WYCIECZKI ROWEROWE


Polsko-czeskie pogranicze w gminie Krzyżanowice

Polsko-czeskie pogranicze w gminie Krzyżanowice

Urozmaicona rzeźba terenu, pomniki przyrody, wielowiekowa historia obecna w licznych zabytkach powodują, że gmina Krzyżanowice ma wiele walorów turystycznych i jest świetnym kierunkiem rowerowych wycieczek. Ułożona w formie pętli trasa liczy 41km i będzie doskonałą propozycją dla średniozaawansowanych rowerzystów.

Żarki – pętla rowerowa po Jurze

Żarki – pętla rowerowa po Jurze

Bardzo przyjemna rekreacyjno-krajoznawcza trasa po północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Rozpoczyna się w Żarkach i liczy jedynie 26km. Jest łatwa, więc poradzą sobie z nią początkujący rowerzyści oraz rodziny z dziećmi. Aż 64% trasy wyłączone jest z ruchu samochodowego

Zwiedzanie Katowic na rowerze

Zwiedzanie Katowic na rowerze

Propozycja wycieczki rowerowej, która liczy 28km i ułożona jest w formie pętli. Trasa ma charakter turystyczny, dzięki czemu można zwiedzić Katowice z poziomu rowerowego siodełka, ale też rekreacyjny, bo w dużej części prowadzi przez tereny zielone. Katowice to stolica województwa śląskiego i serce Górnośląsko-Zagłębiowsko Metropolii.

Rowerem z dzieckiem po Rybniku

Rowerem z dzieckiem po Rybniku

Trasa wycieczki ma 24km i nie wychodzi poza granice Rybnika. Jedzie się bezpiecznie, bez towarzystwa samochodów, bo w dużej części przez tereny zielone wzdłuż rzek i jezior. Po drodze mnóstwo atrakcji dla dzieci, zarówno tych podróżujących w przyczepce czy foteliku jak i tych, które potrafią już samodzielnie kręcić na rowerze.

Wschodnie Śląskie

Wschodnie Śląskie

Pętla, w jaką układa się cała trasa liczy 84km i jest świetnym pomysłem na całodniowe rowerowanie, które z pewnością przypadnie do gustu cyklistom lubiącym ciche i spokojne okolice pełne historycznych wątków. Zobaczycie wiele pałaców i dworów o ciekawej przeszłości, które ukryte są w gminach Lelów, Koniecpol i Szczekociny.

Trójstyk – malownicze pogranicze

Trójstyk – malownicze pogranicze

Pętla rowerowa o długości 29km, która swój początek ma w Istebnej, a dokładnie w Jasnowicach przy polsko-czeskim przejściu granicznym. Trasa prowadzi przez trzy kraje: Polskę, Czechy i Słowację. Jest niezwykle malownicza, ale również dość wymagająca fizycznie. Kilka podjazdów jest trudnych, dlatego trasa przeznaczona jest dla rowerzystów wprawionych na rowerze

Punkty widokowe Zagłębia

Punkty widokowe Zagłębia

Propozycja ciekawej wycieczki rowerowej, której motywem przewodnim są punkty widokowe Zagłębia Dąbrowskiego. Trasa ma 72km i ułożona jest w formie pętli z punktem początkowym przy zamku w Będzinie. Po drodze czekają na Was nietrudne wspinaczki na malownicze wzniesienia Wyżyny Śląskiej, obserwacje krajobrazów z punktów widokowych, a także wizyta na platformach spotterskich.

Pałace ziemi lublinieckiej

Pałace ziemi lublinieckiej

Ziemia lubliniecka zachwyca swoimi lasami, które zwane są zielonymi płucami Śląska, malowniczymi i urodzajnymi polami oraz ciekawą historią, o której przypominają liczne pałace. Podczas jednej wycieczki nie sposób zobaczyć wszystkiego, ale ta trasa pozwoli Wam poznać te rejony i poczuć charakter tych ziem.

Trasa rowerowa wzdłuż Soły

Trasa rowerowa wzdłuż Soły

Trasa rowerowa wzdłuż Soły ma 17,5km długości i prowadzi z Rajczy przez Milówkę i Cisiec do Węgierskiej Górki. Mimo, że są to górskie miejscowości położone pomiędzy Beskidem Śląskim i Żywieckim to trasa jest bardzo łatwa, ponieważ poprowadzona doliną rzeki Soły.

26 propozycji na wycieczkę rowerową z Kolejami Śląskimi

26 propozycji na wycieczkę rowerową z Kolejami Śląskimi

Pociąg i rower? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to świetne połączenie. Przede wszystkim jest to znakomite rozwiązanie, aby zwiększyć zasięg wycieczki rowerowej i poznać nowe miejsca. Dzięki pociągom rowerzyści szybko mogą przetransportować się na drugi koniec województwa i tam eksplorować okolicę.