PORADY ROWEROWE

Rowery elektryczne – po co to komu?

Rowery elektryczne - po co to komu?

Rowery elektryczne – niektórzy je wyśmiewają, drwią z nich, lekceważą je, bo przecież na rowerze trzeba się napedałować, a Ci z silnikami to zwykłe lenie! Czy aby na pewno? Czy Ci co tak mówią dobrze się nad tym zastanowili? Hmmm…


Jak przygotować się do wyprawy rowerowej

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej? Czy jest na to jakiś gotowy plan? Prawdę mówiąc nie ma, bo każda wyprawa rowerowa jest inna i każdy ma wobec niej inne oczekiwania. Są ludzie, którzy wstaną raną i po prostu pójdą na rower, biorąc w plecak najpotrzebniejsze rzeczy…


Rower i smog

Rower i smog

Smog jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym, który każdego roku powoduje przedwczesną śmierć dla około 7 milionów ludzi na całym świecie. Problem zanieczyszczonego powietrza wraca co roku niczym bumerang i w okresie od listopada do lutego jest zmorą dla wszystkich


Przygotowanie roweru do sezonu

Przygotowanie roweru do sezonu

Sezon rowerowy nie istnieje! Wiem, wiem rowerowi wyjadacze… dla Was nie ma czegoś takiego jak sezon rowerowy, ale uwaga, może niektórych z Was zaskoczę – jesteśmy mniejszością! Niestety nadal większość ludzi, gdy robi się zimno i mokro, chowa swój rower


Rowerowy ranking miast

Rowerowy ranking śląskich miast

Czy miasta województwa śląskiego są przyjazne rowerzystom? Zobacz jak wypadły w ogólnopolskim rankingu… dowiedz się ile mają kilometrów dróg rowerowych, ile z nich jest asfaltowych, a ile to ciągi pieszo-rowerowe? Zobacz rowerowy ranking miast!


Co zabrać na wyprawę rowerową

Co zabrać na wyprawę rowerową

Co zabrać na wyprawę rowerową? Takie pytanie stawia sobie wielu początkujących turystów rowerowych. Odpowiedź nie jest prosta, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, więc nie da się stworzyć listy uniwersalnej, pasującej do każdego.


Rowerem z dzieckiem

Rowerem z dzieckiem

Jazda rowerem z dzieckiem i samemu to dwie inne bajki. Jedni powiedzą, że z dzieckiem: za wolno, drudzy: zbyt niebezpiecznie, kolejni: nie lubią, ale pamiętajmy:

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”


Rower jest dobry na wszystko!

Rower jest dobry na wszystko

Rower jest dobry na wszystko! Zdecydowanie tak! Jazda na rowerze ma wiele zalet: dbamy o siebie i o środowisko, a także jesteśmy trendy, bo jest to już nie tylko popularny sposób na rekreację, ale też na codzienny środek komunikacji. Dlaczego warto przesiąść się na rower?


Mapy Google – jak korzystać

Mapy Google

Wszystkie mapy na stronie Rowerem Po Śląsku są wykonane w Mapach Google. Każdy może zobaczyć te mapy, jednak tylko użytkownicy kont Google mają dostępnych więcej opcji, np. drukowanie, zapisywanie, pobieranie.


Rower po Śląsku

Rower po śląsku

Śląski język już coraz rzadziej słyszany na ulicach, ale w kontaktach domowych w 2011 roku był dalej używany przez ponad pół miliona ludzi. Oto kilka śląskich słówek, które pomogą wam, gdy spotkacie w serwisie rowerowym starszego Ślązaka.


PARTNERZY

2-Koła: sklep i serwis rowerowy

Śląska Organizacja Turystyczna

Fjord Nansen: sprzęt turystyczny

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA