Zalew Rogoźnik

Zalew Rogoźnik

Zalew Rogoźnik to znajdujące się w gminie Bobrowniki w miejscowości Rogoźnik dwa sztuczne jeziora utworzone na rzece Jaworznik.

ROGOŹNIK 1 – ZBIORNIK DOLNY

Na prawym brzegu znajduje się kąpielisko z piaszczystą plażą, a także punkty gastronomiczne i miejsce gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny. Na lewym brzegu rozciąga się Park Rogoźnik, w którym jest Amfiteatr i Bikepark. Wzdłuż lewego brzegu w parku biegnie ścieżka dla spacerowiczów, a mniej więcej w jej połowie znajduje się efektowna przystań kajakowa, niestety już nieczynna.

ROGOŹNIK 2 – ZBIORNIK GÓRNY

Większy i bardziej dziki. Punkty gastronomiczne i plaże znajdują się zaraz przy tamie na prawym brzegu. Jadąc dróżką prawym brzegiem dojedziemy do ruin starego mostu kolejowego, które przypominają jurajskie skałki. Lewy brzeg porośnięty jest drzewami, które tworzą Park Górny, tam kilkadziesiąt metrów nad poziomem zbiornika jest Góra Buczyna.

Ośrodek wypoczynkowy w Rogoźniku powstał w wyniku rekultywacji dawnej kopalni piasku znajdującej się na polach Rogoźnickich. Gdy wywieziono ostatnie tony piasku, zagłębienia postanowiono zalać wodą ustawiając dwie zapory wodne na potoku Jaworznik. Aby zwiększyć atrakcyjność turystyczną nowego ośrodka wypoczynkowego dobudowano domki letniskowe, zagospodarowano plaże, otwarto boiska sportowe, place zabaw, wybudowano amfiteatr i restauracje, wytyczono alejki, a całość otoczono parkiem.

Zalew Rogoźnik

PROPOZYCJE WYCIECZEK ROWEROWYCH

Rowerem po jeziorach Zagłębia
Jeziora Zagłębia

Tematyczna wycieczka rowerowa po jeziorach Zagłębia. Pętla, podczas której podziwiać możemy Pogorie, Jezioro Przeczyckie i Rogoźnik oraz piękne widoki Wyżyny Śląskiej!

TRASY ROWEROWE

ZALEW ROGOŹNIK – GALERIA

Similar Posts