Siemianowice – Zalew Rogoźnik

trasy rowerowe Siemianowice - Zalew Rogoźnik

Wyjazd z Siemianowic Śląskich, Rynek Miejski
Cel: Zalew Rogoźnik
Odległość: 12km

Siemianowice Śląskie: Centrum – Bańgów – Piekary ŚląskieWojkowiceBobrownikiRogoźnik

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE – ZALEW ROGOŹNIK

Trasę rowerową zaczynamy w Siemianowicach Śląskich na Rynku Miejskim przy Pomniku Czynu Powstańczego. Wjeżdżamy na ul. Krasińskiego i jedziemy w lewo. Dojeżdżamy do końca i przed sobą zobaczymy bramę do Parku Miejskiego. Wjeżdżamy do niego i za bramą zjeżdżamy schodami po prawej stronie. Jedziemy parkową alejką prosto. W oddali po lewej stronie znajduje się Pałac Donnersmarcków. Przejeżdżamy przez cały park, mijając po drodze rzeźbę Starszej Pani siedzącej na ławce. Wyjeżdżamy obok Restauracji Parkowej i przed Młodzieżowym Domem Kultury. Skręcamy w lewo w ul. Chopina. Za skrzyżowaniem jedziemy wzdłuż parku Aleją Spacerową. Park się kończy a droga z pierwszeństwem skręca w lewo – my dalej jedziemy prosto. Po lewej stronie, po nieco ponad 300m znajduje się klimatyczny Staw Rzęsa, nad którym można miło odpocząć oraz park dinozaurów. Jadąc dalej aleją Spacerową przejedziemy przez tory i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Jedziemy prosto drogą 94 w kierunku Wrocławia na pierwszym skrzyżowaniu, a na drugim skręcamy w prawo na Dąbrówkę Wielką. Po chwili skręcamy w prawo w drogę polną i po 550m skręcamy w lewo. Jedziemy prosto aż do asfaltowej ul. Dąbrówki.

Jesteśmy w Piekarach Śląskich. Jedziemy prosto, po prawej mijamy garaże a po lewej pokaże się blok mieszkalny. Przejeżdżamy ul. Sikorskiego zaraz obok niego, za nim w lewo i jedziemy droga do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w ul. Przyjaźni. Dojeżdżamy do znaku STOP i skręcamy w prawo w ul. Sadowskiego. Jedziemy nią aż do Wojkowic, tam nazwa ulicy zmieni się na Emilii Plater. Przejeżdżamy mostem nad Brynicą i zaraz za nim skręcamy w prawo. Jedziemy brzegiem Brynicy, a dalej brzegiem rzeki Jaworznik. Dojeżdżamy do ul. Jana III Sobieskiego i skręcamy w prawo i po chwili w lewo w ul. Piaski. Jedziemy czerwoną kostką brukową 2km.

Nazwa ulicy zmienia się na ul. Dąbrowskiej – to już Bobrowniki. Przejeżdżamy przez mały mostek i dojeżdżamy do końca ulicy. Skręcamy w prawo w ul. Kościuszki i wita nas Rogoźnik. Za mostem nad rzeką Jaworznik skręcamy w lewo i jedziemy ścieżką rowerową. Docieramy do mniejszego zbiornika Rogoźnik 1, a jadąc dalej ścieżką rowerową dojedziemy na Rogoźnik 2.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie)
  • Pałac Donnersmarcków (Siemianowice Śląskie)
  • Staw Rzęsa (Siemianowice Śląskie)
  • Zalew Rogoźnik (Rogoźnik)

Dowiedz się więcej – ZALEW ROGOŹNIK
Inne TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE

Similar Posts