do mostu nad Kanałem Gliwickim. Za nim jedziemy prosto pod wiaduktem czerwonym szlakiem rowerowym po prawej stronie ulicy. Nagle szlak rowerowy skręca w lewo, my jednak jedziemy dalej prosto pod wiaduktem kolejowym. Za nim dalej prosto drogą 78 (ul. Jana Śliwki). Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo na Olesno (droga 901), a po chwili w prawo w ul. Bernardyńską. Po prawej stronie mijamy Kościół, a następnie droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo, my z niej zjeżdżamy w lewo. To dalej ul. Bernardyńska, po ok. 250m skręcamy w lewo w ul. Folwarczną. Przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim od razu skręcamy w prawo w ul. Ligocką. Jedziemy prosto 1,5km aż dojedziemy do dużej ul. Tarnogórskiej (droga 78). Skręcamy w lewo (czerwony szlak rowerowy) i po 200m w prawo (za przystankiem). Jedziemy ul. Kurpiowską, pod koniec odbijamy w lewo i dojedziemy do skrzyżowania, przez które jedziemy prosto – ul. Żernicka. Na rozwidleniu w prawo, potem na skrzyżowaniu w lewo. Mijamy przystanek po lewej stronie i dalej czerwonym szlakiem rowerowym prosto. Wjeżdżamy na drogę polną, jedziemy w kierunku wiaduktu nad autostradą, przejeżdżamy przez niego.

Po drugiej stronie to już Zabrze. Dalej cały czas prosto, wjeżdżamy do lasu, a gdy z niego wyjedziemy jedziemy drogą asfaltową – ul. Leśna. Dojeżdżamy do końca ulicy i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Lipową. Na końcu skręcamy w prawo w ul. Tarnopolską. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcamy w lewo w ul. Brygadzistów. Przejeżdżamy przez tory, za nimi to już ul. Ofiar Katynia. Dojeżdżamy do ronda, na nim zjazd na Bytom. Jedziemy prosto aż do dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przejeżdżamy to sygnalizacje prosto (trochę w lewo po skosie). Jedziemy dalej ul. Jordana, po lewej stronie mijamy Śląski Uniwersytet Medyczny.

Jedziemy prosto aż przywita nas Bytom. Teraz to ul. Rokitnicka, jedziemy drogą z pierwszeństwem i przejeżdżamy pod autostradą A1. Za nią, po niecałych 300m, skręcamy w prawo w ul. Suchogórską. Mijamy Kościół po prawej stronie. Jedziemy dalej prosto ul. Suchogórską na Stroszek. Suchogórska zmienia się w ul. Władysława Łokietka. Jedziemy prosto, a za Tramwajami Śląskimi (po lewej stronie) skręcamy w lewo w ul. Drzewną. Mijamy boisko piłkarskie, wjeżdżamy w ul. Niepodległości i dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Jedziemy prosto w ul. 9 Maja. Po prawej stronie mijamy Park Grota i na wysokości stawu skręcamy w lewo w ul. Obrońców Westerplatte. Kończy się asfalt, jedziemy dalej prosto małymi dróżkami.

Po przejechaniu prosto 1,3km dojeżdżamy do asfaltowej ul. Grunwaldzkiej – to już Tarnowskie Góry. Jedziemy prosto, skrzyżowanie przejeżdżamy także prosto i jedziemy dalej ul. Wolskiego. Tutaj też ciągle prosto do końca asfaltu i wjeżdżamy w drogę polną. Jedziemy przez pola prosto aż do torów. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i wjeżdżamy do Nakła Śląskiego. Jedziemy ul. Powstańców i skręcamy w prawo do parku w ul. Wyciślaka. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w bramę. Dojedziemy do Pałacu Donnersmarcków. Za nim skręcamy w prawo dojeżdżamy do bramy. Przejeżdżamy na drugą stronę ulicy i wjeżdżamy między domami w wąską i ślepą ul. Przyjaźni. Droga z kostki brukowej się kończy i wjeżdżamy na drogę gruntową, dojedziemy do ul. Obłoków. Skręcamy w lewo i wjeżdżamy na drogę polną, na rozwidleniu w lewo, jedziemy do końca i skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż betonowego ogrodzenia i dojeżdżamy do skrzyżowania. Przejeżdżamy prosto i na rozwidleniu przed krzyżem jedziemy w prawo i zaraz w lewo. Wjeżdżamy do lasu, dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy w prawo w ul. Lasowicką.

Wjeżdżamy do miejscowości Nowe Chechło. Gdy droga z pierwszeństwem skręci w prawo, my jedziemy prosto w las – ul. Siewierska. Dojedziemy do asfaltowej drogi nr 78 i skręcamy w lewo, jesteśmy w Świerklańcu. Po lewej mijamy Zalew, a następnie skręcamy w lewo w drogę 912 na Częstochowę. Na łuku drogi skręcamy w prawo na Brynice.

Dojedziemy do Miasteczka Śląskiego, przejeżdżamy całe i dalej ul. Tarnogórską wjedziemy do Ożarowic. Jadąc cały czas prosto dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem ustąpienia pierwszeństwa – skręcamy w lewo na Zendek. Po chwili na skrzyżowaniu znów w lewo na Zendek. Po prawej stronie pojawia się Lotnisko Pyrzowice. Jedziemy jeszcze chwilę i po lewej stronie zobaczymy punkt obserwacyjny. To jest nasze miejsce docelowe. Możemy wybrać się jeszcze na drugą stronę pasa startowego. Trzeba przejechać przez miejscowość Zendek i w miejscowości Zadzień, przed tartakiem, również jest fajne miejsce do obserwacji.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Fontanna z Neptunem (Gliwice)
  • Pomnik Józefa Piłsudskiego (Gliwice)
  • Śląski Uniwersytet Medyczny (Zabrze)
  • Pałac Donnersmarcków (Nakło Śląskie)
  • Lotnisko Pyrzowice

Dowiedz się więcej – LOTNISKO PYRZOWICE
Inne TRASY ROWEROWE GLIWICE

Similar Posts