Sosnowiec – Park Śląski

Sosnowiec – Park Śląski

trasy rowerowe Sosnowiec - Park Śląski

Wyjazd z Sosnowca, Plac Stulecia
Cel: Park Śląski, Chorzów
Odległość: 19km

Sosnowiec: Śródmieście – Katowice: Borki – Szopienice – Muchowiec – Zawodzie – Śródmieście – Koszutka – Dąb – Chorzów: Park Śląski

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SOSNOWIEC – PARK ŚLĄSKI

Trasę rowerową zaczynamy w Sosnowcu na Placu Stulecia pod Pomnikiem Jana Kiepury. Przeprowadzamy rower przejściem podziemnym pod ul. 3 Maja w kierunku Dworca PKP. Jest tam zakaz jazdy na rowerze także lepiej prowadzić. Skręcamy w lewo w ul. Kilińskiego, dojeżdżamy do ronda, które przejeżdżamy prosto w ul. Sobieskiego. Za mostem nad rzeką Brynicą skręcamy w prawo – wjeżdżamy do parku. Jedziemy ścieżką rowerową między Brynicą a kąpieliskiem Stawiki. Przed Stadionem Ludowym skręcamy w lewo, jedziemy prosto i przy bramie wejściowej na stadion wjeżdżamy pod górę ścieżką.

Wjechaliśmy do Katowic. Przed nami staw Borki, skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż brzegu ok. 700m, po czym za stawem skręcamy w lewo. Jedziemy między drzewami i po 400m, gdy przed sobą zobaczymy pole, za nim (nie przed nim) będzie droga polna, skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż pola. Dojeżdżamy do betonowego ogrodzenia cmentarza na ul. Kocura. Za cmentarzem, przed budynkami skręcamy w lewo. Jedziemy wąską drogą z płyt betonowych, dojeżdżamy do łuku drogi asfaltowej. Skręcamy w lewo i na skrzyżowaniu prosto. Po lewej stronie miniemy Gimnazjum i cmentarz. Obok niego skręcamy w prawo. Zjeżdżamy drogą z sześciokątnych płyt betonowych do skrzyżowania. Na nim prosto i jedziemy ul. Brynicką. Przejeżdżamy przez most nad rzeką Rawą i dalej zgodnie z nakazem w prawo w ul. Obrońców Westerplatte. Po 250m skręcamy w lewo w ul. Wańkowicza ze ścieżką rowerową. Przez skrzyżowanie prosto w ul. Wałową, a tą wzdłuż nasypu kolejowego dojeżdżamy do ul. Lwowskiej. Skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod jednym wiaduktem, potem pod drugim. W prawo skręcamy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, za Selgrosem w ul. Krakowską. Za wiaduktem to już ul. Szopienicka – jedziemy nią aż zobaczymy po lewej stronie Galerie Szyb Wilson – skręcamy w prawo w ul. Transportowców. Na rozwidleniu zjeżdżamy z asfaltu w prawo. Przejeżdżamy obok Stawu Upadowego, potem 600m i w prawo. Na kolejnym leśnym skrzyżowaniu w lewo i jadąc prosto dojedziemy wzdłuż rur ciepłociągu do drogi asfaltowej. Przejeżdżamy przejazdem dla rowerów przez drogę i dalej pod wiaduktem, a za nim w prawo. Po 150m, przed wyjazdem ze stacji skręcamy w lewo między drzewa. Po chwili w prawo i znów w prawo pod górkę. Wyjedziemy obok stacji benzynowej i jedziemy ścieżką rowerową. Przejeżdżamy pod wiaduktem a następnie mostem nad Rawą, wtedy zjeżdżamy na dół i kontynuujemy jazdę ścieżką rowerową wzdłuż rzeki. Przecinamy ul. Bogucicką i Dudy-Gracza. Obok głównego budynku Uniwersytetu Śląskiego skręcamy w prawo i za nim w lewo, przejeżdżając przez parking strzeżony. Za parkingiem w prawo i przejeżdżamy na drugą stronę ulicy. Wjeżdżamy do Parku Powstańców Śląskich z Pomnikiem Generała Jerzego Ziętka i Pomnikiem Powstańców Śląskich. Dojeżdżamy do ronda i przejeżdżamy je po skosie, czyli wyjeżdżamy na Koszutkę i jedziemy wzdłuż ul. Chorzowskiej w kierunku Silesia City Center. Gdy przejedziemy obok Silesii jedziemy dalej prosto w kierunku Parku Śląskiego. Przejeżdżamy obok Śląskiego Wesołego Miasteczka, a gdy dojedziemy do Żyrafy skręcamy w prawo i wjeżdżamy do Parku Śląskiego.

Jesteśmy w Chorzowie. Dojeżdżamy do Promenady Jerzego Ziętka, przed sobą mamy Śląski Ogród Zoologiczny – skręcamy w lewo. Jesteśmy na głównej alei parku. Pokręćcie się po alejkach, jest tam wiele ciekawych atrakcji: Stadion Śląski, Planetarium, Skansen, Stadion GKS Katowice, a także mnóstwo rzeźb z Żyrafą na czele.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Pomnik Jana Kiepury (Sosnowiec)
 • Stadion Ludowy (Sosnowiec)
 • Galeria Szyb Wilson (Katowice)
 • Dolina Trzech Stawów (Katowice)
 • Uniwersytet Śląski (Katowice)
 • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
 • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
 • Spodek (Katowice)
 • Park Śląski
  • Śląskie Wesołe Miasteczko
  • Żyrafa
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Stadion Śląski
  • Górnośląski Park Etnograficzny
  • Planetarium Śląskie
  • Stadion GKS Katowice

Dowiedz się więcej – PARK ŚLĄSKI
Inne TRASY ROWEROWE SOSNOWIEC

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com