Siemianowice – Park Śląski

Siemianowice – Park Śląski

trasy rowerowe Siemianowice - Park Śląski

Wyjazd z Siemianowic Śląskich, Rynek Miejski
Cel: Park Śląski, Chorzów
Odległość: 6km

Siemianowice Śląskie: Centrum – Chorzów: Park Śląski

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE – PARK ŚLĄSKI

Trasę rowerową zaczynamy w Siemianowicach Śląskich na Rynku Miejskim przy Pomniku Czynu Powstańczego. Mając tył pomnika za plecami jedziemy prosto w kierunku kamienicy pod adresem Plac Wolności 1. Przed nią skręcamy w prawo w ulicę jednokierunkową i na jej końcu skręcamy w prawo. Wybieramy lewy pas i skręcamy w lewo na Katowice i Chorzów w ul. Staszica. Przejeżdżamy wiaduktem nad torami i zaraz jak się skończą barierki zjeżdżamy na chodnik i skręcamy w prawo zjeżdżając obok schodów wjeżdżamy do parku. Podnosimy głowę do góry i wypatrujemy kościoła z dwoma wieżami – jedziemy w jego kierunku. Przed kościołem, wjeżdżamy w uliczkę po jego lewej stronie – ul. Kapicy. Za wiaduktem skręcamy w lewo w osiedlową ul. Wróbla, po chwili z pierwszeństwem w prawo. Przed Biedronką skręcamy w lewo i jedziemy do końca asfaltowej drogi, a potem dalej prosto wąską ścieżką pod górę. Po lewej cmentarz i ogródki działkowe, po prawej ogrodzenie szkoły. Za ogrodzeniem skręcamy w prawo. Jesteśmy w Lasku Bytkowskim, jedziemy cały czas wzdłuż jego granic. Najpierw wzdłuż ogrodzenia, potem bloków i skręcamy w lewo w ładną alejkę. Jedziemy pod górę do końca lasu. Dojedziemy do ul. Telewizyjnej. Skręcamy w prawo, po prawej stronie mijamy wieżę telewizyjną, a na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Uwaga! Od razu skręcamy w prawo do Parku Śląskiego.

Jedziemy aleją Planetarną w Parku Śląskim, czyli jesteśmy w Chorzowie. Po prawej stronie zobaczymy Planetarium, potem dalej prosto aleją Gwiazd aż dojedziemy do Promenady Jerzego Ziętka. Jesteśmy na głównej alei parku. Pokręćcie się po alejkach, jest tam wiele ciekawych atrakcji: Śląski Ogród Zoologiczny, Wesołe Miasteczko, Stadion Śląski, Planetarium, Skansen, Stadion GKS Katowice, a także mnóstwo rzeźb z Żyrafą na czele.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie)
 • Wieża telewizyjna (Siemianowice Śląskie)
 • Park Śląski
  • Śląskie Wesołe Miasteczko
  • Żyrafa
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Stadion Śląski
  • Górnośląski Park Etnograficzny
  • Planetarium Śląskie
  • Stadion GKS Katowice

Dowiedz się więcej – PARK ŚLĄSKI
Inne TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com